دانلود کتاب جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام

  • از: حمید عشقی
  • ناشر: انتشارات آرمان رشد
  • ۵۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام

کتاب جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام نوشته حمید عشقی به روایت ریشه و دلایل آغاز جنگ دوم جهانی و شرح آغاز و تداوم و پایان این جنگ مصیبت بار میپردازد. این کتاب در بیش از ۱۸۰ صفحه و دارای تصاویر مربوط به هر رویداد بوده و شرح کاملی از وقایع مهم و تاثیر گذار و افراد و شخصیت ها و کشتارها و تسلیحات مهم جنگ را ارائه می دهد.

در این کتاب به فضای عمومی اروپا و آسیا و زمینه قدرت یافتن اندیشه های ناسیونالیستی در ایتالیا و ژاپن و آلمان و نیز جنگ در خاور دور و آغاز جنگ داخلی اسپانیا و نقش کشورهای فاشیستی در پیروزی ملی گرایان آن کشور پرداخته شده و سپس به آغاز جنگ دوم و روند تداوم آن پس از حمله به لهستان و فرانسه و نیز چگونگی حمله به شوروی و نبرد های حوزه پاسفیک و چگونگی اتمام جنگ و نتایج سیاسی و اقتصادی جنگ میپردازد. همچنین لازم به یادآوریست که بسیاری از تصاویر این کتاب از منابع چینی و ژاپنی تهیه شده و برای اولین بار در ایران ارائه گردیده است.

 ۱۸۱ صفحه، ۷ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7633-45-8 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۱۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمۀ ناشر
گفتار آغازین
تاریخ شروع جنگ جهانی دوم
اروپا قبل از جنگ
حمله ایتالیا به اتیوپی
حملة ژاپن به چین
جنگ ژاپن و اتحاد شوروی در مغولستان
همکاری‌ها و یک‌پارچه‌سازی‌ها در اروپا
آغاز جنگ جهانی دوم
نخستین شلیک جنگ دوم جهانی
پیشروی نیروهای محور
پیشروی‌های متفقین
پیروزی‌های متفقین
فروپاشی قوای محور و پیروزی متفقین
عواقب و نتایج
معروف‌ترین و تأثیرگذارترین تصاویر جنگ جهانی دوم
کتاب نما

