دانلود کتاب راهنمای نگهداری از کودک: از تولد تا یکسالگی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای نگهداری از کودک: از تولد تا یکسالگی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهنمای نگهداری از کودک: از تولد تا یکسالگی

کتاب راهنمای نگهداری از کودک: از تولد تا یکسالگی (Caring for your new baby)، نوشتۀ دکتر آلیسون مک کانکی (Alison Mackonochie) به شما برای نگهداری از نوزاد تازه متولد شده تان کمک خواهد کرد. این کتاب توسط دکتر فرهاد همت خواه ترجمه شده و ناشر آن عصر کتاب می باشد.

یک نوزاد تازه متولد شده نیاز زیادی به مراقبت‌های ویژه دارد که آگاهی داشتن از چنین مواردی لازمۀ مادران و پدران و یا حتی اطرافیان است.

یک نوزاد دارای مشخصات ظاهریه متفاوتی است مانند: چین و چروک‌های فراوان، لکه لکه بودن، رنگ‌هایی غیر عادی، سایز اندام‌ها، وزن، قد و غیره که تمامی این موارد هم می‌تواند طبیعی باشد و هم می‌تواند غیر طبیعی باشد. شما در این کتاب با تمامی این موارد آشنا شده و از نگرانی‌های بی مورد آسوده می‌شوید.

از یک ماهگی تا دو ماهگی کودک تازه متولد شدۀ شما هنوز قدرت کافی را جهت انجام حرکت‌های مختلف را نخواهد داشت و شما باید با ظرافت خاص خود مراقب باشید و در هر لحظه از وضعیت نوزاد خود آگاه باشید.

در سه ماهگی تا چهار ماهگی هم کودک شما تکامل بیشتری نسبت به قبل دارد و ممکن است با انجام دادن حرکاتی مناسب شما را شگفت زده کند.

پنج ماهگی شروع تکامل‌های بعدی نوزاد است که تا هفت ماهگی ادامه خواهد داشت و شما می‌توانید شاهد خندیدن، دست زدن، گریه کردن، شنوایی و حرکات مشابه و حیرت آور کودک خود باشید و با اطلاعات درست این رفتارها را بهبود ببخشید.

در هشت ماهگی تا یک سالگی نیز حرکات نوزاد شما بیشتر می‌شود بصورتی که می‌تواند کم کم بایستد قدرت تکلم و معاشرت بیشتری کسب کند، دندان در بیاورد و یا عادات غذایی گوناگونی پیدا کند.

مهم‌تر از همه شیر مادر است که حاوی تمام چیزهایی است که نوزاد از همان بدو تولد به آن احتیاج خواهد داشت. لازم است بدانید در هر بار شیر دادن به نوزاد مواد تشکیل دهندۀ آن می‌تواند متفاوت باشد و با تغذیۀ شما رابطۀ مستقیم دارد. علاوه بر این نحوۀ شیر دادن، زمان آن و مشکلاتی که در زمان شیر دهی با آن مواجه می‌شود همگی از اهمیت برخوردار هستند.

در اواسط فصول کتاب یه شروع غذاهای جامد اشاره شده که می‌تواند مکمل غذایی در دوران 5 ماهگی به بعد باشد، آلرژی و حساسیت غذایی کودک نیز باید کنترل شود.

و اما نظافت، تمیز کردن کودک، حمام کردن و یا پوشاندن لباس مناسب دارای اهمیت فراوانی است می‌توان به تعویض پوشک و انواع پوشک اشاره کرد.

شما در این کتاب با خواب کودک و مهارت‌های لازمۀ آن آشنا می‌شوید. همچنین در آخرین فصول بیماری‌ها و مراقبت‌های لازمه را فرا می‌گیرید و درک اینکه چه خطرهایی در اطراف کودک شما وجود دارد برای شما آسان‌تر می‌گردد.

این کتاب یکی دیگر از عناوین کتاب‌های مجموعه راهنمای پزشکی خانواده انجمن پزشکی بریتانیا می‌باشد. در کتاب‌های راهنمای پزشکی خانواده مطالب به گونه‌ای ساده بیان شده‌اند، که برای عموم قابل فهم باشند.

 ۱۴۴ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-5723-23-X 

چاپ ۱۳۸۹: ۹۸۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

نوزاد تازه متولد شده
یک ماهگى
دو ماهگى
سه ماهگى
چهار ماهگى
پنج ماهگى
شش ماهگى
هفت ماهگى
هشت ماهگى
نه ماهگى
ده ماهگى
یازده ماهگى
دوازده ماهگى
شیر مادر
تغذیه با شیر خشک
شروع غذاهاى جامد
پوشک‌ها
لباس پوشاندن نوزاد
حمام کردن
خواب
گریه کردن
کولیک
دندانها
چشمها و بینایى
شنوایى
بویایى، چشایى، لامسه
صحبت کردن
ماساژ نوزادان
واکسیناسیون
بازى‌ها
رفتارهاى اجتماعى
بیماریهاى کودکان
کمکهاى اولیه

راهنمای دانلود کتاب راهنمای نگهداری از کودک: از تولد تا یکسالگی

برای دانلود کتاب راهنمای نگهداری از کودک: از تولد تا یکسالگی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهنمای نگهداری از کودک: از تولد تا یکسالگی

نظرات کتاب راهنمای نگهداری از کودک: از تولد تا یکسالگی

فروغ براتیان
۱۳۹۸/۱۲/۲۶
از نظر من هر کتابی هر چند دارای نکته کمی باشه ولی باز هم آموزنده است. قسمت کمک‌های اولیه برای کسی که اطلاعاتی در این زمینه نداره خوبه. ولی چون کتاب قدیمیه قسمت واکسن کلی تغییر کرده و کامل نیست.
Neda Karimi
۱۳۹۷/۹/۹
کتاب خوبی بود اما خیلی کلی وعامیانه دوره رشد کودک و بیان کردند خیلی از مطالب و میدونستم و فکر میکنم الان اعتقاد پزشکا تاحدودی تغییر کرده
فوزیه فولادی
۱۳۹۹/۲/۲۰
خیییلی کتاب قدیمی بود. ارزش خوندن نداره. 😐😐😐لطفا اگر نظری می‌گذارین صادق باشید من بر اساس نظرات کاربران کتاب انتخاب کردم.
مشاهد همه نظرات (۱۲)