دانلود کتاب ذره‌های مولانا: اشعار مولانا و آثار هنری تاتسویا تاناکا

  • از: پدرام حکیم زاده
  • ناشر: انتشارات شهر پدرام
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب ذره‌های مولانا: اشعار مولانا و آثار هنری تاتسویا تاناکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ذره‌های مولانا: اشعار مولانا و آثار هنری تاتسویا تاناکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ذره‌های مولانا: اشعار مولانا و آثار هنری تاتسویا تاناکا

کتاب ذره‌های مولانا: اشعار مولانا و آثار هنری تاتسویا تاناکا اثر پدرام حکیم زاده، شامل اشعاری از مولانا، همراه با آثار هنری از تانسویا تاناکا، هنرمند خلاق ژاپنی است.

کلمه و تصویر از دیرباز دو نوع ابزار بیانی برای ارتباط میان انسان‌ها بوده است. از یک سو در هنرهایی مانند نقاشی، گرافیک و سینما بیشتر از تصویر و در هنرهایی مانند شعر، رمان و نمایش بیشتر از کلمه استفاده می‌شود. از سوی دیگر در سرزمین‌های مختلف از نظر پیشینهٔ هنری هنرهای کلامی و در سرزمین‌های دیگر هنرهای تصویری رواج و ارزش بیشتری داشته است. در سرزمین‌های شرق و به ویژه ایران، شاعران با ذوق و قریحه، کلمه را با سعدی، فردوسی، حافظ، مولوی و... به اوج رساندند.

در سرزمین‌های غربی و به ویژه اروپا، نقاشان غربی با مکتب‌ها و سبک‌های مختلف هنری، ارزش‌های تصویری متعالی را به جهان عرضه داشتند. از هم‌نشینی دو نوع وسیله بیانی از دو سرزمین با فرسنگ‌ها فاصله و از دو تاریخ با فاصله چند قرن، ارزش‌های هنری جدیدی خلق خواهد شد مانند تلاقی دو دریا (مجمع‌البحرین) در تعبیر قرآنی آن و یا دو بی‌نهایت که انسان را به درک جدیدی از هستی می‌رسانند.

تانسویا تاناکا (Tatsuya Tanaka) هنرمند خلاق ژاپنی از آوریل 2001 شروع به تهیه تقویمی روزانه، با استفاده از عکس‌های اشیا، میوه‌ها و خوراکی‌هایی که در دسترس همگان است، کرد. تهیه این تقویم برای چند سال مداوم ادامه پیدا کرد. او از طریق لنز هوشمندانه خود و نور پردازی‌های ویژه، با تلفیق انسان‌هایی با اندازه‌های بسیار کوچک با اشیا و... جهانی را بر انسان آشکار می‌سازد که تاکنون دیده نشده است.

جهانی که جنبه‌های عرفانی و اسطوره‌ای آن همه را متعجب می‌سازد. فعالیت‌های روزمره مانند کار ساخت و ساز، پیاده روی در خیابان با حیوانات، گرفتن بلیط پارکینگ و شخم زدن از طریق حوضچه، صحنه‌های لذت‌بخشی را برای بیننده به وجود می‌آورند. تاناکا همچنین با مراجعه به فرهنگ ژاپن سعی دارد فرهنگ ویژه این کشور را به جهان معرفی کند.

 ۳۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-7811-95-5 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب ذره‌های مولانا: اشعار مولانا و آثار هنری تاتسویا تاناکا

برای دانلود کتاب ذره‌های مولانا: اشعار مولانا و آثار هنری تاتسویا تاناکا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ذره‌های مولانا: اشعار مولانا و آثار هنری تاتسویا تاناکا
سارا عطار
۱۳۹۸/۹/۲
آثار هنری تاتسویا تاناکا زیباست. اشعار مولانا هم بی‌نظیر اما نمیدونم ربطشون بهم چیه که در قالب یک کتاب اومده بنظرم افتضاحه!!!
بیشتر بنظر میرسه جناب پدرام حکیم زاد هرچیز بیربطی رو به زور بهم پیوند دادند! امیدوارم پاسخگو باشند.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)