دانلود کتاب دویدن براى همه: راهنمایی کامل برای دویدن در راستای کسب سلامتی و تندرستی و حفظ اصولی آن


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دویدن براى همه: راهنمایی کامل برای دویدن در راستای کسب سلامتی و تندرستی و حفظ اصولی آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دویدن براى همه: راهنمایی کامل برای دویدن در راستای کسب سلامتی و تندرستی و حفظ اصولی آن

کتاب دویدن براى همه: راهنمایی کامل برای دویدن در راستای کسب سلامتی و تندرستی و حفظ اصولی آن نوشته‌ی جیمز اف. فیکس، به شما نشان می‌دهد که چگونه می‌توانید با دویدن صاحب بدنی سالم و تندرست شوید و کیفیت زندگی‌تان را بالا ببرید.

جیمز اف. فیکس (James F Fixx) در تألیف کتاب دویدن براى همه (The Complete Book of Running) دو هدف عمده را دنبال مى‌کند: یکى این که شما را با دنیاى استثنایى دوندگان آشنا کرده و دیگر این که چهره‌ى زندگى شما را با دویدن تغییر دهد؛ حتى اگر تاکنون دونده نبوده‌اید؛ این کتاب نشان مى‌دهد چگونه مى‌توانید با دویدن سالم و سرحال باشید. به نظر نویسنده هر کس یک جفت پاى سالم داشته باشد مى‌تواند با استفاده از این کتاب و کار عملى، صاحب بدنى سالم و سرحال شود.

حتى اگر، سالیان درازى در دویدن پیشرفت کرده باشید؛ باز هم این کتاب به شما کمک مى‌کند تا سریع‌تر و مقاوم‌تر دویده و میزان آگاهى، شادابى و سرحال بودن خود را نیز افزایش دهید. بدون توجه به این که تازه‌کار هستید و یا کهنه‌کار، این کتاب فواید زیادى در زمینه‌ى دویدن ارائه داده و نشان خواهد داد که چگونه مى‌توانید در دوهاى همگانى شرکت کنید.

اگر فردى درست و اصولى تمرین کند نه تنها سالم‌تر و سریع‌تر می‌شود؛ بلکه از نظر جسمى، روحى و روانى نیز جوان‌تر و سرزنده‌تر خواهد شد. این کتاب در دو بخش راهنمایى و اجرا، طراحى و تدوین شده و کسى که این اثر را براى مطالعه در اختیار دارد، باید بر جنبه‌هاى روحى، روانى و جسمانى مندرج در آن توجه کرده و محتواى آن را مورد کنکاش و توجه قرار دهد.

با توجه به اهمیت و اثرات مهمى که دویدن بر ابعاد روحى، روانى و جسمانى انسان به جا مى‌گذارد؛ دانشمندان علوم ورزشى، سالیان درازى بر روى دویدن به تحقیق و بررسى اهتمام ورزیده‌اند. البته با کمال تأسف باید گفت که در این بین، اثرات و فواید روحى روانى دویدن بسیار کمتر از بعد جسمانى آن مورد بررسى و تحقیق قرار گرفته است.

جملات برگزیده‌ی کتاب دویدن براى همه:

- این کتاب به شما کمک می‌کند تا از اثرات شگرف دویدن، نه تنها بر جسم، که بر روح و روان خود آگاه شوید.
- دویدن مستمر و به اندازه می‌تواند بهتر از هر رژیم و فعالیتی، تناسب اندام و کاهش وزن را در پی داشته باشد.
- دویدن یکی از راه‌های افزایش طول عمر است.
- تنها فعالیتی که اثرات شگفت‌انگیزی در افراد بالای چهل سال دارد و تا پایان عمر با لذت و نشاط قابل پیگیری است.

در بخشی از کتاب دویدن براى همه می‌خوانیم:

براى بحث و گفتگو با دیگران همیشه موضوعى مشخص را حاضر و آماده دارم. براى مثال بهبود یک حادثه‌ى قلبى، هماهنگى عصب و عضله در هنگام دویدن، تاکتیک صحیح دویدن و... اما گاهى نیز اتفاق افتاده است که در گفتگوهاى دوستانه بحثى پیش آمده که آمادگى لازم براى شرکت در بحث را نداشته‌ام. مثلا یک روز یکى از دوستانم براى من موضوعى را مطرح کرد که به نظر هرکس ممکن است متفاوت باشد. این موضوع برایم تازگى داشت؛ موضوعى به نام روان‌شناسى دویدن. بحث بر سر این بود که «چه چیزى در فکر و روحیه‌ى دونده اتفاق مى‌افتد که با پرداختن به این رشته، متحول و دگرگون مى‌شود؟ رک و راست بگویم که بعضى از هم صبحت‌هاى من واقعاً عاشق و شیفته دویدن و موضوع روان‌شناسى آن هستند.

موضوع پدیده‌ى روحى روانى را بسیار عجیب و شگفت‌آور مى‌بینم. جو هندرسون ناشر مجله‌ى «دنیاى دوندگان» در این زمینه نظرات جالبى دارد. روزى او با صراحت به من گفت: «اساساً رویدادها و رخدادهایى را که در دویدن وجود دارند باید در کنار سایر عوامل دیگر جستجو و تجزیه و تحلیل کرد. زیرا دویدن از سایر عوامل جدا نیست. کاملا مطمئن هستم که جنبه‌هاى روحى روانى دویدن، موضوع بسیار مهم و بزرگى براى تحقیق و مطالعات علمى است.

