دانلود کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس

  • از: حسین مظاهری
  • ۴۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس

کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس: به انضمام احکام و استفتائات، از طرف نویسنده در سایت سمت خدا برای دانلود رایگان اهدا شده است.

همواره در جوامع بشری انسان‌هایی زندگی می‌کرده‌اند که گرچه دارای ظاهری سالم بوده‌اند، ولی نوعی تفاوت آشکار در اعمال و رفتار آنان نسبت به کردار رایج و متعارف افراد عادی جامعه وجود داشته است. این‌گونه افراد که در همة جوامع بشری و در میان پیروان همة ادیان و مذاهب، حضور داشته و دارند، بیش از حدّ متعارف در امور معمولی ـ اعم از مادّی و معنوی ـ سخت‌گیری می‌کنند، به همه چیز شکّ دارند، به کسی اطمینان نمی‌کنند و در بسیاری از امور زندگی کارهای خود را با تردید انجام می‌دهند. به این افراد که متأسفانه در جامعه اسلامی و حتّی در میان شیعیان نیز یافت می‌شوند، افراد «وسواسی» گفته می‌شود.

وسوسه و وسواس نوعی بیماری و به عبارتی شاید بدتر از سرطان است. بر همین اساس بحث دربارة آن، برای کسانی که دچار این بیماری شده‌اند و در حقیقت شیطان بر آنها مسلّط شده، بسیار ضروری است. زیرا وسواس باعث می‌شود دین و دنیای افراد مبتلا به آن و اطرافیان آنان، در مخاطرة عجیبی واقع شود و حتّی زندگی روزمره برای آنها سخت گردد. بنابراین وسواسی باید به خدا پناه ببرد و به فکر درمان خود باشد.

از آنجا که دین مبین اسلام، هیچ‌ یک از معضلات و مشکلات بشری را بی‌پاسخ نگذارده و حتّی برای اصلاح موارد بسیار جزئی هم راهکار ارائه کرده است، درمان وسواس را نیز رها نکرده و برای آن راهکارهای عملی و مفیدی دارد. بهترین این راهکارها در روایات ارزشمندی که از جانب حضرات معصومین ( به دست ما رسیده است و نیز در سیرة زندگانی آن بزرگواران و بزرگان دین وجود دارد.

بنابر این از نظر اسلام، بیماری وسواس ـ چه فکری و چه عملی ـ قابل درمان است، به شرط آنکه شخص وسواسی با مراجعه به فتاوای مراجع معظّم تقلید و علمای وارسته، صد‌ در‌ صد به دستوراتی که در این خصوص ارائه می‌گردد، عمل کند و از اصرار بی‌جا پرهیز نماید. زیرا در برخی موارد لجاجت و عدم حرف شنوی بیماران موجب طولانی شدن مدت درمان و در نتیجه عدم بهبودی آنان می‌شود که در این صورت مراجعه به روانپزشک متخصّص متدّین توصیه می‌گردد.

فهرست مطالب

سخن ناشر
فصل اول: راهکارهای عملی درمان وسواس
شیطان و راه های گمراهی بندگان
تعریف وسوسه و وسواسی
اقسام وسوسه
وسواسی، خناس خودش
وسواسی، مطرود همه
وسواسی، قاتل خود و دیگران
وسواس، نوعی سفاهت
درمان وسواس
فصل دوم: احکام و استفتائات وسواس
احکام وسواس
استفتائات وسواس

 ۱۱۰ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-2985-09-8 

چاپ ۱۳۸۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس

برای دانلود کتاب راهکارهای عملی درمان وسواس و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهکارهای عملی درمان وسواس
رضا علیخانی
۱۳۹۵/۲/۳۱
دعابرای شفای همه مریضان بخصوص وسواسها.
AmirHossein piryaei
۱۳۹۴/۵/۴
واقعا که وسواس تسلط شیطان برانسان است ودنیاوآخرت فردراتباه می کند,,انشاالله که هممون ازاین بیماری درامان باشیم,,,خیلی ممنونم ازتون,عالی بود
مهتاب نوروزی
۱۳۹۷/۱۰/۳۰
عالی و تکان دهنده. مطمئن باشین با توکل به خدا و اصلاح مزاج سودا و این کتاب و نهایتا مشاوره خوب میشید.
سمیه ب
۱۳۹۸/۴/۲۹
چقدر جالب نمی دونستم مزاج سودا باعث وسواس میشه هر چند خودم هم سودایی هستم هم وسواسی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۳۴)