دانلود کتاب دختر نیل: ادامه شهرزاد، دختری از مصر


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دختر نیل: ادامه شهرزاد، دختری از مصر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دختر نیل: ادامه شهرزاد، دختری از مصر

ژیلبر سینوئه در کتاب دختر نیل: ادامه شهرزاد، دختری از مصر ضمن به تصویر کشیدن شرایط سیاسی و اجتماعی مصر در برهه‌ای خاص از تاریخ، داستان زنی به نام شهرزاد و فرزندش را دنبال می‌کند.

در سده هفتم میلادی اعراب با حمله به سرزمین پهناور مصر، آن را تحت اختیار خود درآوردند. در سده سیزدهم، صلاح‌الدین ایوبی، قهرمان نبرد با صلیبیان و به خصوص العاضد، با منتقل کردن دوازده هزار غلام گرجی و چرکسی به مصر، بی‌احتیاطی بزرگی انجام داد، زیرا این اشخاص که به عنوان «ممالیک» شناخته می‌شدند، پس از چندی دره نیل را تصرف کردند و سلسله سلطنتی خود را بنیان نهادند.

در آغاز سده شانزدهم باب عالی، یا همان ترکیه عثمانی مصر را تصرف کرد. با این وجود قسمتی از اختیارات ممالیک را به رسمیت شناخت و بدین گونه بیست و چهار تن از ممالیک، به شرط پرداخت مالیات سالیانه به قسطنطنیه، با عنوان «بیگ» به فرمانروایی خود بر مصر ادامه دادند. داستان دختر نیل (La fille du Nil) از زمانی شروع می‌شود که اقتدار باب عالی هر روز کمتر می‌شد و ممالیک که تعدادشان به چندین هزار نفر می‌رسید، حاکمان حقیقی این قلمرو محسوب می‌شدند.

موضوع رمان دختر نیل چیست؟

شهرزاد دختری اشراف‌زاده است که همسرش در جنگ ناپدید شده و به همراه فرزندش تنهایی زندگی می‌کند. او اندوه بسیاری را در غم فراق همسرش ریکاردو متحمل می‌شود، اما در نهایت تصمیم به جست و جو می‌گیرد؛ جستجویی که او را به موره، یکی از قدیمی‌ترین شهرهای فرانسه می‌رساند.

کتاب دختر نیل در حقیقت جلد دوم رمان شهرزاد، دختری از مصر محسوب می‌شود. این رمان تاریخی روایتی پرکشش و خواندنی دارد که شما را با خود در دل تاریخ کشانده و زندگی عاشقانه فراعنه مصر را به تصویر می‌کشد.

شما در این کتاب با تاریخ مصر در سده‌های هجده و نوزده آشنا می‌شوید. به عبارتی بهتر برهه‌ای که برای عامه مردم چندان شناخته ‌شده نیست، در قالب رمانی جذاب بیان می‌شود.

در بخشی از کتاب دخ‍ت‍ر ن‍ی‍ل‌: ادام‍ه‌ ش‍ه‍رزاد، دخ‍ت‍ری‌ از م‍ص‍ر می‌خوانیم:

در قاهره کهنه، کلسیاى کوچک درب‌الجنه آن‌ چنان از جمعیت سیاه بود که گمان مى‌رفت همه کاتولیک‌هاى یونانى مصر براى شرکت در مراسم عید میلاد مسیح گرد آمده‌اند. اما شمار آنان از چند صد نفر بیشتر نبود. کشیش خوزام شروع به خواندن سرودهاى مذهبى کرد که طبق سنت به زبان یونانى بود و حاضران آن را تکرار مى‌کردند. آواز پرهیجان و گرم که با شور و حرارت خوانده مى‌شد، در زیر سقف گنبدى کلیسا طنین مى‌افکند.

شهرزاد، ژوزف و جوانا نیز صداى خود را با دیگران آمیخته بودند. ریکاردو که با مراسم بیزانسى آشنایى نداشت، حالت احترام‌آمیز خود را حفظ کرده بود. در واقع در پس ظاهر آرام مرد ونیزى هیجانى وجود داشت که بى‌شباهت به اداى سپاس و شکرگزارى نبود.

شهرزاد پنهان از نظر دیگران، دست او را فشرد. این مراسم عشاء ربانى با همه مراسمى که به یاد داشت، متفاوت بود. در این شب که میلاد مسیح را جشن مى‌گرفتند، او شاهد نوعى رستاخیز بود، بازگشت شوهرش از ژرفاى تاریکى‌ها... ایمان مرگ را شکست داده بود. امید، مکتوب را به هزیمت واداشته بود؛ مکتوب، واژه وحشتناکى که فرزندان مشرق‌زمین از قدیم‌الایام با آن بزرگ شده‌اند.

 ۴۷۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7390-62-0 

چاپ ۱۳۹۱: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب دختر نیل: ادامه شهرزاد، دختری از مصر

برای دانلود کتاب دختر نیل: ادامه شهرزاد، دختری از مصر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دختر نیل: ادامه شهرزاد، دختری از مصر
nazanin lakzaei
۱۳۹۹/۹/۲۱
خ قشنگ بود. داستانشودوست داشتم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)