 ۱۹۲ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-91259-2-0 

چاپ ۱۳۹۶: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه مؤلف
بخش اول: فواید و مزیت‌هاى دویدن
1: احساس شادى و خشنودى
دویدن دارویى در مقابل بیمارى‌هاى عصر متمدن ما
2: احساسات درونى انسان
بررسى پدیده روحى جسمى انسان
نیاز به تحرک بدنى
نیاز به اعتماد به نفس یا خودباورى
نیاز به انتقال از حالت استرس به حالت آرامش
نیاز به تسلط بر خویشتن
نیاز به بازى کردن
نیاز به ایجاد ریتمى ثابت و مستمر براى زندگى
3: حالا چرا باید دوید؟
دویدن تنها یک ورزش نیست؛ بهترین کار براى شماست
هشت رشته ورزشى و فواید آن براى بدن انسان
آیا دویدن خطرساز است؟
4: دویدن و فاکتور طول عمر
آیا دوندگان استقامتى بیشتر عمر مى‌کنند؟
بخش دوم: هنر دویدن
5: با دویدن آغاز کنید
در اوّلین مرحله از دویدن، باید چه چیزهایى بدانید؟
قبل از این که بدوید
تست پله‌ى هاروارد
گرم کردن
نرمش
در کجا باید دوید؟
هنر زیباى دویدن
با چه سرعتى باید دوید؟
چه مقدار باید دوید؟
به نفس دوم توجه کنید
هوا
پس از دویدن
به عضلات خود توجه کنید
به دویدن عادت کنید
دفترچه‌ى یادداشت
6: با دویدن لاغر کنید
چگونه مى‌توان با دویدن لاغر شد؟
7: حالا من سریع‌تر شده‌ام
مى‌خواهید با چه سرعتى بدوید؟
1- روش اینتروال
2- روش فارتلک
3- روش L. S. D
4- روش سرعت طولانى
8: اگر بالاى چهل سال دارید
آن‌ها در روز تولدشان شاداب و سرحال هستند
همه باید بدوند
تمرینات افراد مسن
9: خردسالان (کودکان، نونهالان و نوجوانان)
خردسالان سریع‌تر و مقاوم‌تر از آن چه ما فکر مى‌کنیم؛ هستند
10: تدوین برنامه‌ى تمرینات دو
همیشه وقتى براى دویدن پیدا مى‌شود
11: وسایل و تجهیزات دو
با لباس تمرین مناسب، مى‌توان در هر هوایى دوید
کفش دو
جوراب ورزشى
شورت دو
گرم‌کن ورزشى
پیراهن‌هاى ورزشى
دستکش
کلاه
محافظ (ماسک) صورت و بینى
زمان‌سنج دستى یا کرونومتر
ضربان‌سنج دستى
کیلومترشمار
12: دویدن و شرایط آب و هوایى
چگونه مى‌توان در باد، باران، برف، گرما و... دوید؟
گرما
رطوبت
سرما
باران
برف
باد
رعد و برق
تاریکى
مه

راهنمای دانلود کتاب دویدن براى همه: راهنمایی کامل برای دویدن در راستای کسب سلامتی و تندرستی و حفظ اصولی آن

برای دانلود کتاب دویدن براى همه: راهنمایی کامل برای دویدن در راستای کسب سلامتی و تندرستی و حفظ اصولی آن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  دویدن براى همه: راهنمایی کامل برای دویدن در راستای کسب سلامتی و تندرستی و حفظ اصولی آن
آرش آزاد
۱۳۹۹/۹/۷
من عاشق دویدن هستم و مایلم تا با علم آن نیز آشنا شوم که خوشبختانه با این کتاب در کتابراه مواجه و بسیار خوشحال شدم، بیان کتاب شیوا و روان است و به کسب دانش در حوزه این ورزش کمک شایان توجهی مینماید، مطالعه این کتاب را مخصوصا به علاقه مندان ورزشهای استقامتی توصیه میکنم.
masiha masiha
۱۳۹۹/۹/۲
سلام من حدود 16 سال هست که دویدن جزء برنامه روزانه‌ام هست و همیشه به دنبال این بودم که بتوانم بصورت علمی در مورد دویدن کتاب بخوانم و واقعا این کتاب جواب تمام سوالاتی که تو ذهنم بود را برام داد و که و بیشتر...
hosein banihashem
۱۳۹۹/۱۱/۲۹
نقطه اتصال و هماهنگی جسم و روح
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳)
دو و میدانی، آمادگی جسمانی، ورزش دو، دویدن، فواید دویدن، مضرات و فواید دویدن، مزیت های دویدن، هنر دویدن، سرعت مناسب دویدن، سرعت مناسب برای دویدن، پس از دویدن، رابطه دویدن با لاغری، لاغری با دویدن، لاغری سریع با دویدن، چگونه با دویدن وزن کم کنیم، چگونه با دویدن لاغر شویم، چگونه با دویدن عضله سازی کنیم، چگونه با دویدن چربی سوزی کنیم، روش اینتروال، روش اینتروال چیست، دویدن به روش اینتروال، روش ورزش اینتروال، روش های اینتروال، روش فارتلک، دویدن به روش روش فارتلک، دویدن سالمندان، تجهیزات دو و میدانی، تجهیزات دو میدانی، وسایل دویدن، وسایل ورزش دویدن، وسایل لازم برای دویدن، وسایل برای دویدن، وسایل مورد نیاز دویدن، کتاب دوهای همگانی، کتاب دویدن برای همه راهنمایی برای کسب سلامتی و تندرستی، کتاب ‫کتابی کامل در زمینه دوهای همگانی، تمرینات ورزشی، تمرین ورزشی، انواع تمرین ورزشی، دانلود کتاب ورزشی، The complete book of running، جیمز اف فیکس، James F Fixx