دانلود کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه

کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه نوشته‌ی مهدی احمدیان و محمدمهدی ذوالفقارزاده به تفسیر و تحلیل سوره‌ی مجادله می‌پردازد و به واسطه‌ی تحلیل این سوره به نظام‌مندی قرآن کریم پی می‌برد.

در بخشی از کتاب حکمرانی و آینده‌نگری مومنانه می‌خوانیم:

سوره مجادله به این نام معروف است، زیرا آغاز این سوره، به مجادله و شکایت زنی به رسول الله (ص) از همسرش که او را ظهار کرده، اشاره دارد. ظهار به این معناست که مردی به ناروا، همسر خود را به مادرش تشبیه کند که با این کار، زن تا ابد بر مرد حرام می‌شود. از این رو، سوره را «ظهار» نیز نامیده‌اند. نام دیگر این سوره «قد سمع» است، زیرا با همین عبارت آغاز می‌شود.

سوره مجادله 22 آیه، 675 کلمه و 2046 حرف دارد. این سوره جزو سوره‌های مفصلات (دارای آیات کوتاه و متعدد) و کمی کمتر از یک حزب است. این سوره در ابتدای جزء 28 قرآن قرار دارد. سوره مجادله جزو سوره‌های مدنی و صد و پنجمین سورهای است که بر پیامبر (ص) نازل شده است. این سوره، تنها سوره‌ای است که در تمام آیاتش واژه «الله» آمده است.

در نگاه نخست، سوره مجادله دارای سه واحد موضوعی یا رکوع است: آیات 1 تا 6، 7 تا 13 و 16 تا 22. در رکوع اول درباره حدود الله و مصداق مشخصی از آن که ظهار» است صحبت شده و مسائلی پیرامون آن نیز بیان شده است. در رکوع دوم، درباره «نجوى» و انواع آن صحبت شده و رهمنودهایی نیز ارائه شده است. در رکوع سوم، تبیینی از حزب الله و حزب شیطان آمده است و وعده غلبه الله و رسولانش داده شده است.

 ۱۶۹ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6350-67-9 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش گفتار: قرآن قرآن است 
فصل اول: فصل‌بندی و موضوع شناسی
فصل دوم: تأمل در برخی مفاهیم نگرش ساز سوره مجادله
فصل سوم: آیه پژوهی در سوره مجادله
فصل چهارم: برداشت‌های تحلیلی از سوره مجادله 
فصل پنجم: رهنمودهای سوره مجادله برای آینده اندیشی
سخن پایانی
 منابع

راهنمای دانلود کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه

برای دانلود کتاب حکمرانی و آینده نگری مومنانه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  حکمرانی و آینده نگری مومنانه