معرفی و دانلود کتاب خاطرات سفیر

عکس جلد کتاب خاطرات سفیر
قیمت:
۳۰۸۰۰ تومان - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات سفیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب خاطرات سفیر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب خاطرات سفیر

نیلوفر شادمهری در کتاب خاطرات سفیر به بیان چالش‌های یک بانوی مسلمان به عنوان دانشجوی ممتاز ایرانی در فرانسه می‌پردازد که با نگارشی صمیمی و ساده، خواننده را به خوابگاهی در پاریس می‌برد و او را با رویدادها، تجربه‌ها و خاطراتش شریک می‌کند.

خاطرات دختر مسلمانی که در کشور فرانسه، هر چند برای ادامه‌ی تحصیل در مقطع دکتری حضور دارد اما سفیری شده است برای دفاع از حقیقت اسلام. مواجهه‌ی او با آدم‌های مختلف و اتفاقات متفاوت این خاطرات را جذاب‌تر می‌کند، از قبول نشدنش در بهترین دانشگاه فرانسه تنها به دلیل حجابش و دست ندادن با سرشناس‌ترین اساتید مرد تا برگزاری دعای عهد در اتاق خوابگاه و خواندن دعای کمیل برای «یک سلیم النفس».

نیلوفر شادمهری در این کتاب، حدود سی خاطره را به رشته‌ی تحریر درآورده که این مجموعه در واقع بخش اندکی از تمام خاطرات ایشان است.

در بخشی از کتاب خاطرات سفیر می‌خوانید:

کم‌کم داشت حالم از اون شرایط به هم می‌خورد. بچه‌ها متوجه نمی‌شدن که من دارم سر کار می‌ذارمشون یا واقعا متن شعر همین‌ قدر سخیفه. خدا خدا می‌کردم که هر چه زودتر اثر فاخری که می‌شنیدیم بساطش جمع بشه. اما همیشه درست توی همین شرایط زمان کش می‌آد و واحد گذشت زمان از ثانیه به شبانه‌ روز تغییر پیدا می‌کنه. سیلون دست‌ به‌ سینه وایساده بود و داشت سعی می‌کرد عمق نداشتۀ شعر رو بفهمه! چند بار به سرم زد بهشون بگم: «ببینید بچه‌ها، این اصلا در سطحی نیست که اسمش رو شعر بذارم. طرف یه چیزی خونده رفته.» اما نمی‌شد. آبروریزی بود. بعد از اون‌ همه افاضات دربارۀ شعر و ادب پارسی و مردم ادیب کشورم جای همچین حرفی نبود. ویدد، که سمت چپ مغی نشسته بود و تا اون ‌موقع ساکت بود، گفت: «من فکر می‌کنم اصلا با معشوقش مؤدب حرف نمی‌زنه!» گفتم: «خب، البته بله، کلا شعرش جوری گفته شده که با آدم با فرهنگی طرف نباشیم!» مغی گفت: «خب، بعدش چی می‌شه؟»

فهرست مطالب کتاب

پیش از آغاز
معیار مهم من از نظر استاد
معمای چهار دست مردد
خوشامدی لعنتی
تأثیر تلفظ دقیق کلمات بر نتیجه بحث
آغاز یه دوستی
خداوند شکلات و بحث رو دوست داره
روز اعتصاب، مستند آرته
عدو شود سبب خیر ...
وَ یُرزُقهُ مِن حَیثُ لا یحتَسِب
جایی برای زندگی
مارمولک پخته یا حلزون برشته؟
چه کسی مسیح رو به صلیب می‌کشه؟
او
«جشن دوستی‌ها»ی دانشگاه
خاطره سگی
بحران هویت
روزی که به مفید بودن «در» شک کردم!
مهمونای خوابگاه (قسمت اول)
مهمونای خوابگاه (قسمت دوم)
مهم‌ترین درس استاد
یه عالم جامع ‌الشرایط بی‌حجاب!
کنفرانس مد
ویرجینی مریضه
امنیت‌هایی که از دست می‌رن
سلیم‌النفس
حماسه ثنا
اعتماد به ‌نفست من رو می‌کشه
روزی تو خواهی آمد
ادیبانه ...
اتاق پرو به وسعت شهر!
شبی که دوست داشت سحر بشه

