دانلود کتاب راهنمای مختصر سیاست سبز

دانلود کتاب راهنمای مختصر سیاست سبز
بزرگنمایی
  • از:
  • (۳۵)
  • رایگان
  • ۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
راهنمای مطالعه کتاب‌ها
برای مطالعه کتاب‌ها، لازم است اپلیکیشن کتابراه را در موبایل، تبلت یا رایانه خود نصب کنید.
جزییات کتاب

معرفی کتاب راهنمای مختصر سیاست سبز

سبزها (اکولوژیست ها) کیستند و چه دغدغه هایی دارند؟‌ تاریخچه سبزها چیست؟‌ مبانی فکری و فلسفی سبزها کدام است؟ تفاوت احزاب سبز با دیگر احزاب سیاسی چیست؟ چرا سیاست سبز برای جهان امروز اهمیت دارد؟‌ راهکارهای سبزها برای رویارویی با بحران های جهان معاصر چیست؟‌ سبزها تاکنون چه دستاوردهایی داشته اند؟ دِرِک وال (سخنگوی سابق حزب سبز انگلستان و ولز) در این کتاب کوچک به این پرسش ها پاسخ می دهد.

کتاب راهنمای عملیِ سیاست سبز نادرستی این باور را که "احزاب سبز در سراسر دنیا تنها به محیط زیست توجه می‌کنند" نشان می‌دهد. کتاب مسحور کنندۀ دِرِک وال ریشه‌های عمیق سیاست سبز را در مبارزه برای دستیابی به صلح و عدالت اجتماعی هم سطح با توجه به زیست‌بوم نشان می‌دهد. این کتاب همچنین روابطی که گروه‌های سبز در سراسر دنیا دارند و قدرت ما از آن نشأت می‌گیرد به تصویر می‌کشد.

اگر ما می‌خواهیم آینده‌ای پایدار و خوشایند داشته باشیم، وجود سیاست سبز حیاتی است. این کتاب ایده‌های اصلی سبز، از رویکرد نسبت به حقوق حیوانات تا برنامه جدید سبز (Green New Deal) را به طور خلاصه بیان می‌کند. از آنجا که ما با تهدید تغییرات آب و هوایی، فاجعه اقتصادی و پیک ذخایر نفتی جهان مواجه هستیم، سیاست سبز بیش از همیشه اهمیت دارد. هدف سیاست سبز ایجاد اقتصادی است که در درازمدت به شکوفایی برسد. این سیاست قرابتی با ریاضت و فداکاری ندارد. برای مثال برنامه جدید سبز راهی برای کم کردن وابستگی به نفت گران و در حال اتمام و در عین حال ایجاد کار در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر و انجام اصلاحات در سیستم اقتصادی است. محلی کردن اقتصاد به معنی کنترل دموکراتیک گسترده‌تر منابع، غذای تازه‌تر و فشار کمتر روی اکوسیستم‌های شکننده است.

ادامه
فهرست مطالب

پیشگفتار
مقدمه
1. سیاست سبز در جهان
2. گرمایشِ مفرطِ زمین
3. فلسفه سبز
4. نیاز نه آز
۵. سیاست در خدمت زندگی
6. استراتژی های بقا
کتابشناسی

ادامه
کاربر مهمان

کاربر گرامی، برای ثبت نظر ابتدا ثبت نام کنید یا وارد شوید.

رضا احمدپور
۱۳۹۶/۴/۲۱
عالی
علی اشرافی
۱۳۹۶/۴/۲۰
کتاب ارزشمندی است.
فرهاد نیاپرست
۱۳۹۶/۴/۱۸
عالی
bahman mohammadi
۱۳۹۶/۲/۲۶
با سپاس وتشکر از همه کسانی که دراین حوزه فعالیت دارند
علیرضا کریمی
۱۳۹۵/۷/۲۴
بد نیست
هزاران کتاب، رمان و مجله همیشه همراه شما
نصب رایگان کتابراه