دانلود کتاب دنیای سوفی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دنیای سوفی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دنیای سوفی

کتاب دنیای سوفی اثری پرفروش، خلاقانه و شگفت‌انگیز از یوستین گردر است که در سال 1994 برنده جایزه ادبیات نسل جوان آلمان شد. این کتاب روایتی دلنشین از تاریخ فلسفه است و آن چه را که هر کس درباره علم فلسفه باید بداند در قالب یک داستان جذاب و گیرا آموزش می‌دهد.

درباره کتاب دنیای سوفی:

یوستین گردر نویسنده نروژی در رمان دنیای سوفی (Sophie's World: A Novel About the History of Philosophy)، داستان دختری 15 ساله به نام سوفی آموندسن را روایت می‌کند که به طور مرتب نوارهای ویدیویی و نامه‌هایی را از سوی یک ناشناس دریافت می‌کند که موضوعشان پرسش‌ها و بحث‌هایی فلسفی است که ابتدا برای او گیج کننده و دشوار به نظر می‌رسد اما رفته رفته سوفی را علاقه‌مند و مشتاق می‌کند. کم کم مشخص می‌شود کسی که این نامه‌ها را برای سوفی می‌فرستد شخصی به نام آلبرتو کناکس است و بعد از مدتی آن‌ها با هم ملاقات می‌کنند.

در کتاب دنیای سوفی برگزیده‌ی نظریات و سخنان مهم فیلسوفان بزرگ جهان از سه هزار سال پیش تا کنون جمع آوری شده است و تغییر و تحولاتی که علم فلسفه در طول قرن‌ها شاهد آن بوده به طور خلاصه نمایش داده شده است. نویسنده این کتاب با زیرکی و خلاقیتی بی‌همتا تاریخ فلسفه جهان را هم‌زمان با داستانی هیجان‌انگیز درباره سوفی و دوست مخفی‌اش به تصویر می‌شکد. شاید به همین دلیل است که «دنیای سوفی» یکی از پرفروش‌ترین و معروف‌ترین کتاب‌های شناخته شده در سراسر جهان است و به بیش از 60 زبان ترجمه شده و بیش از 40 میلیون نسخه از آن به فروش رفته است.

یوستین گردر سال‌ها پیش، خود معلم فلسفه و تاریخ بوده است. او همیشه به دنبال راهی می‌گشت تا کاری کند فلسفه در نظر شاگردانش درسی جالب و آسان به نظر برسد. همین مساله باعث شد بتواند اثر ماندگار و شگفت انگیزی چون «دنیای سوفی» را در سال 1991 خلق کند و نوجوانان بسیاری را با دنیای فلسفه آشنا و به آن علاقه‌مند کند.

سوفی، شخصیت اصلی این کتاب، نماینده‌ی گروه بزرگی از نوجوانان است که نسبت به مسائل هستی و جهان پیرامون خود کنجکاو هستند و به دنبال یافتن پاسخ مناسب برای سوال‌هایی هستند که ذهنشان را آشفته کرده است.

جوایز و افتخارات کتاب دنیای سوفی:

- برنده جایزه ادبیات نسل جوان آلمان (Deutscher Jugendliteraturpreis) در سال 1994
- برنده جایزه ادبی ایتالیایی بانکارلا (Premio Bancarella) در سال 1995
- برنده جایزه کتابفروشان کبک (Prix des libraires du Québec) در سال 1996
- برنده جایزه Buxtehuder Bulle ادبیات آلمان در سال 1996
- برنده جایزه ادبی هیات داوران خوانندگان جوان (Literaturpreis der Jury der jungen Leser) در سال 1997
- برنده جایزه نخست‌وزیر پاکستان (Prime Minister of Pakistan's Award)

نکوداشت‌های کتاب دنیای سوفی:

- کتابی خارق العاده... حتما برای خودتان بخوانید. (Newsweek)
- این کتاب یک ذکر تازه است برای روزهایی که جهان با شما می‌جنگد. (Entertainment Weekly)
- ترکیبی از دو کتاب آلیس در سرزمین عجایب و تاریخ فلسفه غرب از برتراند راسل. (Daily Telegraph)
- دنیای سوفی بسیار لذت بخش است، آرزو می‌کردم این کتاب را در سال اول کالج در مورد فلسفه می‌خواندم. (Madeleine L'Engle)

