دانلود کتاب دنیای علی بابا: چگونه یک شرکت چینی، تجارت جهانی را متحول کرد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دنیای علی بابا: چگونه یک شرکت چینی، تجارت جهانی را متحول کرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دنیای علی بابا: چگونه یک شرکت چینی، تجارت جهانی را متحول کرد

پورتر اریسمن در کتاب دنیای علی بابا: چگونه یک شرکت چینی، تجارت جهانی را متحول کرد، ماجرای همراهی خود با مدیران و مؤسسان یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های چینی فعال در حوزه‌ی تجارت الکترونیک را شرح می‌دهد.

کتاب دنیای علی بابا (Alibaba's world) سرگذشت جک ما (Jack Ma)، مؤسس شرکت علی بابا (Alibaba) و مسیر طولانی و پر فراز و نشیب او را توصیف می‌کند و به شما نشان می‌دهد که چگونه معلمی ساده که دو بار در آزمون ورودی دانشگاه قبول نشد، بعدها توانست شرکتی بزرگ را به وجود آورد.

پورتر اریسمن (Porter Erisman) نویسنده‌ی این کتاب از سال 2000 تا 2008 به‌ عنوان مدیر بخش بازاریابی بین‌الملل شرکت علی بابا مشغول به کار بود. او در این اثر روایت می‌کند که چطور شرکت نوپا و کوچک علی بابا توانست با رهبری او به غولی بزرگ در عرصه‌ی تجارت الکترونیک تبدیل گردد.

در سپتامبر سال 2014 سهام یک شرکت چینی برای اولین در بورس و اوراق ایالات متحده آمریکا قرار داده شد؛ شرکتی که اولین بار در بورس حضور داشت و بیشتر مردم آمریکا، حتی نام و مشخصات آن را هم نشنیده بودند. ولی جالب بود که مبلغ عرضه و ارائه‌ی اولین سهام شرکت بزرگ علی بابا از مجموع همه‌ی مبالغ ارائه شده در سهام شرکت‌های معروف و بزرگ فیس‌بوک، توییتر و گوگل هم بیشتر بود.

شرکت چینی علی بابا که در ایالات متحده آمریکا و همچنین در غرب جهان شناخته شده نبود و شرکتی گمنام به شمار می‌رفت؛ توانست در مدت 10 سال پس از ارائه‌ی اولین عرضه‌ی سهامش، آرام آرام و قدم به قدم مسیر موفقیت و پیشرفت را طی کند و بعد از مدتی به بزرگ‌ترین و توانمندترین بنگاه تجارت و بازرگانی الکترونیک دنیا تبدیل شود.

سرگذشت راه‌اندازی علی بابا و آنچه بر مؤسس آن گذشته تا به یک مولتی میلیاردر کاریزماتیک تبدیل شود، دقیقاً همانند داستان‌هایی است که سال‌ها از سخت‌کوشی و تعهد ذاتی ‌آدم‌های موفق برایتان تعریف کرده‌اند. اگر این روزها نمونه‌هایی هستند از کارآفرینان و پولدارهایی که ثروت به آن‌ها ارث رسیده یا اتفاقی و باد آورده پول‌دار شده‌اند، جک ما قطعاً نماد عملی آدمی به حساب می‌آید که شکست را فقط تجربه‌ای دانسته که او را به موفقیت نزدیک‌تر کرده و همانند کودکی سرزنده نگاهی ساده به پیرامونش داشته و موفقیت‌هایش را سرخوشانه جشن گرفته و بلافاصله هدف بزرگتری را برای خود انتخاب کرده است.

او را به عنوان مغز متفکری می‌شناسند که با تأسیس شرکت علی بابا، تجارت الکترونیکی را دچار تحولات عظیمی نمود و در حال حاضر این شرکت، عظیم‌ترین پلت فرم تجارت الکترونیک در دنیا با سرمایه 246.12 میلیارد دلار دارد. وی هم‌اکنون در رتبه‌ی 18 فهرست ثروتمندترین افراد جهان مجله فوربز است.

