دانلود کتاب تک تیر انداز (اسنایپر) جلد دوم


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب تک تیر انداز (اسنایپر) جلد دوم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب تک تیر انداز (اسنایپر) جلد دوم

کتاب تک تیرانداز (اسنایپر) جلد دوم، تالیف حمید فرامرزپور، تاریخچه به وجود آمدن نیروهای تک‌تیرانداز را در ارتش‌های مختلف جهان و اهمیت آنان را در میدان‌های جنگ و نقش کلیدی آنان در ادامه و پیشرفت این جنگ‌ها را شرح می‌دهد.

در این کتاب خصوصیات و عملکرد نیروهای تک‌تیرانداز در عملیات‌های جنگی که در مناطق مختلف جهان روی داده است با تاکتیک‌های جنگی، شرایط نشانه‌گیری و استتار موضع مخفی آنان در زمان‌ها و فصول مختلف شرح و توضیح داده شده است.

کلمه اسنایپر "sniper" از کلمه انگلیسی "to snipe" به معنی شلیک از موضع مخفی گرفته شده است و بعضی اوقات در مقالات نوشته شده به زبان فارسی از کلمه اسنایپر هم استفاده می‌گردد و در زبان فارسی معادل واژه "sniper" کلمه تک‌تیرانداز است که در مقالات و کتاب‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، در زبان عربی فرد تک‌تیرانداز را "قناس" و اسلحه فرد تک‌تیرانداز را "قناسه" می‌نامند، تک‌تیراندازان در جبهه‌های جنگ و نبرد همیشه نقش مهمی را بازی می‌کنند خاطراتی که از نبردهای گذشته بر جای مانده است چنین نشان می‌دهد که یک گروه کوچک از نیروهای تک‌تیرانداز توانسته‌اند با شلیک‌های مؤثر و ترورهای بی‌امان خود جلوی یک لشکر از نیروهای پیاده دشمن را بگیرند، به گفته نیروهای تک‌تیرانداز زبده و تائید مربیان آموزشگاه‌های تک‌تیراندازی یک نیروی تک‌تیرانداز زبده و حرفه‌ای و ماهر با اسلحه مخصوص تک‌تیراندازان می‌تواند در مدت زمان یک دقیقه پنج مرتبه به سوی اهدافی نشانه‌گیری و شلیک مؤثر بکند.

او برای هر نشانه‌روی و اصابت گلوله به هدف مورد نظرش فقط ده ثانیه وقت تلف می‌کند که این زمان شامل تعویض کردن خشاب اسلحه او هم می‌گردد که 5 تا 10 ثانیه از کل وقت او را می‌گیرد، بنابراین یک گروه ده نفره از نیروهای تک‌تیرانداز آموزش دیده و با تجربه و حرفه‌ای می‌توانند در مدت زمان یک دقیقه به 50 نفر از نیروهای متخاصمشان نشانه‌روی و با اصابت گلوله آنها را نقش بر زمین کنند. (گذری بر تاریخ جنگ جهانی دوم نشان می‌دهد که ارتش آلمان نازی از نیروهای تک‌تیرانداز ماهر خود در شرق اروپا در برابر نیروهای اتحاد جماهیر شوروی و در غرب اروپا در مقابل نیروهای متفقین استفاده شایانی کردند.)

مدت زیادی از جنگ عراق و ایران می‌گذرد، در آن جنگ هشت ساله نیروهای دلیر ایرانی (ارتش، سپاه، بسیج) رشادت‌های زیادی از خود در میدان‌های نبرد بر جای گذاشتند که در خاطره‌ها باقی مانده است. هم اکنون زمان صلح است و آموزش‌های نیروها نظامی همیشه در حال انجام می‌باشد و یکی از این آموزش‌ها تعلیم و تربیت نیروهای تک‌تیرانداز زبده و حرفه‌ای است.

در کتاب تک تیرانداز (اسنایپر)، همچنین خاطراتی از نیروهای تک‌تیرانداز زبده ارتش‌های دنیا که عملیات تک‌تیراندازی توسط آنان در نبردها و جبهه‌های مختلف جنگ انجام داده‌اند را توضیح می‌دهد. اگرچه تمام این روایت‌ها و مثال‌ها تجربه‌های مربوط به گذشته می‌باشند که با سختی و تلف شدن نیروهای زیادی که در جنگ‌ها شرکت کرده‌اند به دست آمده است اما هنوز کارائی خودشان را از دست نداده‌اند و شناختن و مرور این روایت‌ها درس خوبی برای نیروهای تک‌تیرانداز ما می‌گردد. البته امیدواریم هیچ جنگ دیگری در سرزمین عزیزمان ایرانی‌ها رخ ندهد.

 ۲۲۴ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-60-8205-52-4 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

مبارزه و دوئل تک‌تیراندازان رقیب با یکدیگر در جبهه‌های نبرد 
استتار و استفاده صحیح آن در جبهه‌های جنگ و نبرد 
اصول صحیح تهیه پوشش (لباس) استتار توسط تک‌تیرانداز در مناطق جنگی 
آموزش و تمرین و هدف‌گیری با اسلحه مخصوص تک‌تیراندازان 
تهیه کروکی آتش توسط نیروی تک‌تیرانداز در مناطق نبرد 
تکنیک نشانه‌روی و شلیک تک‌تیراندازان در میدان‌های نبرد 
تکنیک شلیک به هدف‌های در حال حرکت توسط تک‌تیرانداز 
بالستیک سیر پرواز گلوله اسلحه 
بالستیک خارجی حرکت گلوله 
اطلاعاتی که باید یک تیرانداز برای شلیک به اهداف را بداند 
تعیین فاصله تا هدف توسط تک‌تیرانداز در مناطق نبرد 
روش‌های تعقیب و شناسایی تک‌تیرانداز متخاصم 
مروری بر جنگ تک‌تیراندازان در شمال قفقاز 
تعیین محل شلیک گلوله تک‌تیرانداز توسط سیستم جغد 
منابع 

راهنمای دانلود کتاب تک تیر انداز (اسنایپر) جلد دوم

برای دانلود کتاب تک تیر انداز (اسنایپر) جلد دوم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  تک تیر انداز (اسنایپر) جلد دوم
مهدی رحیمی
۱۳۹۹/۱۰/۲۰
کتاب خوبیه بخصوص اهل کمپینگ باشی.... چیزهای جالبی یاد میگیری
محمد حسن پرچم
۱۳۹۹/۸/۱
کتاب خوبی است حتما این کتاب رو بخونید من خوندم خوشم اومد امیدوارم شما هم خوشتون بیاد
milad karimi
۱۳۹۹/۱/۲۵
عالی ممنون از دستندرکاران
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۴)