دانلود کتاب دوازده مادر: نگاهی به زندگی مادران اهل بیت علیهم السلام

  • از: مهدی خدامیان آرانی
  • ناشر: انتشارات عطر یاس
  • ۶ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب دوازده مادر: نگاهی به زندگی مادران اهل بیت علیهم السلام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب دوازده مادر: نگاهی به زندگی مادران اهل بیت علیهم السلام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دوازده مادر: نگاهی به زندگی مادران اهل بیت علیهم السلام

کتاب دوازده مادر: نگاهی به زندگی مادران اهل بیت علیهم السلام نوشته‌ی مهدی خدامیان آرانی تلاش می‌کند تا شما را با زندگی و شخصیت زنان بزرگ تاریخ اسلام آشنا سازد. این کتاب، نخستین اثری است که به طور تخصصی و جامع به مادران اهل بیت می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب دوازده مادر:

چرا به عنوان شیعه کمتر به مادران اهل بیت متوسل می‌شوید؟ چرا از این زنان بسیار اندک صحبت می‌کنید؟ آیا از زندگی و شخصیت آن‌ها چیزی می‌دانید؟ حقیقتاً مردم تا چه حد با شخصیت «سوسن» آشنا هستند؟ این بانوى بزرگوار مادر امام حسن عسکرى (علیه السلام) است و در زمانی که فتنه بزرگ بر پا شد نقش موثر و مهمی در هدایت شیعیان و دفع بلا داشت.

شیعیان بسیار اندکی این بانوى بزرگوار را مى‌شناسند و بی‌خبرند که امام زمان (علیه السلام) مادربزرگ خود را بسیار دوست دارد؛ بنابراین فرصت خوبی است که از «سوسن» درخواست کنید تا واسطه‌ای میان شما و نوه‌اش بشود، اما تا به حال کسی را دیده‌اید که این کار را بکند؟

مهدی خدامیان آرانی برای مدت‌ها چنین سوال‌هایی در ذهن خود داشت و احساس می‌کرد لازم است برای این بخش از تاریخ اسلام اقدامی صورت گیرد و به همین دلیل و با عشق به حضرت محمد و خاندان او دست به قلم برد و کتاب دوازده مادر: نگاهی به زندگی مادران اهل بیت علیهم السلام را نوشت.

نویسنده نگارش کتاب حاضر را رسالت خود عنوان می‌کند؛ چرا که شیعیان اطلاعات اندکی از زندگی این زنان دارند و بر او واجب است تا مردم را آگاه سازد.

کتاب دوازده مادر مناسب چه کسانی است؟

اگر به عنوان یک شیعه تمایل دارید اطلاعات بیشتری از زندگی و کرامت اهل بیت داشته باشید، بهتر است هر چه زودتر با مادران این بزرگواران نیز آشنا شوید و کتاب دوازده مادر بهترین گزینه برای مطالعه محسوب می‌شود.

با مهدی خدامیان آرانی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی ایرانی در سال 1353 در آران و بیدگل در نزدیکی کاشان متولد شد. وی در سال 1368 به حوزه علمیه‌ی کاشان راه یافت و در سال 1372 در دانشگاه علامه طباطبایی تهران در رشته‌ی ادبیات عرب مشغول به تحصیل شد. خدامیان در سال 1376 به قم مهاجرت کرد و تمامی درس‌های حوزه را تا مقطع خارج فقه و اصول ادامه داد و مدرک سطح چهار حوزه‌ی علمیه قم (دکترای فقه و اصول) را به دست آورد.

او تا به ‌امروز بیش از صد کتاب نوشته است که بیشتر آن‌ها جوایز مهمی را برایش به ارمغان آورده‌اند. قلم روان، پویا و داشتن مستندات تاریخی - حدیثی از مهم‌ترین ویژگی این آثار خدامیان محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب دوازده مادر می‌خوانیم:

بانوى من! اى مادرِ پیامبر! آن‌قدر پاک و طاهر هستى که خدا چنین مقدّر کرد تا تو مادر بهترین پیامبر او شوى! تو در مکّه زندگى مى‌کنى، روزگار جاهلیّت است، بت پرستى در شهر مکّه رواج دارد، سنت‌هاى جاهلى در میان مردم به چشم مى‌خورد، ولى هیچ نشانه‌اى از بت پرستى و کفر در وجود تو نیست.

