دانلود کتاب جرح و اعتراض به رای داور


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جرح و اعتراض به رای داور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جرح و اعتراض به رای داور

کتاب جرح و اعتراض به رای داور نوشته‌ی محمدمصطفی محقی و سید حسین حسینی، مباحث داوری در نظام حقوقی افغانستان را مورد تحلیل قرار داده است. 

برای اعتراض به رای داور ابتدا نیاز است تا کلیات و مفاهیمی از داوری در نظام حقوقی مورد تبیین قرار بگیرد. این کتاب به بررسی کلیات داوری از جمله؛ تعاریف و مفاهیم، سابقه تاریخی و اهمیّت، منابع و ویژگی‌های داوری در افغانستان پرداخته، همچنین به‌ طور مفصل دربارۀ نحوۀ زوال داوری و مراحل اعتراض نیز توضیح داده است. 

در بخشی از کتاب جرح و اعتراض به رای داور دربارۀ غیر علنی و محرمانه بودن داوری می‌خوانیم:

رسیدگی علنی به دعاوی تجاری بین‌المللی اولاً باعث علنی شدن اختلاف و بعضاً کشیده شدن آن‌ها به رسانه‌ها می‌شود و دوماً جزئیات قرارداد مورد اختلاف را افشاء می‌کند. بازرگانان حرفه‌ای تمایل ندارند که به عنوان کسانی شناخته شوند که مرتب با طرف‌های تجاری خود اختلاف پیدا می‌کنند، زیرا این امر به اعتبار آن‌ها لطمه می‌زند. طرف‌هایی که می‌خواهند از محرمانه بودن جریان داوری اطمینان یابند باید آن را در موافقتنامه داوری مقرر کنند. مطابق اکثر قوانین داوری چنانچه توافق صریحی میان طرفین نباشد هیچ تعهدی الزامی مبنی بر محرمانه بودن داوری وجود ندارد؛ مثلاً دیوان عالی سوئد رأی داده است که با فقدان توافق در زمینه محرمانه بودن، هر طرف می‌تواند حکم داوری را منتشر کند. پس در نتیجه در جلسه رسیدگی در هر صورت به دلیل حفظ وجهه تجاری طرفین به صورت غیر علنی برگزار می‌شود ولی برای حفظ محرمانه بودن رأی و اسناد باید در قرارداد داوری صریحاً بیان شود در غیر این صورت طرفین می‌تواند بعد از رسیدگی حکم داوری را منتشر کند. این در حالی است که در جلسات رسیدگی قضایی اصل بر رسیدگی علنی و غیر محرمانه بودن دعوی است مگر در موارد خاص.

 ۱۲۲ صفحه، ۶۷۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8796-46-6 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: کلیات و مفاهیم داوری
فصل دوم: جرح و زوال داوری
فصل سوم: اعتراض به رای داور
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب جرح و اعتراض به رای داور

برای دانلود کتاب جرح و اعتراض به رای داور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جرح و اعتراض به رای داور