دانلود کتاب راهنمای جامع هپاتیت سی برای عموم


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای جامع هپاتیت سی برای عموم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای جامع هپاتیت سی برای عموم

کتاب راهنمای جامع هپاتیت سی برای عموم نوشته سید موید علویان، به بررسی ساختمان و عملکرد دستگاه گوارش، هپاتیت و انواع آن، هپاتیت سی، تشخیص هپاتیت سی و پیشگیری از آن می‌پردازد.

هپاتیت بی و سی ویروسی مزمن از بیماری‌های شایع دنیا بوده و افزایش آگاهی عمومی و دادن اطلاعات در مورد راه‌های انتقال و پیشگیری و روش‌های درمانی می‌تواند به کنترل بیماری کمک کند. در درمان هپاتیت سی در طی سال‌های اخیر تحول عظیمی ایجاد شده و با استفاده از داروهای جدید می‌توان به جامعه بدون هپاتیت سی در آینده امید داشت. با شناسایی افراد مبتلا، با در نظر گرفتن عوامل خطر و درمان آنان می‌توان از عدد مبتلایان در جامعه است و مانع ابتلای افراد جدید شد. بالا بردن سطح دانش و آگاهی عمومی جزو مهم‌ترین امور است که هپاتیت سی را می‌توان کنترل کرد.

در بخشی از کتاب راهنمای جامع هپاتیت سی برای عموم می‌خوانید:

صفرا مایعی به رنگ زرد مایل به سبز با طعم بسیار تلخ می‌باشد که به طور مداوم توسط سلول‌های کبدی ساخته می‌شود. صفرا از طریق مجاری صفراوی به داخل کیسه صفرا ریخته شده و در آن جا تغلیظ و برای مدتی ذخیره می‌شود. مواد غذایی پس از مخلوط شدن با شیره گوارشی در معده به دو از دهه (ابتدای روده کوچک) وارد می‌شود. با ورود مواد غذایی به دوازدهه، صفرا از کیسه صفرا ترشح و به دوازدهه می‌ریزد. در بدن یک شخص سالم و بالغ روزانه به طور طبیعی حدود ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی لیتر صفرا ساخته و ترشح می‌شود. این مایع به طور عمده از آب، بیلی روبین و نمک‌های صفراوی تشکیل شده است. در واقع علاوه بر دفع بیلی روبین، به هضم و جذب چربی‌ها در روده کمک می‌کند. در مواردی که به علل مختلف میزان بیلی روبین در خون بالا برود زردی و یرقان بروز می‌نماید

 ۱۵۳ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-93484-7-3 

چاپ ۱۳۹۴، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

پیش گفتار
فصل اول: ساختمان و عملکرد دستگاه گوارش
فصل دوم: هپاتیت چیست و انواع آن کدام‌اند؟
فصل سوم: هپاتیت سی چیست؟
فصل چهارم: تشخیص هپاتیت سی
فصل پنجم: پیشگیری
فصل ششم: بیماران هموفیل بخوانند
فصل هفتم: بیماران تالاسمی بخوانند
فصل هشتم: بیماران دیالیزی و پیوند کلیه بخوانند
فصل نهم: سرطان کبد
فصل دهم: درمان
فصل یازدهم: پیوند کبد
منابع

راهنمای دانلود کتاب راهنمای جامع هپاتیت سی برای عموم

برای دانلود کتاب راهنمای جامع هپاتیت سی برای عموم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای جامع هپاتیت سی برای عموم

نظرات کتاب راهنمای جامع هپاتیت سی برای عموم

آیدین تقی زاده
۱۳۹۹/۴/۱۲
واقعا جای سپاس داره از دکتر علویان عزیز که اطلاعات مهمی رو به زبان ساده به اشتراک میذارم.
علی اکبر خوند
۱۳۹۹/۱۲/۳۰
خیلی عالی بود حتما خواندن این کتاب رو توصیه میکنم
مشاهد همه نظرات (۲)