دانلود کتاب درخت بلوط: خاطره‌ای از یک خلبان هوانیروز

  • از: حجت شاه محمدی
  • ناشر: انتشارات سوره مهر
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب درخت بلوط: خاطره‌ای از یک خلبان هوانیروز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب درخت بلوط: خاطره‌ای از یک خلبان هوانیروز و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب درخت بلوط: خاطره‌ای از یک خلبان هوانیروز

کتاب درخت بلوط: خاطره‌ای از یک خلبان هوانیروز نوشتۀ حجت شاه محمدی، خلاصه‌ای از خاطرات یک خلبان در جنگ ایران و عراق است که با بیانی ساده و گیرا روایت گردیده.

سرهنگ خلبان شاه‌محمدی که اولین اثرش با نام «کبوتران امید» منتشر شد تا‌کنون 17 کتاب در زمینه خاطرات دفاع مقدس منتشر کرده است.

در بخشی از کتاب درخت بلوط می‌خوانیم:

نیمه‌های شب بود که با سر و صدایی از خواب پریدم. خواب‌آلود سرم را از پنجره بیرون آوردم تا به این بی‌توجهی اعتراض کنم. اما با وضعیت آشفته‌ای که در کوچه دیدم، خواب از سرم پرید. یک اتوبوس پر بود از همسایه‌ها و بقیه هم سعی داشتند به هر نحو که شده سوار شوند. چند متر آن طرف‌تر عده‌ای در حالی که وسایلی را همراه خود داشتند، با شتاب به سویی می‌رفتند.

از پنجره به کوچه خم شدم و از یک نفر که در حال عبور بود پرسیدم: «داداش! چه خبر شده؟»

او برای یک لحظه ایستاد و سرش را بالا گرفت: مگر خبر نداری؟ عراقی‌ها حمله کرده و دارند به طرف باختران می‌آیند. منافقین هم همراه آن‌ها تا همین نزدیکی‌ها آمده‌اند. زود باش تا دیر نشده دست زن و بچه‌ات را بگیر و برو یک جای امن!

مثل کسی که آب سرد روی سرش ریخته باشند، وا رفتم. این خبر غیرمنتظره بود و هر چه فکر کردم عقلم به جایی قد نداد. با خودم فکر کردم: «امکان ندارد، ما همین دیروز در ایلام جلوی آن‌ها را سد کردیم. نکند مردم اشتباه می‌کنند؟ اما نه! باید خبری شده باشد که مردم این‌طور هراسانند...» از آشپزخانه بیرون آمدم و در گوشه‌ای از هال روی زمین نشستم. همسرم با نگرانی حرکاتم را زیر نظر داشت، و من در حالی که سرم را بین دست‌هایم گرفته بودم، به منطقۀ ایلام و صالح‌آباد فکر می‌کردم. نمی‌دانستم وضعیت دوستانم در آن‌جا چگونه است؟ اگر خبر صحیح باشد، پس بر سر نیروهای موجود در منطقه چه آمده است؟

افکار منفی فکر و ذهنم را انباشته کرده بود، ناگزیر بلند شدم و لباس پروازم را پوشیدم. قصد خارج شدن از خانه را داشتم که همسرم پرسید: «رضا، این وقت شب کجا می‌خواهی بروی؟ چرا لباس پروازت را پوشیده‌ای؟»

 ۸۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-03-2837-5 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب درخت بلوط: خاطره‌ای از یک خلبان هوانیروز

برای دانلود کتاب درخت بلوط: خاطره‌ای از یک خلبان هوانیروز و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  درخت بلوط: خاطره‌ای از یک خلبان هوانیروز

نظرات کتاب درخت بلوط: خاطره‌ای از یک خلبان هوانیروز

پیام یزدانمنش
۱۳۹۹/۱/۱۸
با خوندن این کتاب آدم بیشتر به قدرت مطلق الهی در حفظ جان آدمها پی میبره. عالی بود.
هادی حسن ابادی
۱۳۹۸/۸/۵
خوب بود و قشنگ. خسته نباشید
مشاهد همه نظرات (۲)