کتاب دنیای سوفی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای نوجوانان و بزرگسالانی که به دنیای فلسفه و هستی‌شناسی علاقه دارند، مناسب است. کسانی که می‌خواهند تنها اطالاعاتی جزئی درباه فلسفه و سیر تاریخی آن به دست بیاورند و به طور خلاصه با فیلسوفان مشهور تاریخ آشنا شوند از مطالعه این کتاب لذت خواهند برد.

با یوستین گردر بیشتر آشنا شویم:

نویسنده، روشن فکر نروژی و معلم فلسفه، یوستین گردر (Jostein Gaarder) در سال 1952 در خانواده‌ای تحصیل کرده در اسلو متولد شد. او کتاب‌های بسیاری از زبان کودکان نوشته است و از سبک‌هایی چون فرا داستان یا داستان در کتاب‌هایش استفاده می‌کند که باعث می‌شود خوانندگان را به کاوش و جست و جو درباره مسائل مختلف دعوت کند. شناخته شده‌ترین اثر گردر «رمان دنیای سوفی» است که برای نخستین بار در سال 1991 منتشر شد و افتخارات بسیاری را برای او به همراه داشت. در سال 1997 گردر به همراه همسرش جایزه‌ای را با نام «سوفی» به مناسبت پاسداشت توسعه دهندگان و حمایت کنندگان از محیط زیست و طبیعت بنیان نهادند.

جملات برگزیده کتاب دنیای سوفی:

- جستجوی فیلسوفان برای حقیقت بی‌شباهت به داستان‌های جنائی نیست. بعضی فکر می‌کنند فلان کس قاتل است، دیگران این یا آن را مسئول می‌دانند. پلیس گاه موفق به کشف حقیقت می‌شود. ولی گاهی نیز، با وجود آن که جواب مسئله جای نهان است، به اصل قضیه پی نمی‌برد.

- هراکلیتوس می‌گفت «همه چیز روان است». همه چیز پیوسته در گذر، در حرکت است، هیچ چیز ثابت نیست. پس، «در یک رود دو بار نمی‌توان پا نهاد». زیرا بار دوم که پا در رود می‌نهم، نه رود همان است که بود نه من.

- ارسطو اعتقاد داشت پشت هر چیز در طبیعت مقصودی نهفته است. باران می‌آید تا گیاهان رشد کنند، پرتقال و انگور می‌روید تا مردم آن‌ها را بخورند. نحوۀ برهان علمی امروزه این چنین نیست. ما می‌گوییم آب و غذا لازمه حیات آدم و جانور است. اگر این شرایط موجود نمی‌بود امکان وجود ما نمی‌بود. وانگهی قصد آب یا پرتقال نیست که خوراک ما باشند.

- در ضمن امکان هم دارد که جهان کائنات سرشار از حیات باشد. جهان چنان عظیم است که به تصور نمی‌گنجد. فاصله‌ها آنقدر زیاد است که ما آن‌ها را به دقیقه نوری و سال نوری محاسبه می‌کنیم.

- اگر بتوانی تصور کنی که درست در همین لحظه ستاره شناسی در آن جا نشسته دوربین نجومی نیرومند خود را رو به برکلی گردانده است. خانه ما را آن طور می‌بیند که چهار سال پیش بود. پس تو را دختری یازده ساله می‌بیند که در تاب نشسته و پاهایش را تکان می‌دهد.

