دانلود کتاب جعبه‌ ابزار مهندس نیازمندی‌ها

  • از: زهرا غلامی
  • ناشر: انتشارات سخنوران
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب جعبه‌ ابزار مهندس نیازمندی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جعبه‌ ابزار مهندس نیازمندی‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جعبه‌ ابزار مهندس نیازمندی‌ها

کتاب جعبه‌ ابزار مهندس نیازمندی‌ها، نگاه متفاوت زهرا غلامی به مهندسی نیازمندی‌ها را مطرح می‌کند. این نگاه دربرگیرنده مهارت‌های ارتباطی است که یک مهندس نیازمندی‌های نرم‌افزار می‌تواند با تکیه بر آن‌ها ارتباطات بهتری را با ذینفعان پروژه برقرار کند. 

در این کتاب به اهمیت شناخت یک کسب و کار، همچنین توانایی فرد در تعریف مسئله و تصمیم‌‌گیری در خصوص راهکارهای پیشنهادی پرداخته می‌شود. سپس به تعدادی از روش‌های استخراج نیازمندی‌های نرم‌افزار می‌پردازد، که برای یک مهندس نیازمندی‌ها مانند جعبه ‌ابزاری است که بنا بر نیاز می‌داند بهتر است از کدامیک از آن‌ها استفاده کند. در نهایت به مدلسازی و ملموس نمودن نیازمندی‌ها و کار با ابزار مدلسازی از جمله Enterprise Architect پرداخته شده است. 

در کتاب جعبه‌ ابزار مهندس نیازمندی‌ها، به مهندس نیازمندی‌ها که شغلش اهمیت ویژه‌ای دارد، فقط از بعد فنی نگاه نشده، به این خاطر که او بیشترین ارتباط را با ذینفعان دارد، داشتن مهارت‌های ارتباطی جز ملزومات شخصیت او خواهد بود. او با به‌ کارگیری مهارت‌های ارتباطی می‌تواند ارتباط بهتری با ذینفعان برقرار کند که این خود می‌تواند کمک شایانی در رسیدن به هدف نهایی تولید یک نرم‌افزار یعنی رضایتمندی ذینفعان داشته باشد. 

فهم نیازمندی‌های یک سیستم در پروژه‌های توسعه نرم‌افزاری، نقش حیاتی را در موفقیت آن دارد. مطالعات بسیاری نشان داده‌اند که مدیریت ضعیف نیازمندی‌ها منجر به شکست پروژه می‌گردد. 

خانم زهرا غلامی در این کتاب، اهمیت مهندسی نیازمندی‌ها را بیان نمودند. ایشان همچنین به بررسی دانش و مهارت‌های فردی، فنی لازم برای یک تحلیل کسب و کار خوب می‌پردازد و تکنیک‌هایی را برای استخراج و مستندسازی نیازمندی‌ها، ارائه می‌نماید. 

زبان مدلسازی UML روش‌های متفاوتی را برای بررسی ابعاد مختلف یک سیستم با استفاده از یک زبان تصویری استاندارد فراهم می‌آورد. کتاب شامل فصلی در خصوص مستندسازی نیازمندی‌های کاربران است و در فصلی دیگر با مثال‌هایی نحوه کار با ابزار مدلسازی EA برای ثبت نیازمندی‌ها در یک مدل شرح داده شده است. 

در بخشی از کتاب جعبه‌ ابزار مهندس نیازمندی‌ها می‌خوانیم:

نیازمندی یک شرط یا قابلیتی است که کاربر از طریق آن مسئله‌اش حل شود و یا به هدفش برسد. منظور از مسئله می‌تواند مشکلی باشد که در وضعیت جاری انجام فرآیند کار وجود دارد و یا فرصتی که برای تحقق ایده‌های جدید در جهت بهبود و پیشرفت در کار باشد و یا اینکه ایده‌ای نو که برای اولین بار مطرح می‌شود. 

چند وقت پیش در مورد چگونگی ایجاد فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا در اینترنت مطلب می‌خواندم، خیلی برای من جالب بود. برادران دوقلویی که عکاسی دیجیتال انجام می‌دادند، تصمیم گرفتند که یک دوربین تهیه کنند، در اینترنت جستجو کرده تا شاید اطلاعات فنی به دست آورند ولی موفق نشدند!!! آن‌ها به بازار مراجعه و دوربین را خریداری کردند، بعد از چند روز متوجه شدند که لنز روی دوربین دست‌ دوم و تعمیری است. اینجا بود که ایده تأسیس چنین فروشگاهی به ذهنشان رسید.

فروشگاهی اینترنتی که بتواند اطلاعات فنی خوبی در اختیار مردم قرار دهد تا با آگاهی بیشتری کالای خود را خریداری نمایند و به مردم این امکان را بدهد تا بتوانند کالای با کیفیت را به شیوه درست و اصولی امروزی خریداری کنند. در اینجا ما با مسئله یا یک فرصت مواجه هستیم که قرار است فروشگاهی راه‌اندازی شود که نیازهای مشتریان را برآورده کند به این صورت که علاوه بر داشتن اطلاعات فنی کالا و این اطمینان به مشتری داده شود که کالای با کیفیتی را خریداری می‌نماید.

 ۱۳۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-383-971-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سپاسگزارم از شما دوست عزیز
فصل اول: کلیات مهندسی نیازمندی‌ها
فصل دوم: ویژگی‌های شخصیتی یک مهندس نیازمندی‌ها
فصل سوم: مهارت‌های خاص یک مهندس نیازمندی‌ها
فصل چهارم: تکنیک‌های استخراج نیازمندی‌ها
فصل پنجم: مدل‌سازی نیازمندها
فصل ششم: مدل‌سازی نیازمندی‌ها با ابزار Enterprise Architect
پیوست ویژه
جعبه‌ابزار کمکی یک مهندس نیازمندی‌ها چیست؟

راهنمای دانلود کتاب جعبه‌ ابزار مهندس نیازمندی‌ها

برای دانلود کتاب جعبه‌ ابزار مهندس نیازمندی‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جعبه‌ ابزار مهندس نیازمندی‌ها
tedi 1700
۱۳۹۸/۱۱/۱۳
کسی این کتاب رو خوانده؟؟ فقط تئوری هست یا کاربردی ؟
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)