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب خاطرات سفیر
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۳۹۶
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۲۲۴
زبانفارسی
شابک978-600-03-0585-7
موضوع کتابکتاب‌های زندگی نامه
قیمت نسخه الکترونیک
۳۰۸۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب خاطرات سفیر

نسترن رضائی
۱۳۹۷/۷/۱۸
برخلاف نظر دوستان من خیلی این کتاب رو نپسندیدم. احساس می‌کنم به خاطر جذابیت کتاب و تاثیر بیشتر روی خوانندگان اتفاقات اغراق آمیز تر از آنچه واقعا بوده روایت شده. در بحث با مسیحی، سنی، لائیک و... همیشه همه نمیتونن از دین و مکتبشون به خوبی دفاع کنند ولی این خانم به بهترین شکل میتونه!!!! یعنی کامل کامل به همه چی مسلط بودن و طرفداران ادیان دیگه نه!!! یه جاهایی از کتاب هم، بعضی رفتارهای نچندان خوب رو جز عادات فرانسوی‌ها می‌دونه و در یک جای دیگه ص 21 (اغلب زنان اهل تسننی که من دارم توی فرانسه میبینم متاسفانه از فرانسویا بدتر لباس می‌پوشن. یه ماه و دو ماه هم نداره. تمام طول سال وضعشون اینه) آیا ممکن نیست به جز خود ایشون که حالا شیعه و معتقد به حجاب هستند ایرانی شیعه که حجاب نداشته باشه و به سبک فرانسوی‌ها و چه بسا بدتر لباس بپوشه؟!! صد درصد هست و همه ما ایرانی‌ها این رو میدونیم و من بارها در سفرهایی که به خارج از کشور داشتم این رو دیدم. پس این جور مسائل به این شکل نباید در کتاب عنوان بشه و به نظرم نسبت دادن یک خصوصیت بد به یک ملیت اونم توی کتابی که ممکنه مخاطبان زیادی داشته باشه درست نیست و اشکالات دیگری هم در کتاب دیدم که در اینجا مجال بحث نیست.
Azizi Azizi
۱۳۹۷/۹/۷
سلام خیلی عالی بود کمی شبیه دوران خوابگاهی منه اولین بارم بود که وارد خوابگاه میشدم ومنم مذهبم سنی بودبرای نمازظهرماروصداکردن رفتیم که نمازبخونیم به یه معلم گفتم من مذهبم سنی است اشکالی نداره اینجابخونم نگاه چپ چپی کردومکث چندثانیه‌ای گفت برواونور وایسا ببینم ناظم چی میگه. به من اجازه ندادن خیلی هم ناراحت شدم (حالااین کاررونمیکردچی میشدمنم اونجا نمازمیخوندم نشانه وحدت بین سنی وشیعه بود انگار بوی اسلام نبرده بود مگه توهمون قران خدانگفته به ریسمان الهی چنگ زنید وپراکنده نشوید) ورفتم خوابگاه نمازخوندم بچه هافکرمیکردن سنی هااعتقاددارن اگه 3نفرشیعه روبکشیم میریم بهشت درصورتی که مامعتقدبودیم به قران (کسی نبایدبه ناحق کسی روبکشه) البته منهم درموردشیعه گمان‌های بدی داشتم چون توی اقوامم برعلیه شیعه هاصحبت میکردن که اونامشرکنومن هم تاییدمیکردم حتی خانوادم هم مخصوصا. باهم کلاسی هام که شیعه بودن درموردشرکشون صحبت کردم ولی اونا نمیتونستن قانعم کنن چون بیشتردوست داشتن حرف خودشون روتاییدکنن ودلیل قانع کننده نداشتن کسایی که من باهاشون درارتباط بودم. اصلا خودشون هم نمیدونستن چه اعتقادی دارن یااگه دارن چرادارن فقط چون ما شبیه اونا نبودیم بدشون میومد یه جورای نژادپرست بودن (به علاوه سنی‌های متظاهرکه بوی ایمان نبردن واوناهم نژادپرست بودن) منم رفتم سراغ سخنرانی روحانیون اقای قراعتی پناهیان ماندگاری فرحزاداقای مهندسی دیدم نه بابا اینامثل ماهستن درواقع عین ماهستن بقول یه آقایی که گفتن شیعه‌ها نبایدبه سنی‌ها بگن آنهابرادران ماهستن بایدبگن آن‌ها نفس ماهستن. (قولی شبیه به همین مضموم).
