دانلود کتاب راهنمای آموزش نقاشی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک

  • از: مقصود نعیمی ذاکر
  • ناشر: نشر لک لک
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب راهنمای آموزش نقاشی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای آموزش نقاشی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای آموزش نقاشی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک

در کتاب راهنمای آموزش نقاشی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک نوشته‌ی مقصود نعیمی ذاکر، تربیت هنری کودکان مدنظر گرفته شده که به دنبال آن تقویت حس کنجکاوی، مشاهده، تفکر و تمرکز برای ارتقا سطح ادراک و شناخت جهان هستی عنوان می‌شود.

تخیل در کودکان، روندی جاری، فعال و پویاست. کودک، مجموعه‌ی تخیلات، اندیشه‌ها و احساساتش را به ساده‌ترین شکل ممکن، ترسیم می‌نماید. کودک به نقاشی نیاز دارد. او دوست دارد بر سطح دیوارهای خانه، کاغذهای پراکنده، روی میزها و حتی بخار روی شیشه‌ی پنجره‌ی منزل یا اتومبیل، به ایجاد یک تصویر بپردازد. ابزار نقاشی کودک، هر چیز می‌تواند باشد؛ از مداد گرفته تا تکه‌ای چوب یا سر انگشتانش.

در وضعیت عادی، این فعالیت، به دور از هر نوع عامل و انگیزه‌ی بیرونی یا تشویق انجام می‌گیرد و تنها در اثر میل شخصی کودک رخ می‌دهد. بنابراین، می‌توان گفت که کودک نقاشی را صرفا به انگیزه‌ی انجام آن رسم می‌کند، نه برای هدف و نتیجه‌ی آن، صاحب نظران، نقاشی را در ردیف بازی‌های کودکانه طبقه بندی می‌کنند که طی آن، کودک به برخی از نیازهای اساسی، برای رشد و پرورش خود، پاسخ می‌دهد. پس، نقاشی یکی از وسایل رشد عاطفی و ذهنی کودکان محسوب می‌شود.

نقاشی‌های کودکانه، فاقد نظم آثار بزرگ‌ترها است. رنگ‌ها تند و خالص هستند. عناصر نقاشی، ممکن است نامنظم و درهم، به نظر برسند. هیچ‌گاه نباید از کودکان انتظار داشت که اصول و قواعد نقاشی را رعایت کنند. کودک قادر است در ارتباط با خطوط به ظاهر بی معنی و ناشیانه‌اش، مدت‌ها توضیح دهد و آن‌ها را تفسیر کند؛ حال آن که بزرگ‌ترها توان درک یا استنباط مفهومی که کودک در نظر داشته را ندارند. وادار کردن کودکان به نقاشی با معیارهای بزرگ‌ترها عملی بیهوده است؛ زیرا کودک، آزادی عمل، ابتکار و اندیشه‌ی خود را از دست می‌دهد. وادار کردن کودک به کار از روی مدل‌ها، در حقیقت، محصور کردن استعداد و تفکر و خلاقیت اوست. بنابراین، وظیفه‌ی هر مربی و معلم، آگاهی از ماهیت نقاشی کودک و به کار گیری صحیح این فعالیت، در راستای دستیابی به اهداف آموزشی و تربیتی است.

 ۳۹ صفحه، ۱۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-8980-93-6 

چاپ ۱۳۹۱، قیمت الکترونیکی: ۹۵۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

تعریف نقاشی کودک
دلایل نقاشی کشیدن کودکان
به چه چیزی نقاشی کودک گفته می‌شود
سه ویژگی نقاشی
آموزش نقاشی به کودکان
نکاتی که در آموزش نقاشی به کودکان باید رعایت کرد
انواع و سایل و ابزار مناسب نقاشی کودکان
رنگ و تاثیر آن در نقاشی کودکان
آشنایی مربیان با رنگ‌ها
تکنیک‌های متنوع
نقاشی با انگشت
نقاشی برجسته، تراشیدن
رنگ آمیزی رویایی
نقاشی نامریی
نقاشی با خرده‌های مداد
پاشیدن رنگ
خط خطی
نقاشی و ارتباط آن با مفاهیم دینی
قصص قرآنی
نمادها و نشانه‌ها
آیا مربی باید روش ترسیم شکل‌ها را به کودکان‌یاد دهد
مفهوم آموزش مرحله‌ای نقاشی
آموزش مرحله‌ای نقاشی با استفاده از خطوط و اشکال هندسی
مثال‌هایی از نقاشی مرحله‌ای
الگوهای نقاشی آسان
منابع

راهنمای دانلود کتاب راهنمای آموزش نقاشی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک

برای دانلود کتاب راهنمای آموزش نقاشی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای آموزش نقاشی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.