دانلود کتاب جاناتان مرغ دریایی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جاناتان مرغ دریایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جاناتان مرغ دریایی

کتاب جاناتان مرغ دریایی به قلم ریچارد باخ، داستان زندگی یک مرغ دریایی را به تصویر می‌کشد که هدفی متفاوت از دیگر مرغان داشته و به همین خاطر از سوی همنوعان خود طرد می‌شود. این رمان مشهور در زمره پرفروش‌ترین آثار نیویوررک تایمز قرار دارد.

ریچارد باخ (Richard Bach) کتاب جاناتان مرغ دریایی (Jonathan Livingston Seagull) را برای کسانی نوشته که به دنبال رویاهایشان هستند و خود تصوراتشان را تنظیم می‌کنند. این کتاب در واقع روایتگر داستان یک مرغ دریایی به نام جاناتان است که به هیچ وجه علاقه ندارد مثل دیگر مرغان زندگی کند.

برای بیشتر مرغان دریایی زندگی فقط خوردن و تلاش برای زنده‌ ماندن است و پرواز کردنشان برای جست و جوی غذاست. اما جاناتان، مرغی معمولی نیست و پرواز برایش اهمیت بالایی دارد. بله برخلاف اصول جامعه‌ی مرغان دریایی، او به دنبال مقصودی غائی است و از این نظر بهترین در زمینۀ انجام آنچه دوست دارد، محسوب می‌شود.

به عبارتی دیگر این داستان دربارۀ اهمیت آن‌ چیزی است که زندگی بیشتر ما را می‌سازد، حتی اگر اهدافمان برخلاف اصول مورد قبول قبیله یا همسایگان‌مان باشد. حکایت جاناتان نشان ‌دهنده‌ی آن است که اگر ما هم به دنبال رویاهایمان باشیم می‌توانیم پروازی بلند را تجربه کنیم.

باخ در این اثر شگفت‌انگیز و پر معنا، سعی بر این دارد تا تلنگری باشد برای همه‌ی کسانی که زندگی خود را با تعصبات بی‌معنی محدود کرده‌اند. این کتاب در نظر اول شاید به نظر برسد که برای کودکان و نوجوانان به رشته‌ی تحریر آمده است اما مطالعه آن در هر سنی مفید خواهد بود.

ریچارد باخ را بیشتر بشناسیم:

ریچارد باخ از نویسندگان محبوب و مشهور آمریکایی است. او به دلیل سابقه‌ی خلبانی‌اش، اکثر آثارش مرتبط با پرواز هستند. کتاب حاضر از برجسته‌ترین و شاخص‌ترین آثار او محسوب شده و همین موضوع را دنبال می‌کند. باخ آثار بسیاری از خود به یادگار گذاشته اما بدون شک بیشتر شهرت خود را مدیون این رمان است.

نکوداشت‌های کتاب جاناتان مرغ دریایی:

- اثری پرفروش و هیجان‌انگیز در نکوداشت قدرت هر فرد و لذت پیدا کردن مسیر. (Amazon)
- اثری پیشگامانه. (Barnes & Noble)
- این کتاب، درکی عمیق از زندگی به مخاطب می‌دهد. (Invisible Mentor)

برخی نظرات درباره‌ی کتاب جاناتان مرغ دریایی:

- این کتاب روایت تازه و ارزشمندی است که دنیای بسیار شگفت‌انگیز سنت اگزوپری (ST Exupery) بر آن حاکم است. تردید ندارم، تمامی ما که از دنیاهای جاناتان مرغ دریایی دیدار می‌کنیم هرگز تمایلی به خارج شدن از آن را نخواهیم داشت. (ارنست. ک. گان)

- ریچارد باخ با نوشتن این کتاب دو کار را انجام می‌دهد: 1- به‌ من قدرت پرواز می‌دهد. 2- جوانی را به من ارزانی می‌دارد، و من برای هر دوی آن‌ها‌ عمیقأ سپاسگذارم. (ری براد بوری)

در بخشی از کتاب جاناتان مرغ دریایی می‌خوانیم:

صبح بود و آفتاب تازه دمیده با انوار طلایی روی خیزاب‌های دریای آرام می‌درخشید. در فاصلۀ یک مایلی از ساحل، قایقی ماهیگیری طعمه‌های ماهی ریز شده را به آب می‌ریخت و پیام‌آور صبحانه برای دسته‌ای از پرندگان بود که در هوا برق می‌زدند تا اینکه جمعیتی از هزاران مرغ دریایی در حالی ‌که به این ‌سو و آن ‌سو می‌رفتند و به سر و کلۀ هم می‌زدند برای لقمه‌ای غذا از راه رسیدند. چنان بود که گوئی روز پرکار دیگری از راه فرا می‌رسید.

اما در فاصله‌ای خیلی دور، مرغ دریایی جاناتان لیونیگ استون به تنهایی بر بلندای قایق و ساحل در حال تمرین بود. در ارتفاع صد پایی در آسمان، پاهایی که بین پنجه‌هایش از پرده‌ای غشاء مانند پوشیده شده بود را کوتاه می‌کرد، نوکش را بالا می‌گرفت و زور زیادی را به کار می‌گرفت تا انحنای سخت پیچ و تاب دردناک بال‌هایش را حفظ کند. این انحناء بخشیدن به معنی پروازی آهسته بود، و اکنون پروازش را کند می‌کرد تا وقتی که نجوای باد صورتش را در برگیرد، او این کار را تا زمانی که اقیانوس در زیر پایش بی‌حرکت باقی می‌ماند ادامه می‌داد و آن‌گاه با تمرکزی سخت چشمانش را تنگ می‌کرد، نفسش را در سینه حبس می‌نمود و با زور، پیچ و تابی بیشتر از یک اینچ به خود می‌داد، سپس پرهایش را روی هم می‌انباشت، درجا می‌ایستاد و به پایین می‌افتاد.

 ۱۴۴ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6687-24-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب جاناتان مرغ دریایی

برای دانلود کتاب جاناتان مرغ دریایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جاناتان مرغ دریایی

نظرات کتاب جاناتان مرغ دریایی

asiyeh morshedi
۱۳۹۹/۳/۳۱
واقعا این کتاب با وجود تمام سادگی که داشت خیلی تاثیر گذار بود
Mad Modii
۱۳۹۹/۴/۷
در سادگی گفتار بسیار تاثیر گذار است
مشاهد همه نظرات (۲)