دانلود کتاب راهنمای جامع هپاتیت آ و ایی برای عموم


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای جامع هپاتیت آ و ایی برای عموم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای جامع هپاتیت آ و ایی برای عموم

در کتاب راهنمای جامع هپاتیت آ و ایی برای عموم نوشته سید موید علویان، به شیوع، راه‌های انتقال، پیشگیری و درمان هپاتیت‌ها‌ی A و E اشاره شده است.

هپاتیت A و E از علل هپاتیت‌های حاد ویروسی بوده که راه انتقال و علائم مشابهی دارند. بروز این بیماری‌ها به صورت همه‌گیری (اپیدمی)، خطراتی را برای جوامع ایجاد می‌کند. گاهی این بیماری‌ها مسافرتی بوده و در مسافرینی که از کشورهای توسعه یافته به کشورهای در حال توسعه سفر می‌کنند، بروز می‌کند. جهت پیشگیری از ابتلاء به هپاتیت A و E رعایت بهداشت، دسترسی به آب سالم آشامیدنی و دسترسی به غذای سالم ضروری است. هپاتیت A واکسن دارد و استفاده از آن در بسیاری از جوامع توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب راهنمای جامع هپاتیت آ و ایی برای عموم (comprehensive guideline for hepatitis A&E) می‌خوانید:

خون رسانی به کبد بسیار زیاد است. خون سرشار از مواد غذایی که از دستگاه گوارش جذب شده به طور مستقیم به کبد وارد می‌شود. این مواد در کبد ذخیره شده و یا به مواد شیمیایی مورد نیاز بدن تبدیل می‌شوند. لبه تحتانی کبد در
هنگام دم عمیق حدود ۱ الى ۲ سانتی متر زیر لبه دنده‌های سمت راست لمس می‌شود. این عضو معمولا توسط دنده‌ها محافظت می‌شود. کبد از مجموعه سلول‌های کبدی، عروق خونی و مجاری صفراوی تشکیل شده است. شبکه‌های عروقی اطراف سلول‌های کبدی، مواد غذایی هضم و جذب شده از روده‌ها را به سلول‌ها رانده و در آن جا ذخیره می‌کند. مواد دفعی و ترشحی از طریق مجاری صفراوی به کیسه صفرا می‌ریزد. نقش کبد در تنظیم سوخت و ساز گلوکز (قند) و پروتئین اهمیت بسیاری دارد. کبد با تولید و ترشح صفرا نقش مهمی نیز در هضم و جذب چربی‌ها از دستگاه گوارش بر عهده دارد. علاوه بر این کبد مواد زاید حاصل از سوخت و ساز را از خون خارج می‌کند و آن‌ها را به داخل صفرا ترشح می‌کند. صفرای تولید شده کبد به طور موقت در کیسه صفرا انبار می‌شود و زمانی که برای فرآیند هضم لازم باشد، با انقباض کیسه صفرا به داخل لوله گوارش وارد می‌شود.

 ۷۱ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-93484-9-7 

چاپ ۱۳۹۴: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

پیش گفتار
فصل اول: ساختمان و عملکرد دستگاه گوارش
فصل دوم: هپاتیت چیست و انواع آن کدام است؟
فصل سوم: هپاتیت ویروسی آ، از میکروسکوپ تا عوامل خطر
فصل چهارم: علائم و نشانه‌ها، تشخیص، درمان هپاتیت آ
فصل پنجم: پیشگیری از ابتلا به هپاتیت آ
فصل ششم: هپاتیت ایی
منابع

راهنمای دانلود کتاب راهنمای جامع هپاتیت آ و ایی برای عموم

برای دانلود کتاب راهنمای جامع هپاتیت آ و ایی برای عموم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای جامع هپاتیت آ و ایی برای عموم

نظرات کتاب راهنمای جامع هپاتیت آ و ایی برای عموم

لیلی محمدی زاوله
۱۴۰۰/۲/۲۰
سلام. کتاب عالی و کامل بود. اطلاعات مارو زیاد کرد. تشکر
آیدین تقی زاده
۱۳۹۹/۴/۱۲
مثل همه کتاب‌های دکتر علویان عزیز، عالی بود.
Taranum Taranum
۱۳۹۷/۸/۲۱
تشکر از کتابراه
مشاهد همه نظرات (۳)