در بخشی از کتاب دنیای سوفی می‌خوانیم:

خود خودش بود؛ پاکتی قهوه‌ای و نام او بر آن! کیف مدرسه و بقیه پاکت‌ها را در خانه نهاد، و به سوی مخفیگاه شتافت. برگ‌های تازه ماشین شده را بیرون آورد و شروع به خواندن کرد: «تصویر جهان اساطیری؛ سلام، سوفیا خیلی کار داریم، پس بی‌درنگ شروع کنیم. مقصود ما از فلسفه شیوه اندیشیدن کاملاً جدیدی است که حدود ششصد سال پیش از میلاد مسیح در یونان آغاز شد. پیش از آن مردم پاسخ همه پرسش‌های خود را در مذهب‌های گوناگون می‌یافتند. این توضیح‌های دینی از طریق اساطیر از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌گردید. اسطوره داستانی است درباره خدایان و این که حیات چرا به گونه‌ای است که هست. در طول هزار‌ها انبوه بی‌شماری توضیحات اساطیری درباره موضوع‌های فلسفی در سراسر جهان رواج یافته بود. فیلسوف‌های یونانی کوشیدند ثابت کنند این توضیحات قابل اعتماد نیست. برای فهمیدن طرز فکر فیلسوفان اولیه باید دید تصویر اساطیری جهان چه شکل بود. پاره‌ای اساطیر مردم شمال را می‌توان نمونه آورد و چرا راه دور برویم؟

حتماً نام ثور و گرزش را شنیده‌ای. پیش از این که مسیحیت به نروژ بیاید، مردم باور داشتند که ثور سوار بر ارابه‌ای که دو بز نر آن را می‌کشند آسمان‌ها را در می‌نورد. هر وقت گرزش را در هوا تکان می‌دهد رعد و برق می‌شود.

 ۵۲۰ صفحه، ۵۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-426-165-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۷۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۹۰۰۰ ت - 11.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

باغ عدن
کلاه شعبده باز
موجود شگفت
تعادل ناپایدار نیروهای خیر و شر
فیلسوفان طبیعی
چهار عنصر اصلی
چیزی از هر چیز در همه چیز
دموکریتوس
نظریه اتم
سرنوشت
سرنوشت
تاریخ و پزشکی
سقراط
فلسفه آتن
انسان کانون همه چیز
هنر گفت و شنود
ندای الهی
ژوکری در آتن
هیلده
افلاطون
آکادمی افلاطون
شناخت حقیقی
روح فناناپذیر
دولت فیلسوفان
کلبه سرگرد
ارسطو
ویژگی‌های خاص هر چیز صورت آن چیز است
علت غایی
منطق
جدول طبیعت
اخلاق
سیاست
نظریاتی درباره زنان
یونانیگری
رواداری و فلسفه زندگی
یونانیگری
دین، فلسفه و علم ویژگی
کلبیان
رواقیان
اپیکوریان
نوافلاطونی
کارت پستال ها
دو فرهنگ
هندو اروپاییان
اسرائیل
عیسی
پولس
اصول دین
قرون وسطا
گذار از عهد باستان
رنسانس
باروک
دکارت
اسپینوزا
هیوم
بارکلی
برکلی
عصر روشنگری
کانت
رومانتیسیسم
فصل بعد!
کرکه گور
مارکس
داروین
فروید
دوران خود ما
مهمانی
همنوایی
انفجار بزرگ

راهنمای دانلود کتاب دنیای سوفی

برای دانلود کتاب دنیای سوفی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دنیای سوفی
sonia bidar
۱۳۹۹/۱۱/۷
کتاب خیلی خوبیه
چرا؟
✅این کتاب فلسفه‌ی غرب رو از پایه و اساس از فلسفه سقراط و افلاطون تا فیلسوف‌های قرن جدید رو طوری بیان میکنه که برای هر فرد با هرسطح معلومات قابل درکه
✅پرگویی نشده و مثال‌های بیشتر...
Parande Aabi
۱۳۹۹/۱۱/۶
بهترین کتابیه که توی عمرم خوندم. بارها و بارها خوندمش و هربار چیزهای جدیدی کشف کردم... بنظرم همه باید این کتاب رو بخونن و بهش فکر کنن...
پریناز ملک محمدی
۱۳۹۹/۱۱/۱۴
این کتاب خیلی قشنگیه. من نسخه چاپی رو خوندم. واقعا جالب و تفکر برانگیزه. هر کس یه بار باید بخونه.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)