معرفی و دانلود کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

عکس جلد کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
قیمت:
۱۸,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

محمدمهدی اخوان و حسین پاشاپور دوگر در کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان با گردآوری سوالات اصلی مصاحبه‌کنندگان این دانشگاه برای پذیرش و به‌نوعی استخدام در آموزش و پرورش، شما را برای عبور موفق از مرحله‌ی دشوار گزینش دانشگاه فرهنگیان و ورود به این موسسه‌ی آموزشی عالی مهیا می‌کنند.

درباره‌ی کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

یکی از رسالت‌های دانشگاه فرهنگیان که از سال 1391 به‌عنوان نهادی رسمی و تخصصی جهت تربیت معلمان آینده بنا گردید، ایجاد آمادگی در میان دانشجویان و تأمین منابع مورد نیاز در زمینه‌ی افزایش آگاهی برای حرفه معلمی است تا این معلمانِ آینده بتوانند نیروهایی پویا، کارآمد و به‌روز باشند. دستیابی به چنین امر مهمی مستلزم برنامه‌ریزی دقیق و جامع است. زیرا هیچ امری مهم‌تر از تعلیم و تربیت فرزندان این مرزوبوم نیست. در واقع ثروت اصلی هر جامعه‌ای، کودکان و نوجوانان آن هستند که بیشترین وقت خود را در مدرسه می‌گذرانند. بنابراین وجود معلمانی کارآزموده و متخصص در مدارس برای فعلیت‌بخشی به استعدادها و توان بالقوه‌ی این دانش‌آموزان، ضروری به‌نظر می‌رسد. در همین راستا محمدمهدی اخوان و حسین پاشاپور دوگر، کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را تهیه کرده‌اند تا طیف گسترده‌ای از افراد مستعد برای فعالیت در حرفه‌ی معلمی، امکان بیشتری برای ورود به این حوزه را پیدا کنند.

از سویی دیگر، شاید یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های زندگی هر فرد، ورود به دانشگاه و یافتن شغل مناسب باشد. در میان انواع مراکز علمی، دانشگاه فرهنگیان با توجه به اینکه استخدام رسمی، معافیت از سربازی و حقوق ماهیانه‌ای برای محصلان خود فراهم می‌کند، مورد توجه بسیاری از داوطلبان کنکور قرار گرفته است. البته عوامل دیگری نظیر حداقل تراز قبولی و مصاحبه و گزینش این دانشگاه پس از قبولی در کنکور نیز، در پذیرش نهایی متقاضیان، تأثیر به‌سزایی خواهند داشت. به همین دلیل است که حسین پاشاپور دوگر و محمدمهدی اخوان، کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را گردآوری کرده‌اند تا در یکی از مراحل سرنوشت‌ساز ورود به این دانشگاه، به دانشجویان کمک کنند. برای قبولی در دانشگاه فرهنگیان، حداقل تراز کنکور سراسری 6500، همراه با معدل کل دیپلم 14 به بالا، ازجمله شروط اساسی محسوب می‌شود و علاوه‌بر آن، داوطلب نباید بیش از بیست‌وچهار سال سن داشته باشد.

همان‌طور که محمدمهدی اخوان و حسین پاشاپور دوگر در کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان به مخاطبان نشان می‌دهند، مصاحبه‌ی دانشگاه فرهنگیان شامل سه بخش است. بخش اول شامل معاینه‌ی پزشکی است که در آن به بررسی وضعیت جسمانی فرد مانند وزن، قد، تناسب اندام، وضعیت شنوایی و بینایی و... پرداخته می‌شود. بخش دوم، مصاحبه‌ی عمومی، علمی و تخصصی را در بر می‌گیرد. در این مرحله، چهار نفر متخصص در زمینه‌های روان‌شناسی، امور مذهبی و... در اتاق حضور دارند که تمام حرکات، رفتارها و صحبت‌های شخص را زیرنظر می‌گیرند و نتایج ارزیابی، برداشت‌ها و پاسخ‌های خود را در فرمی که نمونه‌ی آن در پایان کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان آورده شده، ثبت می‌کنند. طبیعتاً نحوه‌ی پاسخ‌گویی متقاضیان در این مرحله، از اهمیت بسیاری برخوردار است. بخشی از سؤالاتی که در مرحله‌ی دوم طرح می‌شوند و محمدمهدی اخوان و حسین پاشاپور دوگر آن‌ها را در کتاب خود گنجانده‌اند، به دلیل اهمیت زیادی که دارند، هم در مصاحبه‌ی عمومی و هم در مصاحبه‌ی تخصصی تکرار می‌شوند.

