دانلود کتاب خودآموز مدار الکتریکی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب خودآموز مدار الکتریکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب خودآموز مدار الکتریکی

در کتاب خودآموز مدار الکتریکی، تالیف توحید درخشان، به مفاهیمی چون مبانی مدارهای الکتریکی، نویزها و روش‌های کاهش آن‌ها در مدارهای الکتریکی، خازن و سلف در جریان مستقیم و در جریان متناوب، ترانسفورماتوره و سیستم‌های چند فازه و موتور و ژنراتورهای DC پرداخته می‌شود. 

مدارها (circuits) اولین چیزی هستند که در مطالعه الکترونیک باید فرا گرفته شوند. اغلب پدیده‌های جدید علمی به طور غیر منتظره مشاهده می‌شوند و بر دیدگاه ما از جهان اثر می‌گذارند. این فرآیندها معمولاً توسط افراد پرتلاش و آزمایشگر که ذهن بازی دارند، هدایت می‌شوند.

در ابتدا، پدیده‌های کشف شده عجیب به نظر می‌رسند، اما با گذشت زمان، فهم علمی درباره این پدیده‌ها عمیق‌تر و کامل‌تر می‌شود. بسیاری از این پدیده‌ها، امکانات جدیدی برای انجام کارها در اختیار ما می‌گذارند و هنگامی که درک ما از آن‌ها بهتر و عمیق‌تر می‌شود به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. در بعضی مواقع نیز دانش فنی جدیدی اختراع می‌شود. مبحث الکتریسیته، یکی از آن مطالب علمی عجیب است!

در ابتدا، تحقیقات درباره الکتریسیته بسیار کم و استفاده از آن محدود به ساخت چند وسیله سرگرم کننده بود، گاهی نیز برای شوک دادن و اذیت کردن دیگران استفاده  می‌شد! با گذشت زمان این وضعیت تغییر کرد، طوری که در 200 سال گذشته، الکتریسیته بخش مهمی از دانش فنی موجود در زندگی اجتماعی را تشکیل داده است، برای مثال، مصرف هر فرد از انرژی برق (الکتریسیته)، به طور متوسط، معادل شش برابر انرژی کسب شده از مواد غذایی مصرفی اوست. این واقعیت، نشان دهنده اهمیت الکتریسیته در دنیای کنونی است.

در بخشی از کتاب خودآموز مدار الکتریکی می‌خوانیم:

مدارها به دو دسته خیلی کلی تقسیم می‌شوند. مدارهای الکتریکی و مدارهای الکترونی.

در مدارهای الکتریکی محیط حرکت الکترون و به طور کلی جنس تشکیل دهنده المان‌های مدار به هیچ عنوان برای ما اهمیت ندارند بلکه رابطه ریاضی بین ولتاژ و جریان این المان‌ها مهم هستند. در حقیقت در تحلیل این مدارها هیچ‌گاه به نحوه ساخت این قطعات توجه نمی‌شود.

برعکس مدارهای الکتریکی، مدارهای الکترونیکی علاوه بر رابطه ریاضی ولتاژ جریان قطعه به محیط عبور الکترون توجه کرده و در کل این جنس و نحوه ساخت المان است که خیلی برای مهندس اهمیت دارد.

در تحلیل مدارهای الکتریکی چون معادلات دیفرانسیل بسیار سخت و پیچیده ایجاد می‌شوند غالبا از تقریب برای قسمت‌‌های الکترونیکی استفاده می‌شود. مدارهای الکترونیکی خود به دو دسته دیجیتال و آنالوگ تقسیم می‌شون.

 ۲۵۹ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-459-431-8 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه مولف
پیشگفتار
فصل اول: مبانی مدارهای الکتریکی
فصل دوم: نویزها و روش‌های کاهش آن‌ها در مدارهای الکتریکی
فصل سوم: خازن و سلف در جریان مستقیم و در جریان متناوب
فصل چهارم: ترانسفورماتورها و سیستم‌های چندفازه
فصل پنجم: موتور و ژنراتورهای DC
فهرست منابع

راهنمای دانلود کتاب خودآموز مدار الکتریکی

برای دانلود کتاب خودآموز مدار الکتریکی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  خودآموز مدار الکتریکی

نظرات کتاب خودآموز مدار الکتریکی

محمد عباسی
۱۳۹۹/۹/۱۴
اگر فقط میخواهید درباره مدار بدانید این کتاب کافیست
اما اگه میخواید مدار رو بفهمید خیلی ضعیفه کتاب و همچنین پرداختن به موتور‌های دی سی توی کتاب مدار الکتریکی کار جالبی نیست بهتر بود بیشتر به مسائل و مفاهیم خود مدار پرداخته میشد
محسن نیک روز
۱۳۹۹/۱۲/۲۹
کتابی است بسیار عالی و مفید واقعا ارزشمند است
مجید پارسایی
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
همونطور که گفته کتاب خوداموزه پس خودت بایدبیاموزی
مشاهد همه نظرات (۱۱)