تو از نسل ابراهیم (علیه السلام) هستى، (تو از خاندان قُریش مى باشى)، خدا به ابراهیم دستور داد تا همسرش هاجر را همراه با «اسماعیل» به مکّه آورد تا کعبه بار دیگر رونق بگیرد. ابراهیم به سوى فلسطین بازگشت اما همسرش (هاجر) و فرزندش (اسماعیل) در کنار کعبه ماندند و کم کم مکّه رونق گرفت و در آن‌جا شهرى بنا شد. اسماعیل در همانجا ازدواج کرد و نسل او در مکّه باقى ماند.

اکنون تو دخترى پاک هستى که به خداى یگانه ایمان دارى و هرگز نشانه‌اى از کفر و بت پرستى در زندگى تو نیست. تو بیشتر وقت‌ها در خانه هستى، فضاى بیرون خانه، فضاى کفر و بت پرستى است، زنان بى‌حجاب در شهر رفت و آمد مى‌کنند، تو در خانه هستى و زیاد بیرون نمى‌آیى، تو پاکى و ایمان را از ابراهیم (علیه السلام) به ارث برده‌اى، هر چند سیاهى‌ها همه جا را فرا گرفته است ولى تو ثابت کرده‌اى که مى‌توان در اوج سیاهى‌ها پاک بود و همچون مهتابى درخشید. تو بهترین الگو براى دختران در همه زمان‌ها و مکان‌ها مى‌باشى. در زمانى که مردم گرفتار ترس و وحشت هستند تو در امن و امان هستى و براى همین هم نام تو «آمنه» است، آمنه به معناى کسى است که از هر ترس و وحشتى در امان است.

 ۱۲۴ صفحه، ۷۱۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6871-19-6 

چاپ ۱۳۹۹: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

امیدى تازه
راز توسّل
یک ماه و دوازده ستاره
آشنایى با دوازده مادر
اولین مادر: آمِنه (علیها السلام) / مادر پیامبر
دومین مادر: فاطمه بنت اَسَد (علیها السلام) / مادر حضرت على (علیه السلام)
سومین مادر: خدیجه (علیها السلام) / مادر حضرت فاطمه (علیها السلام)
چهارمین مادر: شهربانو (علیها السلام) / مادر امام سجّاد (علیه السلام)
پنجمین مادر: فاطمه (علیها السلام) / مادر امام باقر (علیه السلام)
ششمین مادر: فاطمه (علیها السلام) / مادر امام صادق (علیه السلام)
هفتمین مادر: حَمیده (علیها السلام) / مادر امام کاظم (علیه السلام)
هشتمین مادر: نَجمه (علیها السلام) / مادر امام رضا (علیه السلام)
نهمین مادر: ریحانه (علیها السلام) / مادر امام جواد (علیه السلام)
دهمین مادر: سَمانه (علیها السلام) / مادر امام هادى (علیه السلام)
یازدهمین مادر: سُوسن (علیها السلام) / مادر امام عسکرى (علیه السلام)
دوازدهمین مادر: نرجس (علیها السلام) / مادر امام زمان (علیه السلام)

راهنمای دانلود کتاب دوازده مادر: نگاهی به زندگی مادران اهل بیت علیهم السلام

برای دانلود کتاب دوازده مادر: نگاهی به زندگی مادران اهل بیت علیهم السلام و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دوازده مادر: نگاهی به زندگی مادران اهل بیت علیهم السلام

نظرات کتاب دوازده مادر: نگاهی به زندگی مادران اهل بیت علیهم السلام

فاطمه مرتضوی
۱۴۰۰/۲/۱۶
هو الحی
ایده کتاب، ایده کم نظیریه، واقعا در تکریم این شخصیت‌ها کوتاهی شده، و نویسنده واقعا دلسوزانه دنبال پر کردن خلأها هستند، خدا از این دست نویسنده‌ها که قصدشان از نوشتن فقط اینست کهکمک کنند، اشفتگی ذهنی جوان و نوجوان را کم کنند، زیاد کند.
با اینکه گاها از هر شخص، ۲، ۳ موردکوتاه گفته‌اند اما نویسنده حق داره چون اساسا در این مورد تو تاریخ چیز قابل توجهی وجود نداره
مرضیه مردانی
۱۴۰۰/۲/۱۴
با اینکه خیلی کتاب میخونم ولی این کتاب خیلی چیزا یادم داد مثلا نمیدونستم مادر امام جواد سیاهپوست بوده
ف ربیعی
۱۴۰۰/۲/۳
بسیار عالی. اگه می‌خواهید بیشتر با مادران اهل بیت آشنا شوید مطالعه این کتاب را پیشنهاد می‌کنم.
مشاهد همه نظرات (۴)