دانلود کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد اول: کودک سالم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد اول: کودک سالم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد اول: کودک سالم

کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد اول: کودک سالم اثر مریلین هاکنبری در ۲ بخش شامل «کودک سالم» و «کودک بیمار» ارایه شده است. «کودک سالم» مشتمل بر ۸ فصل در رابطه با رشد و تکامل و مشکلات بهداشتی کودک در مراحل مختلف است.

رشته پرستاری نوزادان و کودکان به دلیل توجه به سلامت نسل آینده و انجام مراقبت‌های حیاتی جسمی و روحی، نقش ویژه‌ای در گروه درمانی کودکان پیدا کرده است. روزآمد کردن منابع موجود با توجه به آخرین دستاوردهای علمی روز، از مهمترین وظایف گروه‌های آموزشی در رشته‌های مختلف، به خصوص پزشکی و پرستاری است.

یکی از بهترین منابع پرستاری شیرخواران و کودکان که در سال 2015 به ویراست دهم رسیده، کتاب مرجع پرستاری کودکان ونگ می‌باشد. مریلین هاکنبری (Marilyn J Hockenberry) در این کتاب از جنبه‌های گوناگون، مانند پرستاری خانواده محور، کودکان بستری و اختلال سامانه‌های گوناگون بدن سخن به میان آورده است. مطالعه این کتاب برای دانشجویان تمامی رشته‌های پرستاری توصیه می‌شود.

طبقه بندی مدونی که در مطالب کتاب لحاظ شده، دسترسی به هر موضوع مورد نظر خواننده را تسهیل می‌کند، ضمن آنکه، مقاطع و گروه‌های سنی، هم بر اساس صفات و ویژگی‌های تکاملی و هم براساس نوع بیماری‌های خاص هر گروه، تقسیم‌بندی شده‌اند و این از برتری‌های کتاب به شمار می‌آید.

در بخشی از کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ (کودک سالم) (Wongs nursing care of infants and children) می‌خوانیم:

یکی از مشکل‌ترین دوران برای شیرخوار و والدین، رویش دندان‌های شیری است که به آن اصطلاحا دندان در‌آوردن گفته می‌شود. سن در‌آمدن دندان‌ها در میان کودکان بسیار متفاوت است اما ترتیب در‌آمدن آن‌ها منظم و قابل پیش‌بینی است.

اولین دندان شیری، دندان جلوی فک پایین است که در حدود۱۰-۶ ماهگی ظاهر می‌شود. سپس به فاصله کوتاهی دندان‌های ثتایای مرکزی در فک بالا ظاهر می‌شوند.

نکته پرستاری:
یک راهنمای سریع برای بررسی دندان‌های شیری در دو سال اول زندگی به صورت زیر می‌باشد:
سن کودک (ماه) منهای ۶ = تعداد دندان ها.
مثال دندان ۲=۶-۸ در سن ۸ ماهگی

مکانیسم دقیق رویش دندان‌ها هنوز به طور دقیق شناخته نشده است. چند تئوری زیر در این زمینه وجود دارد:
رشد ریشه، عاج و مغز دندان، فشار وارد شده به بافت لثه‌ها و کنترل هورمونی ناشی از هورمون رشد هیپوفیز و هورمون تیروئید، که همگی در دسته تحقیق هستند. دندان در‌آوردن یک فرآیند فیزیولوژیک است و وقتی تاج دندان بافت لثه را می‌شکافد تا حدودی باعث درد و ناراحتی کودک می‌شود. بعضی از بچه‌ها کمتر از دیگران، علائم جانبی دندان در‌آوردن را ظاهر می‌سازند. آب‌ریزش دهان، افزایش مکیدن انگشت یا گاز گرفتن اجسام سخت.

بعضی از شیرخواران ممکن است تحریک‌پذیر شده و مشکلات خواب را تجربه کنند، همچنین بالا رفتن خفیف درجه حرارت بدن، مالیدن گوش و کاهش تمایل به غذاهای جامد از علائم شایع هستند. علائم بیماری مانند تب بالای ۳۹C، استفراغ و اسهال از نشانه‌های دندان در‌آوردن نیستند و کودکی که این علائم را دارد باید مورد ارزیابی بیشتری قرار بگیرد. Anderson پیشنهاد می‌کند که بیدار شدن مکرر از خواب به تغییرات محیطی، رفتاری و تکاملی بستگی دارد و ربطی به دندان در‌آوردن ندارد. والدین مراقب باشند که کودکان خیلی بی‌حال و کودکان با تب بالای ۳۸C باید سریعا به پزشک نشان داده شوند و این علائم نباید به حساب دندان در‌آوردن گذاشته شود.

 ۵۶۴ صفحه، ۱۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-399-404-4 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۴۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد اول: کودک سالم

برای دانلود کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد اول: کودک سالم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد اول: کودک سالم

نظرات کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد اول: کودک سالم

زهرا زارع زاده
۱۳۹۸/۵/۸
با سلام و تشکر فراوان بخاطر کتابهای بسیار مفیدتون از جمله این کتاب
با توجه به رشته‌ای که دارم واقعا" این کتاب و جلد دوم آن یعنی کودک بیمار بسیار برایم مفید می‌باشد واقعا" با مطالعه چند فصل از هر دو کتاب بسیار لذت بردم امیدوارم همیشه موفق و موءید باشید
س ع
۱۳۹۹/۲/۲۴
ضمن اینکه کتاب مفیدی است و ترجمه روانی دارد، قیمت مناسبی نیز از این روش تهیه دارد که برای دانشجویان مناسب است
Ems 115
۱۳۹۸/۸/۱۲
من کارشناس پرستاری هستم و این کتاب حتی برای عموم هم کاربردی می‌باشد. ممنونم خیلی عالی بود.
مشاهد همه نظرات (۱۱)