دانلود کتاب حرکت جوهری در شعر: تحلیل و بررسی سروده های فروغ فرخزاد

  • از: فاروق صفی زاده
  • ناشر: انتشارات ایران جام
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب حرکت جوهری در شعر: تحلیل و بررسی سروده های فروغ فرخزاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب حرکت جوهری در شعر: تحلیل و بررسی سروده های فروغ فرخزاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب حرکت جوهری در شعر: تحلیل و بررسی سروده های فروغ فرخزاد

زبان پارسی علاوه بر این که وسیله‌ای ارتباط ایرانیان و زبان مشترک اقوام ایرانی است، وسیله و ابزار ایجاد یکی از بزرگ‌ترین هنرهای این مردم است و آن شعر نغز پارسی است. شعر پارسی و زبان پارسی هر دو یک دیگر را تقویت کرده و مجموعه‌ای و پدیده‌ای کم نظیر عرضه کرده‌اند. زبان پارسی به خاطر این که آن همه شعر بدان سروده شده است ارزشمند تر گشته است و شعر پارسی به خاطر این که به زبان پارسی سروده شده، ارج یافته است.

شعر در ایران بیانگر چنین آگاهی و احساسات مشترکی است. نراقی می‌گوید: به ندرت شعر در زندگی مردمی چنین نقش موثری بازی می‌کند این نوع بیان گسترده‌ترین شکل بیان هنری و ادبی است. این اوج اتحاد فرهنگی است. در مقالات روزمره شعر به عنوان آیینه و نظامی از ارزش‌ها که همه‌ی مردم بدان‌ها احساس همبستگی می‌کنند، به کار می‌رود. شعر نماد زبان نیز هست. برای مردمی که آن حملات، خرابی، و درد را تحمل کرده‌اند چیزی جز شعر نبود که خاطره و پیام گذشتگان را زنده نگه دارد. اگر فرهنگ، دستاورد معنوی مردم جامعه‌ای است، پس شعر بهترین دستاورد ملت ایران است، اما این شعری که تجلی میراث فرهنگی و تاریخی ایرانیان است تنها نتیجه‌ی فعالیت عده‌ای هنر دوست و هنرمند نیست، بلکه از انگیزه‌های عمیق مشترک ایرانیان سرچشمه می‌گیرد، زیرا که بدون وجود چنین انگیزه‌هایی ظهور شاهکارهای جهانی با آن همه تنوع امکان پذیر نبود.

 ۱۴۹ صفحه، ۶۵۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8379-23-5 

چاپ ۱۳۹۱: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۱۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب حرکت جوهری در شعر: تحلیل و بررسی سروده های فروغ فرخزاد

برای دانلود کتاب حرکت جوهری در شعر: تحلیل و بررسی سروده های فروغ فرخزاد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  حرکت جوهری در شعر: تحلیل و بررسی سروده های فروغ فرخزاد