اما بخش سوم مصاحبه، به سؤالات عقیدتی و احکام اختصاص دارد. در این مرحله، یک نفر در اتاق حضور دارد که بعد از آشنایی با متقاضی و تحویل گرفتن مدارکش از او، شروع به پرسیدن چند نمونه از مسائل شرعی، مذهبی و سیاسی از متقاضی می‌کند. پرسش از چگونگی تحلیل داوطلب نسبت به رویدادهای مهم کشور و مسائل روز جهان و منطقه نیز ازجمله مسائلی هستند که در این مرحله مطرح خواهند شد. محمدمهدی اخوان و حسین پاشاپور دوگر، مخاطبان کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را برای عبور موفقیت‌آمیز از این سؤالات نیز آماده می‌کنند. ضمناً داشتن هرگونه مدارک قهرمانی، لوح تقدیر، کارت فعال بسیج، عضویت در سازمان‌هایی مانند هلال احمر و... در مرحله‌ی سوم این مصاحبه، امتیاز محسوب می‌شود و همراه داشتن این مدارک در روز مصاحبه الزامی است.

کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان را انتشارات موسسه فرهنگی آرمان رشد منتشر کرده است.

کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان برای چه کسانی مناسب است؟

کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان، داوطلبان ورود به دانشگاه فرهنگیان و همچنین متقاضیان استخدام در هر بخش از وزارت آموزش و پرورش را برای مرحله‌ی مصاحبه آماده می‌کند و کلید موفقیت در این گام را در اختیار آنان قرار می‌دهد.

در بخشی از کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان می‌خوانیم

  • یکی از دانش‌آموزان شما وضعیت مالی خوبی نداشت چه کار می‌کنید؟
  • دانش‌آموزان هنگام تدریس سروصدا کنند چه کار می‌کنید؟
  • یکی از دانش‌آموزان به شما بی‌احترامی کند و دشنام بدهد چه کار می‌کنید؟
  • دانش‌آموزی شما را اذیت کرده باشد آیا هنگام نمره دادن نمره از او کم می‌کنید؟
  • سؤال دانش‌آموزی را بلد نباشید چه کار می‌کنید؟
  • در یک موضوع با مدیر مدرسه اختلاف‌نظر داشته باشید چه کار می‌کنید؟
  • در آینده، شغلی با درآمد بالاتر از معلمی به شما پیشنهاد شود چه کار می‌کنید؟

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: مصاحبه‌ی عمومی
بخش دوم: مصاحبه‌ی تخصصی
بخش سوم: احکام
سوالات تکمیلی

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان
نویسنده،
ناشر چاپی موسسه فرهنگی آرمان رشد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابPDF
تعداد صفحات65
زبانفارسی
شابک978-622-243-473-1
موضوع کتابکتاب‌های آزمون‌های استخدامی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

زهرا ملکی
۱۴۰۳/۲/۳۱
فقط سوالات مصاحبه بدون پاسخ ذکر شده داخل کتاب و پاسخ‌ها رو خودمون باید پیدا کنیم فکر میکنم این سوالات رو میشد از اینترنت دانلود کرد حتی نیاز به پرداخت وجه و خرید این کتاب نبود
نادیا بهشتی فیروزآبادی
۱۴۰۱/۶/۷
با آرزوی موفقیت برای خوانندگان این کتاب♥️
نقطه مثبت کتاب جامعیت کتاب بود
و نقطه ضعف عدم پاسخگویی به سوالات
مهدیه
۱۴۰۳/۲/۱۵
سلام دوستان بنظرم این کتاب میخاد‌ی دیدی راجب سوالات مصاحبه بهمون بده که حداقل با پرسیدن این سوالات توی مصاحبه جا نخوریم و استرس بگیریم
N you
۱۴۰۰/۶/۳
بد نبود کاش جوابم داشت
اقای خاص
۱۴۰۲/۱/۳
فوق العاده بود؛ بی نظیر برای کسانی که می‌خوان مصاحبه قبول شن
سعید محمدی
۱۴۰۱/۱۲/۷
این کتاب خوبه ولی‌ای کاش و هزار‌ای کاش دیگر جواب داشت
اصغریزدانی
۱۴۰۱/۶/۱۰
کتاب مورد نظر برای مصاحبه پذیرفته شدگان فرهنگیان عالی هست
نرگس ر
۱۴۰۱/۵/۳۱
سلام
خداقوت
سوالات بسیار خوبی هستن
کاش جواب داشت
علیرضا موسوی
۱۴۰۰/۵/۳۰
سلام، خسته نباشید، کتابتون عالی بود.
حمید خیرخواه
۱۴۰۰/۵/۲۹
آقا دمتون گرم فوق العاده بود
abolfazl pooe
۱۴۰۱/۱۰/۱۲
خیلی خوب بود ممنونم
ناهید احمدی ابراهیمی زاده
۱۴۰۱/۸/۲۲
عالی
زهرا
۱۴۰۱/۶/۳
عالی هست ممنون از کتاب مفیدتون
مرصاد مودی
۱۴۰۱/۴/۴
عالی بود پیشنهاد میشه
asrin ahmadi
۱۴۰۰/۱۲/۲۶
ممنونم بابت کتاب خوبتون
مشاهده همه نظرات 16

راهنمای مطالعه کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان

برای دریافت کتاب راهنمای گزینش در مصاحبه دانشگاه فرهنگیان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.