دانلود کتاب جنگ های ارزی: روایتی حیرت انگیز از جنگ اقتصادی کشورها با ابزار پول و طلا

  • از: جیمز ریکاردز
  • ناشر: انتشارات دنیای اقتصاد
  • ۷۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب جنگ های ارزی: روایتی حیرت انگیز از جنگ اقتصادی کشورها با ابزار پول و طلا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب جنگ های ارزی: روایتی حیرت انگیز از جنگ اقتصادی کشورها با ابزار پول و طلا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب جنگ های ارزی: روایتی حیرت انگیز از جنگ اقتصادی کشورها با ابزار پول و طلا

سقوط‌های مالی و اجتماعی به دفعات زیاد اتفاق افتاده‌اند اما به سادگی نادیده گرفته شده یا فراموش شده‌اند. ولی نه تاریخ فراموشکار است و نه سیستم‌های پیچیده از رفتاری که باید انجام دهند، سر باز می‌زنند. بازارهای سرمایه و ارزها، سیستم‌های پیچیده‌ای هستند و در پایان سقوط خواهند کرد مگر اینکه مهار شوند، به قسمت‌های کوچکتری شکسته شده و اندازه‌شان کاهش یابد. 
جیمز ریکاردز از این جهت نویسنده ای مهم می باشد که 35 سال در بازار بورس نیویورک (خیابان وال استریت) کار کرده است. همچنین اشراف وی به مسائل مالی ایالات متحده سبب شد که در سپتامبر 2009 نمایندگان مجلس ایالات متحده از وی بخواهند تا در مورد خطرات الگوی مالی و بحران های آن و نیز بحران مالی سال 2008 نظرات خود را ارائه دهد. 
اصطلاح «جنگ ارزی» حاصل زمانی پس از بحران مالی 2008 میلادی در آمریکا است. پس از این بحران به‌نظر می‌رسد که بنیان تئوری های رایج اقتصادی دچار لرزش شده و اکنون اصل آزادی تجارت و عدم دخالت اقتصادی دولت، جایگزین کمک‌های مالی دولت به شرکت های خصوصی برای جلوگیری از ورشکستگی و ایجاد لشکر بیکاران شده است. اینها همگی موجبات نا‌امیدی از دلار و جستجو برای ارزی جایگزین را به همراه خواهد داشت.
جنگ‌های ارزی در نهایت جنگی بر سر نقش و ارزش دلارند. با وجود این، به دلیل معرفی مشتقات مالی، اهرم مالی بالا، چاپ بی رویه پول و تضعیف طلا، دلار ماهیت تازه‌ای  پیدا کرده است. حالا زمان سابق نیست که دلار را نجات دهند و زمان برای نجات دلار نیز در حال کوتاه شدن است.

این کتاب سه مشخصه مهم دارد: یک، بررسی تاریخ است و اینکه نشان می‌دهد چقدر اتفاقات امروز دنیا در گذشته تکرار شده‌اند و چقدر از مصائب امروز دنیا در تصمیمات غلط و نیاموختن از درس های گذشته ریشه دارد. دو، این کتاب نقش قدرت ها و بازیگران مهم به خصوص آمریکا و دلار این کشور و نیز قدرت نوظهوری به نام چین را در معاملات و معادلات اقتصادی و سیاسی امروز بیان می‌کند. سه، نقد تئوری ها و تفکراتی که ما را تا به اینجا رسانده اند.
کتاب حاضر، از جنگ ارزی حال حاضر دنیا با توجه به اتفاقات مشابه تاریخی، سیاست‌های اقتصادی و مسایل امنیت ملی، روایتی بی‌تکلف و ساده ارائه می‌کند. این کتاب از شبکه تودرتوی الگوهای فکری شکست‌خورده، آرزوهای غیرعملی اقتصادی و مالی و تکبری که بر سیاست‌گذاری حوزه عمومی فعلی دنیا حاکم است، رمزگشایی می‌کند و به عنوان راه‌حل، مجموعه‌ای از اقدامات موثر و آگاهانه‌تر را پیشنهاد می‌کند. در نهایت، خواننده خواهد فهمید چرا جنگ ارزی جدید مهم‌ترین جنگ‌ها در دنیای امروزی است. در حقیقت، عاقبتِ این جنگ، نتیجه جنگ‌های دیگر را رقم خواهد زد.

 ۳۴۴ صفحه، ۶۸۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7106-63-1 

چاپ ۱۳۹۳: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار مترجم
مقدمه
فصل اول: بازتاب‌هایی از یک عصر طلایی
فصل دوم: جنگ ارزی اول (سال‌های1921 تا 1936)
فصل سوم: جنگ ارزی دوم (سال‌های 1967 تا 1987)
فصل چهارم: جنگ ارزی سوم (سال‌های 2010 تاکنون)
فصل پنجم: راه‌حل گروه20(G20)
فصل ششم: جهانی‌سازی و سرمایه دولتی
فصل هفتم: سوءاستفاده از اقتصاد
فصل هشتم: ارزها، سرمایه و پیچیدگی
فصل نهم: پایان بازی: پول کاغذی، طلا یا هرج و مرج؟
نتیجه‌گیری

راهنمای دانلود کتاب جنگ های ارزی: روایتی حیرت انگیز از جنگ اقتصادی کشورها با ابزار پول و طلا

برای دانلود کتاب جنگ های ارزی: روایتی حیرت انگیز از جنگ اقتصادی کشورها با ابزار پول و طلا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  جنگ های ارزی: روایتی حیرت انگیز از جنگ اقتصادی کشورها با ابزار پول و طلا

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
jamal fouladi
۱۳۹۶/۱/۵
با سلام دوست دارم دوباره نظر بدم - هنوزم از نظر من این کتاب امتیازش 5 ستاره س - ولی من مجبور شدم نسخه چاپی رو تهیه کنم - چون این اپلیکیشن یا برنامه ویندوزی اصن حالت هایلایت یا کامنت دهی شخصی برا رو و بیشتر...
ardavan moghadasi
۱۳۹۶/۲/۱۳
کتاب بینهایت بی‌نظیریست... ذهن شما را نسبت به مسایل مالی دنیا بطرز شگفت انگیزی تغییر خواهد داد و قدرت تجزیه تحلیل مسایل سیایسی و اقتصادی را در هرد ایجاد خواهد کرد... ممنون از ترجمه خوب و انتخاب عالی کتابراه برای این کتاب...
Mohamad Gheysari
۱۳۹۷/۱/۲۵
سلام
کتابی بسیاری متفاوت در حوزه اقتصاد و تحولات اقتصادی است
بنده ب جد معتقدم که اکثر مسولین اگر این کتاب را مطالعه کنن اوضاعشون فرق میکنه
ب عزیزان هم توصیه میکنم ب شدت وقت برای اگاه شدن بزارن...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۸)