دانلود کتاب دیپلماسی و مأموریت دیپلماتیک

  • از: بهرام نوازنی
  • ۱۴ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب دیپلماسی و مأموریت دیپلماتیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب دیپلماسی و مأموریت دیپلماتیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب دیپلماسی و مأموریت دیپلماتیک

کتاب دیپلماسی و مأموریت دیپلماتیک اثر بهرام نوازنی، تلاش می‌کند تا منابع پژوهشی را با منابع اصیلی همچون کنوانسیون‌های بین‌المللی 1961 و 1963 وین درباره روابط دیپلماتیک، و روابط کنسولی و نیز قوانین مختلف داخلی مانند قانون وظایف وزارت امور خارجه 1364 و قانون امور گمرکی 1390، تطبیق داده و یافته‌های پژوهشگران را راستی‌آزمایی نماید.

کتاب دیپلماسی و مأموریت دیپلماتیک، یک اثر پژوهشی اصیل از نوع تصنیفی است: پژوهش اصیل از این نظر که برای تهیّه آن به ده‌ها منبع علمی معتبر از اسناد، قوانین و مقرّرات بین‌المللی و داخلی گرفته تا کتاب‌ها و مقالات استادان و پژوهشگران کارشناس خارجی و داخلی در موضوع دیپلماسی و مأموریت خارجی مراجعه شده و با دقّت بسیاری مورد کنکاش و نقد قرار گرفته است؛ تصنیفی نیز از این جهت که طبق معیارهای وزارت علوم، تحقیقات و فنّاوری، سراسر اثر آکنده از نقد دیدگاه‌های نویسندگان و حتّی معرّفی اشکالات بسیارِ موجود در کنوانسیون‌های بین‌المللی و قوانین داخلی ایران و همچنین ارائه نوآوری‌های علمی در زمینه دسته‌بندی موضوعی در فصل‌های دوم، سوم و چهارم این اثر است.

این کتاب برای بررسی موضوع دیپلماسی و مأموریت دیپلماتیک، مطالب خود را در چهار فصل، نتیجه‌گیری، کتابنامه و پنج پیوست تنظیم کرده است. در فصل آغازین که به مقدّمه، کلّیات بحث و تشریح مفاهیم اختصاص یافته، به انواع مأموریت خارجی دولتی و مفاهیم مختلفی که در هر یک از این مأموریت‌ها به‌ کار رفته، پرداخته شده است. در فصل دوّم، مروری بر پیشینه روابط دیپلماتیک و تحوّلات آن در دوره‌های مختلف تاریخی انجام شده و سپس در فصل سوّم، به مأموریت ثابت یا دائمی دیپلماتیک و در فصل چهارم، به تسهیلات، مزایا و مصونیت‌های اعضای دیپلماتیک پرداخته شده است.

در بخشی از کتاب دیپلماسی و مأموریت دیپلماتیک می‌خوانیم:

بخش عمده‌ای از تحوّلات دیپلماسی در دوره باستان و در امپراتوری‌ها و دولت-شهر‌های مختلف در چین، هند، یونان، روم، بیزانس، ایران، مدینه و در دوره خلافت اسلامی رخ داده است. دیپلماسی باستان که به دیپلماسی سنّتی هم مشهور است تا سده 13 میلادی که اوّلین سفارت دائمی تأسیس شد، دارای ویژگی‌های تقریبا مشابهی بود. البتّه در این دوره طولانی، یک استثنا در بخشی از امپراتوری بیزانس وجود داشت که مأموران پاپ به نام «آپوکریسیاری» دارای وضعیت سفارت مقیم بودند امّا در پی تیرگی روابط پاپ و امپراتوری بیزانس، آن هم دوامی نیاورد.

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اوّل: کلّیات
مفهوم دیپلماسی
تعریف دیپلماسی
دیپلمات مأمور
دولت و رابطه دیپلماتیک
مأموریت دیپلماتیک
اخلاق دیپلماتیک
موفّقیت دیپلماتیک
خُرد‌ه‌ابزار دیپلماتیک
زبان مأموریت
منابع مأموریت
فصل دوّم: تحوّلات دیپلماسی
دوره‌های تاریخ دیپلماسی
دیپلماسی سنّتی
دیپلماسی فنیقی
دیپلماسی چینی
دیپلماسی هندی
دیپلماسی یونانی
دیپلماسی رومی
دیپلماسی بیزانسی
دیپلماسی پاپی
دیپلماسی ایرانی
دیپلماسی اسلامی
دیپلماسی ایلخانی
دیپلماسی نوین
سفارت دائمی
کنگره وستفالی
کنگره وین
جامعه ملل
سازمان ملل متحد
دیپلماسی عمومی
دیپلماسی مجازی
فصل سوّم: مأموریت دیپلماتیک
تدوین کنوانسیون روابط دیپلماتیک
اعضای مأموریت دیپلماتیک
برقراری مأموریت دیپلماتیک
توقّف مأموریت دیپلماتیک
فصل چهارم: تسهیلات، مزایا و مصونیت‌های دیپلماتیک
مسئله تفکیک و تنظیم مفاهیم
تسهیلات دیپلماتیک
مزایای دیپلماتیک
مصونیت‌های دیپلماتیک
مبانی نظری تسهیلات، مزایا و مصونیت‌های دیپلماتیک
نتیجه‌گیری
منابع
منابع فارسی و عربی
منابع انگلیسی، روسی و سایت‌های اینترنتی
پیوست‌ها
پیوست 1: کنوانسیون 1961 وین درباره روابط دیپلماتیک
پیوست 2: کنوانسیون 1963 وین درباره روابط کنسولی
پیوست 3: مقرّرات تشکیلاتی، استخدامی، مالی و انضباطی وزارت امور خارجه ایران مصوّب 1352/3/7 کمیسیون‌های پارلمانی مجلسین
پیوست 4: قانون وظایف وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران مصوّب 1364/1/20

 ۳۶۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-5024-38-8 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب دیپلماسی و مأموریت دیپلماتیک

برای دانلود کتاب دیپلماسی و مأموریت دیپلماتیک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب دیپلماسی و مأموریت دیپلماتیک
علی ولی
۱۳۹۷/۳/۱۲
با سلام خدمت همه دانشجویان عزیز
این کتاب ابعاد و جنبه‌های مفید زیادی دارد اما آن چیزی که توجه بنده رو بیشتر به خودش جلب کرد قسمت اصلاح برگردان کنوانسیون‌های 61 و 63 وین هست که در پایان به عنوان به و بیشتر...
کبری گلباز
۱۳۹۷/۳/۳
باسلام وخسته نباشید خدمت استاد گرامی جناب آقای دکترنوازنی، کتاب دیپلماسی وماموریت دیپلماتیک کتابی پربار وجامع است که با مطالعه آن میتوان از هدر رفتن وقت برای مطالعه چند کتاب درباره دیپلماسی جلوگیری بیشتر...
بهروز لطیفی
۱۳۹۷/۳/۲
به نام خدا:
با تشکر از زحمات استاد عزیز جناب آقای دکتر توازنی:
کتاب دیپلماسی و مأموریت دیپلماتیک حاوی مطالب بسیار مفیدی در زمینه تاریخ دیپلماسی وانواع آن بوده که به نظر بنده مطالعه آن برای ما لازم میباشد.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۶)