دانلود کتاب داستان های دارابگرد

  • از: پیمان پورشکیبایی
  • ۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب داستان های دارابگرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب داستان های دارابگرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب داستان های دارابگرد

در عصر مدرنیته و زندگی ماشینی امروزه، مشغولیات و سرگرمی‌های کاذب به خصوص برای جوانان روز به روز بیشتر شده و آنان را از تاریخچه و سرگذشت شهرها و مردمان این مرز و بوم در روزگاران نه چندان دور، غافل می‌کند.

از همین‌رو، نویسنده‌ی این کتاب با پرداختن و یادآوریِ چگونه زیستن، رفتارهای اجتماعی و تلاش برای معاش در شهر دارابگِرد در روزگاران قدیم، با زبان ساده و با تکیه بر ادبیات فولکلوریک همان منطقه به شیوه‌ی روایت داستانی، این مهم را به شایستگی انجام داده و یاد و ایام و خاطرات گذشته را زنده کرده است.

مطالعه‌ی این کتاب که با نثری روان و جذاب نگاشته شده، خواننده را با زوایای گوناگون محیط اجتماعی، اقتصادی آن دوران آشنا ساخته و همچنین تهیه‌ی واژه‌نامه و گویش‌های محلی که به کوشش نویسنده‌ی کتاب انجام شده، هرچه بیشتر این نوشتار را غنی می‌سازد.

آلبوم تصاویر و اماکن تاریخی و باستانی شهر داراب که پیوست کتاب است، جهت آشنایی هرچه بیشتر پژوهشگران و علاقمندان میراث گذشتگان ایران‌زمین می‌باشد.

 ۶۴ صفحه، ۷۹۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 9789646070769 

چاپ ۱۳۹۲: ۴۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه‌ی ناشر
پهلوان کَل مورو
آب بسته نبات
حسن آقای راستگو
دایی شوفر
دلاور بی یاور
عربِ سپیده
سخنی کوتاه پیرامون دارابگرد
برجای ماندههای تاریخی دارابگِرد
منابع
واژه نامه
گویشهای دارابی
آشنایی با نویسنده
آلبوم تصاویر و اماکن تاریخ

راهنمای دانلود کتاب داستان های دارابگرد

برای دانلود کتاب داستان های دارابگرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  داستان های دارابگرد

نظرات کتاب داستان های دارابگرد

فرهاد تهرانی
۱۳۹۴/۵/۱۵
ضمن تشکری آسمانی از استاد فرزانه و فرهیخته جناب آقای پیمان پورشکیبایی به واسطه همت و همیت عظیمشان به اطلاع میرسانم که دارابگرد همتراز با تمدن عیلامی و تمدن بین النهرین میباشد و در زمان اردشیر ساسانی این شهر پایتخت کشور ایران که از هند تا اروپا وسعت داشته میبوده است و از داراب دستورات حکومتی به جهان صادر میشده است.
بعداز اسلام نیز تا چندقرن ولایت دارابگرد شامل شهرهای لارستان جهرم فسا سیرجان نیریز استهبان و بخش‌هایی از هرمزگان بوده و سلاطین داراب برای این شهرها والی و حاکم تعیین میکرده‌اند.
مشاهد همه نظرات (۱)