دانلود کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد دوم: کودک بیمار


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد دوم: کودک بیمار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد دوم: کودک بیمار

کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد دوم: کودک بیمار اثر مریلین هاکنبری در ۲ بخش شامل «کودک سالم» و «کودک بیمار» ارایه شده است. «کودک بیمار» مشتمل بر ۱۳ فصل و در ادامه‌ی جلد اول، سیستم‌های مختلف بدن و نحوه‌ی مراقبت از کودک را مطرح کرده است.

رشته پرستاری نوزادان و کودکان به دلیل توجه به سلامت نسل آینده و انجام مراقبت‌های حیاتی جسمی و روحی، نقش ویژه‌ای در گروه درمانی کودکان پیدا کرده است. روزآمد کردن منابع موجود با توجه به آخرین دستاوردهای علمی روز، از مهمترین وظایف گروه‌های آموزشی در رشته‌های مختلف، به خصوص پزشکی و پرستاری می‌باشد.

یکی از بهترین منابع پرستاری شیرخواران و کودکان که در سال 2015 به ویراست دهم رسیده، کتاب مرجع پرستاری کودکان ونگ می‌باشد. مریلین هاکنبری (Marilyn J Hockenberry) در این کتاب از جنبه‌های گوناگون، مانند پرستاری خانواده محور، کودکان بستری و اختلال سامانه‌های گوناگون بدن سخن به میان آورده است. مطالعه این کتاب برای دانشجویان تمامی رشته‌های پرستاری توصیه می‌شود.

طبقه بندی مدونی که در مطالب کتاب لحاظ شده، دسترسی به هر موضوع مورد نظر خواننده را تسهیل می‌کند، ضمن آنکه، مقاطع و گروه‌های سنی، هم بر اساس صفات و ویژگی‌های تکاملی و هم براساس نوع بیماری‌های خاص هر گروه، تقسیم‌بندی شده‌اند و این از برتری‌های کتاب به شمار می‌آید.

در بخشی از کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ (کودک بیمار) (Wongs nursing care of infants and children) می‌خوانیم:

اگرچه آماده سازى براى بسترى شدن یک مداخله رایج است اما هیچ استاندارد معین و یکسانى براى فرآیند آماده‌سازى در بیمارستان‌هاى جنرال یا کودکان وجود ندارد. بعضى از برنامه‌هاى پذیرش، بر آمادگى گروهى قبل از بسترى شدن متمرکز هستند و بعضى دیگر ممکن است این برنامه‌ها را به‌صورت انفرادى انجام دهند.

فرآیند آمادگى شامل: گردش در محیط بیمارستان، نشان دادن اسباب بازی‌ها و عروسک‌ها و بازى با آن‌ها و آشنایى با وسایل و ابزار واقعى بیمارستانى مى‌باشد. سایر راهکارهاى آمادگى ممکن است شامل نشان دادن کتاب، آلبوم عکس، ویدئو یا فیلم باشد همچنین مى‌توان کتابچه‌اى با توضیح ساده ابعاد زندگى در بیمارستان را تهیه و در اختیار کودکان قرار دارد.

اکثر این برنامه‌ها براى خانواده‌ها و کودکانى که براى بار اول، بسترى شدن را تجربه مى‌کنند مفید است. اما پذیرش مجدد نیز مى‌تواند با ترس و اضطراب توأم باشد. ترس و تخیلات کودک ممکن است در دفعات بعد بسترى شدن کاهش نیافته و حتى تشدید شود. نظرات و عقاید کودک، همزمان با رشد او تغییر مى‌کنند. این کودکان هم نیاز به آمادگى دارند البته برنامه آن‌ها باید اختصاصى‌تر باشد.

پروسجرهاى آماده سازى باید شامل موارد زیر باشد: 1) قبل از پذیرش کودک در بیمارستان توسط پرسنل حرفه‌اى تدوین شود، 2) براساس سن تکاملى هر کودک به‌طور مستقل طراحى شود و 3) با توجه به تجارب قبلى بسترى شدن براى کودکان مختلف، همچنین علت پذیرش فعلى و نوع سیستم‌هاى حمایتى در دسترس، تنظیم گردد.

 ۷۹۴ صفحه، ۱۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-399-404-4 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۴۹۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد دوم: کودک بیمار

برای دانلود کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد دوم: کودک بیمار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد دوم: کودک بیمار

نظرات کتاب درسنامه پرستارى کودکان ونگ جلد دوم: کودک بیمار

Fatima K
۱۳۹۷/۸/۷
خیلی فوق العاده و منبع خیلی خوب و کامل واسه ارشدپرستاری واقعا توصیه میکنم خودم ک کامل خوندمش، شاید زیاد باشه و وقت گیر ولی بخونی و خلاصه برداری کنی عالیه
الهه مختاری
۱۳۹۸/۱۲/۲۲
خوبه ولی کاش میشد ازش پرینت گرفت
زهرا ستوده
۱۳۹۹/۴/۱۸
عالیه من خیلی گشتم دنبال این کتاب خوشحالم که اینجا بی دردسر پیداش کردم
مشاهد همه نظرات (۱۶)