دانلود کتاب داستان‌هایی از کتاب داستان راستان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب داستان‌هایی از کتاب داستان راستان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب داستان‌هایی از کتاب داستان راستان

کتاب داستان‌هایی از کتاب داستان راستان مجموعه‌ای دو جلدی از مرتضی مطهری است که زندگی بزرگان دینی اسلام را به دو زبان فارسی و روسی به تصویر می‌کشد.

این کتاب متعلق به یک معلم دینی بزرگ است که عمر با ارزش خود را صرف روشنگری اهداف اسلامی نمود. او مبارزۀ سختی با انحرافات داشت و همچون دانشمند بی‌همتایی به عنوان بزرگترین متخصص در زمینه علوم اسلامی و قرآنی بوده است. او در نهایت با به خطر انداختن زندگی خود، جنبش مقدس اسلام را زنده کرد. امام خمینی (رحمت اله علیه) درباره ایشان گفتند: "استاد مطهری تنها نویسنده‌ای است که تمام آثارش خوب است."

این اثر مشتمل بر 125 داستان واقعی و اصیل، برگرفته از احادیث و کتب تاریخی می‌باشد که در دو جلد برای هدایت مردم به حقیقت و اصلاح اخلاق نوشته شده است. قهرمانان این داستان‌ها اساساً رهبران بزرگ مذهبی هستند که به زبان ساده، حقیقت و روح تعالیم اسلام را آموزش می‌دهند.

در بخشی از کتاب داستان‌هایی از کتاب داستان راستان می‌خوانیم:

رسول اکرم (ص) طبق معمول، در مجلس خود نشسته بود. یاران گرداگرد حضرتش حلقه زده او را مانند نگین انگشتر در میان گرفته بودند. در این بین یکی از مسلمانان – که مرد فقیر و ژنده پوشی بود – از در رسید. و طبق سنت اسلامی – که هر کس در هر مقامی هست، همین که وارد مجلسی می‌شود باید ببیند هر کجا جای خالی هست همانجا بنشیندو یک نقطه مخصوص را به عنوان اینکه شأن من چنین اقتضا می‌کند در نظر نگیرد - آن مرد به اطراف متوجه شد، در نقطه‌ای جایی خالی یافت، رفت و آن جا نشست. از قضا پهلوی مرد متعین و ثروتمندی قرار گرفت. مرد ثروتمند خود را جمع کرد و خودش را به کناری کشید، رسول اکرم که مراقب رفتار او بود به او رو کرد و گفت:
- "ترسیدی که چیزی از ثروت توبه او سرایت کند؟"

Расуле-Акрам (пророк Мохаммад (мир ему)), как обычно, сидел на своём собрании. Его сподвижники окружили его светлость, как кольцо с драгоценным камнем в середине. И в это время вошёл один бедный мусульманин, одетый в лохмотья. Согласно исламской традиции, каждый человек, который входит на собрание, несмотря на чин, должен осмотреться вокруг, найти свободное место и сесть там же, не считая одно определённое место своим. Этот мужчина осмотрелся вокруг, нашёл пустое место, пошёл в том направлении и сел. Он случайно оказался около видного и богатого мужчины. Богатый мужчина прибрал свою одежду и отодвинулся от него. Расуле-Акрам, следил за его поступком, повернулся к нему и спросил
?Ты что испугался, что его бедность перейдёт к тебе

 ۷۹ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-8136-24-8 

چاپ ۱۳۹۵: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه (پیشگفتار)
Избранные рассказы из сборника
Предисловие
مسیحی و زره علی (ع)
Христианин и кольчуг Имама Али
مستمند و ثروتمند
Бедный и богатый
مردی که اندرز خواست
Мужчина, попросивший совет
مردی که کمک خواست
Мужчина, который хотел получить помощь
Агиль, гость Али
همسفر حج
Паломник в Хадж
خواهش دعا
Просьба молитвы
خواهش مسیح
Просьба Иисуса
ابن سینا و ابن مسکویه
Эбн-Сина и Эбн-Москуе
غذای دسته جمعی
Совместное приготовление еды
در خانه‌ام ‌سلمه
В доме Омме Саламе
در رکاب خلیفه
Около халифа
امام باقر و مرد مسیحی
Имам Багер и христианин
اعرابی و رسول اکرم
Араб и Расуле-Акрам
علی و عاصم
Али и Асем
شکایت همسایه
Жалоба соседа
در محضر قاضی
У судьи
در سرزمین منا
На территории Мена
بازاری و عابر
Торговец и прохожий

راهنمای دانلود کتاب داستان‌هایی از کتاب داستان راستان

برای دانلود کتاب داستان‌هایی از کتاب داستان راستان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  داستان‌هایی از کتاب داستان راستان

نظرات کتاب داستان‌هایی از کتاب داستان راستان

سید جعفر بادی
۱۳۹۹/۴/۹
خیلی عالی و مفید. داستان‌های جذاب با پندهای فراوان
فقط تعداد داستان‌ها کم بود
بیتا هدابی
۱۳۹۹/۵/۱۹
خیلی عالی بود داستانهای خوب و جذاب
مشاهد همه نظرات (۲)