نعمان نعمان
۱۳۹۷/۳/۲۸
خارق العاده بود. به همه توصیه میکنم خوندنش رو. نویسنده اعتقادات اسلامیش رو خیلی ساده و کاربردی و در متن زندگی روزمره به بقیه معرفی میکنه. همینطور فتح بابی بود برای من برای تفکر و مطالعه بیشتر در مورد بعضی موضوعات مطرح شده. چیزی که کتاب رو جذاب تر میکرد. ایمان راسخ نویسنده بود به اعتقاداتش که در و و نتیجه تفکر مطالعه تلاش به دست اومده بودن و تو وجودش نهادینه شده بودن. اون یک مسلمان واقعی بود. اعتقاد راسخش به حضور امام زمان بسیار تحسین برانگیز و الهام بخش بود
elham F
۱۴۰۰/۵/۲۰
کتاب به زبان راحت و طنزگونه نوشته شده. نویسنده سعی کرده از مسائلی که در خارج از کشور پیش میاد و معمولا مورد سوال قرار می‌گیره با زبان طنز و استدلالی صحبت کنه. استدلال‌های ایشون در مورد مسائل اسلامی را کم و بیش پسندیدم. من سالها در کشورهای مختلف زندگی کرده‌ام و بعضی از این مسائل برام پیش آمده بودن و بنظرم اگر کسی بخصوص جوانی قصد داره با فرهنگ ایرانی_ اسلامی در خارج از کشور زندگی کنه خوبه این کتاب رو بخونه. ولی بعضی از مسائلی که گفته بودن را من شخصا در خارج از کشور ندیدم. مثلا برخوردی که در فروشگاه لوازم ورزشی اتفاق افتاده بود. که البته این موضوع را نفی نمی‌کنم و شاید برای من تابحال پیش نیامده.
در کل کتاب قشنگه و کار نویسنده که تجربیات و خاطراتش رو نوشته کار زیبایی است.
عطیه بیات
۱۳۹۹/۸/۲۹
من قبلا این کتاب رو یه بار امانت گرفتم و خوندم...
بسیار کتاب عالی بود. حتما سعی کنید بخونیدش مطمٔن باشید پشیمون نمیشید...
این چند وقته خیلی به موضوع مذهب و اعتقادات و... علاقمند شده بودم... ‌و با اینکه قبلا این کتابو خونده بودم بازم تصمیم به خوندش گرفتم و بسیار لذت بخش و دوست داشتی بود... ولی و
بازم سوالات متعددی در رابطه با مذاهب در ذهنم باقی مونده😞
و اصلا از خونده دوباره این کتاب جذاب پرماجرا خسته نشدم و مثل دفعهٔ اول برام جذاب بود
در این کتاب خانم شادمهری خاطراتی که در پاریس و خوابگاهشون اتفاق افتاده رو با سوالات و توضیحاتشون دربارهٔ اسلام و ایران به زیبایی توصیف کردند... واقعا عالی بود
متشکرم از کتابراه
سمانه رضایی
۱۳۹۷/۲/۳۰
کتابی بود که از خواندنش پشیمان نشدم. توصیه میکنم بخوانید
کاربر 70
۱۳۹۷/۶/۴
در چند خط ابتدایی که شروع به خواندن اثر کردم، از لحن محاوره‌ی آن خوشم نیامد اما کمی که جلوتر رفتم، دیدم با توجه به قالب اثر، اتفاقا انتخاب لحن محاوره بسیار هوشمندانه بوده است. محتوای کتاب در زمان تحصیل خانم نویسنده قبلا به صورت روزنوشت در قالب یک وبلاگ منتشر می‌شد. هوشمندی و قدرت بیان و مباحثه‌ی را خانم دکتر شادمهری، خواننده به وجد می‌آورد. ضمن اینکه ایشان علاوه بر مسایل اعتقادی، در رشته‌ی تحصیلی خودشان نیز موفق و زبده هستند. کتاب برای من، بسیار بسیار دلچسب بود. از آن دست آثاری بود که می‌توانی یکنفس بخوانی و بعدش بگویی: «خیلی خوشمزه بود!».
uosef auobi
۱۳۹۷/۳/۱
واقعا عالی خودم را در فرانسه تصور کردم و فهمیدم خانم شادمهری چه کشیده و تاآخرادامه خواهم داد
مشاهده همه نظرات ۲۹۱

راهنمای مطالعه کتاب خاطرات سفیر

برای دریافت کتاب خاطرات سفیر و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.