دانلود کتاب راهکاری خاص برای شناخت و کشف انتقال بیماری‌های ژنتیکی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب راهکاری خاص برای شناخت و کشف انتقال بیماری‌های ژنتیکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب راهکاری خاص برای شناخت و کشف انتقال بیماری‌های ژنتیکی

کتاب راهکاری خاص برای شناخت و کشف انتقال بیماری‌های ژنتیکی نوشته‌ی فاطمه میرزایی چهارراهی و مریم میرشکالی، به بررسی موارد مختلفی از جمله پیشینه علمی و پژوهشی بیماری‌های ژنتیکی، انتقال بیماری‌های ژنتیکی و تعداد ژن‌های انسان می‌پردازد.

ژنتیک یکی از زیر شاخه‌های علوم زیستی است که با استفاده از مفاهیم موجود در این علم می‌توان به وجود شباهت یا عدم وجود آن در دو موجود نسبت به یکدیگر پی ببریم و بدانیم که چرا و چطور چنین تشابه و یا عدم تشابهی در یک جامعه گیاهی و یا جامعه جانوری، بوجود می‌آید. علم ژنتیک را علم انتقال اطلاعات بیولوژیکی از یک سلول به سلولی دیگر، از والد به نوزاد معرفی می‌کنند. ژنتیک با نحوه‌ی انجام این انتقالات که پایه و اساس تشابهات و اختلالات موجود در ارگانیسم‌ها است، سروکار دارد.

شاید برای‌تان سوال باشد که چگونه گوناگونی در جمعیت توزیع می‌گردد؟ البته تمام اختلافات ظاهری موجودات زنده توارثی نیست، عوامل محیطی و رشدی در این نتیجه مهم و تاثیرگذار است، بنابراین برای دانشمندان ژنتیک اهمیت دارد. مدت‌ها قبل از اینکه انسان در مورد مکانیزم ژنتیکی فکر کند، این مکانیزم در طبیعت به صورت خود‌به‌خودی و موثر عمل می‌کرده است. جوامع گوناگونی از حیوانات و جانوران در اثر همین مکانیزم ژنتیکی بوجود می‌آمد. تغییراتی که در اثر این مکانیزم و در طی دوران متمادی در یک جامعه موجود زنده تثبیت شده، تکامل نامیده می‌شود. تغییرات وسیعی با دخالت بشر در مکانیزم ژن‌ها بوجود آمده که برای او مفید بوده است. جانوران و گیاهان وحشی، اهلی شده‌اند، با انتخاب مصنوعی، موجودات اهلی بهتر از انواع وحشی در خدمت به بشر واقع شده‌اند.

علم ژنتیک در اواخر قرن 19 با آزمایش مندل در نخود فرنگی، شروع شد. با اینکه در اوایل کار پیشرفت زیادی حاصل نشد اما در اوایل قرن 20، جایگاه خود را در علوم جدید پیدا کرد. آزمایشات متعددی که در این قرن توسط مورگان انجام شد، گستردگی این علم را به حدی توسعه بخشید که امروزه در بیشتر شاخه‌های علوم، از سطح مولکولی گرفته تا محاسبات پیچیده ریاضی، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

با استفاده از دانش ژنتیک، انتقال صفات بین گونه‌ها و جنس‌های مختلف امکان‌پذیر شده و این شاخه جدید ژنتیک مشکل بسیاری از مسائل پزشکی و کشاورزی را حل کرده است. رشد و گسترش مفاهیم موجود در هر علم، بر پایه‌ی واقعیت‌هایی است که به مرور زمان شناسایی و بررسی شده و در نهایت رشد تسلسلی آن را بوجود می‌آورند.

در بخشی از کتاب راهکاری خاص برای شناخت و کشف انتقال بیماری‌های ژنتیکی می‌خوانیم:

در دنیای امروز با انقلاب عظیمی در فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در کلیه بخش‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و امنیتی و پزشکی مواجه هستیم. با توسعه این فن‌آوری سیستم‌های مراقبت بهداشتی در سراسر جهان تحت تأثیر تحولاتی برای بهبود دسترسی و کیفیت مراقبت‌ها، ارزش‌دهی پول و تجربه بیماران قرار گرفته است. رکوردهای الکترونیکی پزشکی یک جز جدایی‌ناپذیر از این توانمندی است که روز به روز پیشرفت بیشتری داشته است. در طول 6 سال گذشته استفاده از ضبط الکترونیکی داده‌های پزشکی دو برابر شده است، سال 2006، 23% بود و در سال 2012 به 56% رسیده است.

فن‌آوری اطلاعات از روش‌های متعددی به این حوزه کمک می‌کند، روش‌هایی مانند سیستم‌های ذخیره اطلاعات بیمار، سیستم‌های اطلاعات دارویی، سیستم‌های درمانی و جراحی، سیستم‌های پیگیری درمان، سیستم‌های درمان از راه دور و سیستم‌های پذیرش بیمار که در تمام این‌ها یک هدف مشترک وجود دارد و آن تسهیل در کار درمان است. با استفاده از این سیستم‌ها بیمار در کمترین زمان بهترین خدمات را دریافت می‌کند، پزشک تمام وقت از هر جای دنیا که بخواهد به بیماران خود دسترسی دارد و اطلاعات بیماران در همه جا به طور کامل در دسترس است. برای انجام اموری که در بالا اشاره شد می‌توان داده‌ها را هم به صورت دستی و هم با استفاده از سنسور جمع‌آوری کرد.

 ۱۵۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-95128-9-0 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۹۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: کلیات
فصل دوم: بررسی و شناخت مفاهیم و اصطلاحات
فصل سوم: پیشینه علمی و پژوهشی بیماری‌های ژنتیکی
فصل چهارم: روش پیشنهادی مولف
فصل پنجم: ارزیابی و جمع بندی کلی
فصل ششم: بررسی و شناخت مبنای تکنیک‌های ژنتیک
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب راهکاری خاص برای شناخت و کشف انتقال بیماری‌های ژنتیکی

برای دانلود کتاب راهکاری خاص برای شناخت و کشف انتقال بیماری‌های ژنتیکی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  راهکاری خاص برای شناخت و کشف انتقال بیماری‌های ژنتیکی