جملات برگزیده‌ی کتاب دنیای علی بابا:

- هیچ وقت رقیبت را دست بالا نگیر!
- بهترین بودن مهم‌تر از اولین بودن است!
- به سرعت خرگوش و به صبوری لاک‌پشت باش!
- یادت باشد: مشکل هر چه بزرگ‌تر، فرصتش هم طلایی‌تر!
- کارآفرین‌ها در مواجهه با مسائل غرغر نمی‌کنند؛ حلشان می‌کنند!

در بخشی از کتاب دنیای علی بابا می‌خوانیم:

وقتی استراتژی ما از نظارت خود ما هم خارج شد، از خودم پرسیدم که آیا توانایی‌های فراوان جک در مدیریت، برای گرداندن یک موتور جست‌وجو هم کافی است. بعد از مدیریت کارزار گوگل و بازدید از گوگل پلکس در جایگاه مشتری، من هم تحسین‌گر گوگل شده بودم و هم شیوه‌های آن‌ها را مطالعه می‌کردم. فهمیده بودم اصلی‌ترین عامل موفقیت گوگل، تمرکز فراوان او بر ساخت بهترین سازوکار جست‌وجو در جهان است.

گوگل در برابر تمام عوامل حواس پرت کن تاب آورده بود و طی مدتی کاربران اینترنت هم پاداش او را کف دستش گذاشته و به سیستم برتر جست‌وجوی او کوچ کرده بودند. با در نظر داشتن این مسائل، کتاب جست‌وجو اثر جان بتل راجع ‌به گوگل را به جک دادم و گفتم: «جک این یک کتاب محشره که توش می‌گه چطور گوگل این‌قدر موفق شد. حالا که یاهو! چین را قبضه کردیم، احتمالاً دوست داشته باشی یک نگاهی بهش بندازی. کتاب خیلی خوبیه.»

جک کتاب را پس زد و گفت: «یک نفر یک بار می‌خواست کتابی راجع ‌به ای بی بهم بده؛ ولی نمی‌خواستم بخونمش. می‌خواستم خاطر جمع باشم که اصلاً از راهی که اونا می‌رن نمی‌ریم. این کتاب را باید بدی به یکی دیگه. نمی‌خوام زیادی روی شیوه‌ی اون‌ها متمرکز بشم؛ چون ممکنه باعث بشه که بخوام ما هم از راهی بریم که گوگل رفته.»

 ۲۹۹ صفحه، ۴۸۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6974-36-1 

چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: آدم درست، در جای درست و در زمان درست!
فصل دو: بوم!
فصل سه: ورشکستگی!
فصل چهار: متخصصان خارجی
فصل پنج: غار علی بابا
فصل شش: دور دنیا با جک
فصل هفت: لیزخوردن پای علی بابا
فصل هشت: بازگشت به چین
فصل نه: آخرین مرد مقاوم
فصل ده: قفل‌شدگی
فصل یازده: نبرد با ای بی
فصل دوازده: گوگلی‌ها
فصل سیزده: تمساح در رود یانگ‌تسه
فصل چهارده: خط تماس مستقیم ای بی - علی بابا
فصل پانزده: یاهو!
فصل شانزده: قراردادی که در جهان صدا کرد!
فصل هفده: جنگ موتورهای جست‌وجوی چینی
فصل هجده: خدمات رایگان که نشد طرح تجاری
فصل نوزده: علی مانیا
فصل بیست: رفتن از علی بابا
فصل بیست و یک: زمستان
فصل بیست و دو: بهار
فصل بیست و سه: جهان علی بابا
فصل بیست و چهار: چهل درس علی بابا

راهنمای دانلود کتاب دنیای علی بابا: چگونه یک شرکت چینی، تجارت جهانی را متحول کرد

برای دانلود کتاب دنیای علی بابا: چگونه یک شرکت چینی، تجارت جهانی را متحول کرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دنیای علی بابا: چگونه یک شرکت چینی، تجارت جهانی را متحول کرد