دانلود کتاب راهنمای آموزش کاردستی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک

  • از: مقصود نعیمی ذاکر
  • ناشر: نشر لک لک
  • ۳ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب راهنمای آموزش کاردستی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای آموزش کاردستی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای آموزش کاردستی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک

کتاب راهنمای آموزش کاردستی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک اثر مقصود نعیمی ذاکر، با ارائه‌ی نمونه و الگوهای متفاوت کاردستی، سعی در آموزش مفاهیم پایه‌ای دین به کودکان دارد.

بدون شک دوران کودکی از حساس‌ترین دوران زندگی انسان است که پایه‌های شخصیت و اعتقادات وی در این سال‌های اولی شکل می‌گیرد. ذهن خلوت و ضمیر پاک کودک، آماده است برای استقرار و جایگیری هر مطلب و اعتقادی و صد البته به محض قرار گرفتن در اعماق ذهن و دل کودک خواهد نشست و هرگز چنین ذهن و ضمیری را رها نخواهد کرد. تهیه متون آموزشی برای کودکان و نوجوانان با رویکردهای نوین تعلیم و تربیت از مهم‌ترین و سخت‌ترین چالش‌های اولیاء و معلمین است. با رشد روزافزون مباحث آموزشی و گسترش حوزه‌ها و شیوه‌ها، کارشناسان ناچارند در جهت جذابیت و اثربخشی مطالب تلاش کنند. ارتقاء کیفیت مطالب به تنهایی تضمین کننده‌ی اقناع نیازهای فراگیران نیست و در میان انبوه موضوعات در حال عرضه به گروه‌های سنی کودک و نوجوان، عناصر «ضرورت» و «جذابیت»، بسیار مهم‌اند.

اگرچه فطری بودن گرایشات و علائق معنوی و مذهبی، می‌تواند مهم‌ترین مؤلفه‌ی «جذابیت» به شمار رود، اما این عنصر می‌تواند تنها انگیزه‌ی آغازین باشد و در ادامه، آن چه آموزه‌های سال‌های کودکی و نوجوانی را عمق خواهد داد، استفاده از شیوه‌های هنری است. بدون ذوق و ظرافت که خود بارقه‌ای قدسی از هنر اسلامی محسوب می‌شود آموزش مفاهیم دینی دشوار خواهد بود.

آموزش مذهبی به طور طبیعی از خانواده آغاز می‌شود و در نهاد‌های اجتماعی ادامه می‌یابد. فرزندان تحت پوشش سازمان بهزیستی امکان حضور مستمر در محیط خانواده را نیافته‌اند و از این رو در فرایند تربیت دینی، به مهد کودک و مدرسه وابستگی بیشتری دارند. از این رو منابع آموزشی در این مقاطع باید با ظرافت و هوشمندی طراحی شده و در مرحله اجرا نیز از مربیان با تجربه و در عین حال با انگیزه بهره گرفته شود.

کاردستی، تولید یا ساخت وسایل، به کودکان امکان می‌دهد تا با انجام کارهای عملی، «ساختن» و «طراحی کردن» را تجربه کنند که خود، به معنای خلاقیت است. کودکان، از طریق اشیایی که با آن‌ها کاردستی می‌سازند، اندیشه و احساساتشان را بیان می‌کند. شکل طراحی عناصری که توسط کودک ساخته می‌شود، منحصر به فرد بوده، به توانایی‌ها و افکار او بستگی دارد.

 ۹۲ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-8980-97-4 

چاپ ۱۳۹۰: ۹۶۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۱۰۰۰ ت - 3.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب راهنمای آموزش کاردستی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک

برای دانلود کتاب راهنمای آموزش کاردستی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای آموزش کاردستی: آموزش مفاهیم دینی به خردسالان برای مربیان مهدهای کودک