راهنمای دانلود کتاب جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام

برای دانلود کتاب جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام

نظرات کتاب جنگ جهانی دوم از آغاز تا فرجام

Njst Rafael
۱۳۹۶/۵/۳۰
جنگ‌های زیادی وجود داره که میشه دربارشون مطالعه کرد انسان‌ها از وقتی همدیگرو شناختن در چنگ و چنگال دائمی بودن! اما جنگ جهانی دوم نقطه عطف و چرخشگاه بزرگی در تاریخ نبردها و نمایشی عظیم از اوج شقاوت و قساوت انسان بود. به همین خاطر مطالعه‌ی این بخش از تاریخ ضروری و دارای اهمیت بسیاره. چه ضرورتی در جنگ مطالعه جهانی دوم هست؟ جنگ جهانی دوم صورت و معنای واقعیه نفرته. همه چیز از همین‌جا آغاز شده از «نفرت» اتفاقاتی که چند روز پیش در شارلوتسویل افتاد یک بار دیگه بحث‌ها و توجهات به مقوله «نفرت» رو در جامعه آمریکا و فراتر از مرزهای آمریکا افزایش داد. متأسفانه همین نکته مهم در مطالعه و بررسی جنگ دوم جهانی از قلم میوفته و به جای اون دلبستگی به احزاب و ملت‌ها و نژادهای درگیر تبدیل میشه به مانعی بزرگ برای فهم این جنگ. به ویژه در ایران تاریخ جنگ جهانی بیشتر از دیدگاه جانبداری از نازی‌ها یا آمریکایی‌ها مورد توجه قرار گرفته. ما ایرانی‌ها تاثیر نفرت رو به هیچ وجه درک نکردیم. بوسیله نفرت امکان جمع کردن اقشار مختلف مردم زیر یک پرچم مهیا میشه. نفرت چوپانیه که گوسفندان خودش رو به هر ناکجاآبادی که مایل باشه میبره. این چیزی بود که یک ژاپنی یا آلمانی در 1945 و پایان جنگ درک میکرد. وقتی که به خرابه‌های اطرافش نگاه میکرد متوجه میشد که در نفرت و جنگ چیزی جز ویرانی نیست. درک میکرد که با کشتن و نابود کردن نمیشه دنیای بهتری ساخت، درک میکرد که جنگ افزارها دنیا رو به جای بهتری تبدیل نخواهند کرد. جالب اینکه هر دو کشور ژاپن و آلمان ویران شده از جنگ سال‌ها بعد به غول‌های اقتصاد، صنعت و تکنولوژی تبدیل شدن بدون اینکه گلوله‌ای شلیک کرده باشن و وقت خودشون رو برای ساخت تسلیحات و انتقام گرفتن از آمریکا و روسیه و انگلیس و... تلف کرده باشن بدون نفرت و به آتش کشیدن دنیا به کشورهایی قدرتمند و قابل احترام تبدیل شدن. این چیزیه که ما هنوز درک نکردیم. هیچ کشوری به اندازه هندوستان از بریتانیا زخم نخورد و آسیب ندید اما امروزه با جستجو در هند چه تعداد تظاهرات ضد انگلیس خواهید دید؟ چند نفر رو خواهید دید که علیه انگلیس شعار بدن؟ تاریخ آپارتاید رو مطالعه کنید. چطور مادری که فرزندش زیر شکنجه کشته و تکه تکه شده در زمان محاکمه عاملین میگه می‌بخشم؟! «برای کشورم و برای اینکه دنیا به جای بهتری تبدیل بشه می‌بخشم» اونها جنایات و ظلم‌هایی که بهشون شده رو فراموش نکردن اما پاسخ خون رو با خون و مشت رو با مشت ندادن. «می بخشم اما فراموش نمی‌کنم» اینها تا چه اندازه برای ما قابل درکه؟ بعد از اتمام جنگ جهانی دوم نه فقط ما که تمام دنیا به دو قسمت تقسیم میشن: مردمی که از نظر فکری به قبل از جنگ جهانی دوم تعلق دارن و مردمی که دنیای بعد از جنگ جهانی دوم رو ساختن و برای آزادی و آبادی تلاش کردن. ما ایرانی‌ها (که بر اساس آمار موسسه گالوپ عصبانی‌ترین مردم حال حاضر دنیا شناخته شده ایم) چه زمانی به تجربه بعد از جنگ جهانی دوم خواهیم رسید؟ افغان‌ها، روس‌ها، ترک‌ها، اعراب و... برای متنفر بودن همیشه بهانه‌ای هست. عمر ما کوتاهه و تنها زمانی که ساختن رو بر خراب کردن، صلح رو بر جنگ و بخشش رو بر نفرت ارجح بدونیم میتونیم دنیای بهتری برای خودمون و فرزندانمون بسازیم.
فرید فرخ پور
۱۳۹۹/۹/۱۹
جنگ جهانی دوم حادثه‌ای فراموش نشدنی است که در آن میلیون‌ها نفر جان خود را از دست دادند و همچنان بعد از گذشت سالها درباره آن فیلم سینمایی و مستند ساخته می‌شود و مسائلی حل نشده از جمله سرانجام هیتلر در مورد آن وجود دارد. هرچه درباره آن بخوانیم و یا ببینیم باز هم کم است. تنها کسانی که در آن سال‌ها زندگی کرده‌اند آنرا درک کرده‌اند.
میرحجت اله حجت زاده
۱۳۹۸/۲/۵
با سلام. هنوز کل کتاب رو نخوندم ولی با همین صفحات اولش فهمیدم که کتاب خوبی هستش. کلا" جنگ جهانی دوم را دوست دارم به خاطر اینکه باعث شد خیلی ابزار و ادوات جنگی و غیر جنگی ساخته بشه. ولی از اون طرف هم تاسف به خاطر کشته شدن این همه انسان بی‌گناه وغیر نظامی در طول جنگ. اعتماد به نفس و جدیت هیتلر را دوست دارم
مشاهد همه نظرات (۳۴)