دانلود کتاب درآمدی بر آواشناسی و واج شناسی زبان اسپانیایی

  • از: فرهاد عبادی
  • ناشر: انتشارات کتاب دانیال
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب درآمدی بر آواشناسی و واج شناسی زبان اسپانیایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب درآمدی بر آواشناسی و واج شناسی زبان اسپانیایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب درآمدی بر آواشناسی و واج شناسی زبان اسپانیایی

کتاب درآمدی بر آواشناسی و واج شناسی زبان اسپانیایی نوشته‌ی فرهاد عبادی، با ارائه‌ی مثال‌های کاربردی به بررسی موضوعاتی مانند زبان‌شناسی، شاخه‌های آواشناسی و واج شناسی، واکه‌ها و همخوان‌های اسپانیایی، علم زبان و ... می‌پردازد.

امروزه همه می‌دانیم که زبان اسپانیایی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، زیرا دومین زبان رسمی سازمان ملل متحد اسپانیایی به شمار می‌آید. هجده کشور در قارۀ آمریکا، یک کشور در قارۀ اروپا و دو کشور در قارۀ آفریقا به زبان اسپانیایی حرف می‌زنند. بنابراین با توجه به موضوعات بیان شده می‌توان به کاربردی بودن این زبان میان انسان‌ها در سطح جهان پی برد.

علاوه بر واژه‌شناسی و دستور زبان اسپانیایی باید به جایگاه آواشناسی و واج شناسی این زبان نیز توجه ویژه‌ای داشته باشیم زیرا نقش سازنده و کاربردی در نحوه‌ی تولید صحیح آواها و در نتیجه تشخیص درست و دقیق تولید آوا و واژه دارد. هر فردی هر چقدر هم در تلفظ یک زبان خارجی تسلط داشته باشد، در صورتی که آن زبان را در سن بزرگسالی یاد گرفته باشد، هنگام صحبت کردن، خارجی بودن خود را نشان می‌دهد.

از لحاظ علمی، آواشناسی و واج شناسی باید جزء اصلی و مهم فراگیری علمی یک زبان محسوب شود. با توجه به اینکه این دو علم بنیان آواهای زبان را در خود جای داده‌اند، بنابراین درک و فراگیری آن اهمیت زیادی دارد. به همین دلیل نویسنده تصمیم به نگارش کتاب درآمدی بر آواشناسی و واج شناسی زبان اسپانیایی (Una introducción a la fonética y fonología españolas) گرفت.

در بخشی از درآمدی بر آواشناسی و واج شناسی زبان اسپانیایی می‌خوانیم:

زبان شناسی (la lingüística) علمیست که زبان انسانی را مورد مطالعه قرار می‌دهد و به عنوان یک علم مطالعۀ زبان را با تمایز بین سطوح تحلیل آن سازماندهی نموده است. گرچه میان زبان شناسان در مورد تعداد سطوح مطالعه شدۀ زبان اختلاف وجود دارد، ولی قریب به اتفاق آنان در رابطه با تمایز حداقل شش سطح مطالعۀ زبان اجماع نظر دارند: سطح آوایی، سطح واجی، سطح تکواژی، سطح صرف و نحوی، سطح معنایی و سطح کلامی.

لازم است خاطرنشان شود که سطوح فوق جدا از یکدیگر نبوده و نمی‌توان بطور مستقل آن‌ها را مطالعه و تحلیل نمود. در حقیقت باید گفت که این سطوح در محدوده‌ای با یگدیگر مرتبط بوده و در طول همین محدوده‌هاست که شناخت هر سطح از یکی به دیگری منتقل می‌شود. در هر حال روش معمول این است که مطالعۀ زبان از بنیادی‌ترین سطح (که لزوماً ساده‌ترین نیست) به سمت گسترده‌ترین سطح انجام شود.

 ۸۹ صفحه، ۳ مگابایت، زبان اسپانیایی، PDF، 
شابک: 978-600-813679-8 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل نخست: علم زبان
فصل دوم: آوا و واج
فصل سوم: واکه‌ها و همخوان‌های اسپانیایی

راهنمای دانلود کتاب درآمدی بر آواشناسی و واج شناسی زبان اسپانیایی

برای دانلود کتاب درآمدی بر آواشناسی و واج شناسی زبان اسپانیایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  درآمدی بر آواشناسی و واج شناسی زبان اسپانیایی

نظرات کتاب درآمدی بر آواشناسی و واج شناسی زبان اسپانیایی

بیتا هدابی
۱۳۹۹/۵/۲۷
چه عجب یه کتاب تخصصی برای اسپانیایی اومد
مشاهد همه نظرات (۱)