دانلود کتاب رتوش عکس در فتوشاپ


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رتوش عکس در فتوشاپ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رتوش عکس در فتوشاپ

کتاب رتوش عکس در فتوشاپ به قلم علی حیدری، به شما کمک خواهد کرد که تصاویر خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن با جلوه زیباتری به نمایش بگذارید.

امروزه ابزارهای دیجیتال زندگی انسان‌ها را تحت‌تاثیر قرار داده‌اند و بر اثر این تحول عظیم تغییرات مهم فراوانی را در زندگی روزمره خود شاهد هستید. با ایجاد انقلاب دیجیتال در عکاسی، روند گذار از عکاسی فیلمی به عکاسی دیجیتال خود به موضوع بحث‌ برانگیزی تبدیل شد. در ابتدا افرادی که در این حرفه مشغول به فعالیت بودند، در مقابل این تغییرات مقاومت می‌کردند و افرادی که خود را با تغییرات همسو نکردند در حرفه خود دچار مشکلات فراوان و بعضاً شکست شدند.

عکاسی نیز مانند سایر حرفه‌ها تحت تاثیر این انقلاب دیجیتال قرار گرفته و شما شاهد تحولات قابل توجهی در این زمینه بوده‌اید. ابزارها و روش‌های سنتی جای خود را به ابزارها و روش‌های پیشرفته داده‌اند. در گذشته فقط افراد معدودی که دانش و مهارت کافی در این زمینه داشتند می‌توانستند در زمینه عکاسی و چاپ فعالیت نمایند. اما امروزه دوربین‌های دیجیتال با امکانات فراوان و قیمت مناسب در اختیار همه قرار گرفته است. همچنین چاپگرهای رنگی با کیفیت و قیمت مناسب جای خود را در منازل و مشاغل باز کرده‌اند.

کلمه رتوش در عکاسی به معنی دستکاری کردن عکس می‌باشد. از آن‌جا که متدوال‌ترین سوژه عکاسی خود انسان است. رتوش بیشتر در مورد تصاویر انسان به کار گرفته می‌شود. دلایل مختلفی برای دستکاری یک عکس وجود دارد:

- تصحیح رنگ، نور، روشنایی تصاویر
- ترمیم شکستگی‌ها و آسیب دیدگی‌های عکس‌های قدیمی
- رفع قرمزی چشم، سفید و براق نمودن دندان‌ها و چشم، صاف نمودن پوست.
- رفع چین و چروک، خال‌ها، جوش‌های صورت، کک و مک، لک‌ها به طور کلی عناصر ناخواسته یک تصویر و بهتر کردن سایه روشن‌ها.
- تهیه تصاویر تبلیغاتی: (پوسترهای تبلیغاتی، پوسترهای سینمایی، طرح جلد مجلات و...) در این تصاویر چهره باید حالت خاصی داشته باشد، که این حالت توسط عملیات رتوش ایجاد می‌شود.

برای رتوش تصاویر نرم‌افزارهای بسیاری وجود دارد. در این میان، فتوشاپ برنامه‌ای است که نیازی به معرفی ندارد. این برنامه طی دهۀ اخیر، قدرتمندترین و پرطرفدارترین برنامه اصلاح و ویرایش عکس (رتوش) در جهان بوده و به واسطه رشد و پیشرفت فوق‌العاده‌اش در طی این سال‌ها، به اصلی‌ترین ابزار مورد استفاده عکاسان، طراحان و هنرمندان عرصه گرافیک بدل گردیده است.

رتوش تصاویر یکی از پرطرفدارترین و جذابترین شاخه‌های گرافیک کامپیوتری به شمار می‌رود. چه این کار را برای سرگرمی و چه به عنوان حرفه و راهی برای کسب درآمد انجام دهید، این کتاب به شما کمک می‌کند که رتوش تصاویر خود را به بهترین وجه انجام دهید. به سبک تمام کتاب‌های کلید، ساختار کتاب به گونه‌ای است که بدون در‌گیر شدن با مفاهیم تئوری و خسته کننده، خواننده در قالب تمرین‌های عملی با نرم‌افزار به صورت کاربردی آشنا شود و آماده بازار کار شود.

 ۸۸ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-5656-67-1 

چاپ ۱۳۹۴: ۷۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
فصل اول: رتوش پوست
درس اول: حذف جوش، چین و چروک (Healing Brush Tool)
درس دوم: رفع چین و چروک (Clone Stamp Tool)
درس سوم: حذف جوش‌ها، خال‌ها و...
درس چهارم: حذف لکه‌ها و جوش‌ها با ابزار patch
درس چهارم: صاف و هموار کردن پوست با استفاده از ماسک لایه
درس پنجم: روشن کردن پوست با به کارگیری فیلترها
فصل دوم: رتوش اجزای صورت
درس اول: رتوش لب‌ها
درس دوم: رتوش چشم‌ها
درس سوم: رتوش بینی
درس چهارم: رتوش ابرو (روش تاتو)
درس پنجم: رتوش ابرو (با حفظ حالت طبیعی)
درس ششم: رتوش دندان‌ها
درس هفتم: رتوش مو
فصل سوم: Make Up (آرایش و زیبایی)
درس اول: اضافه کردن رژگونه
درس دوم: ایجاد سایه و خط دور چشم
درس سوم: حذف ته ریش
سخن آخر

راهنمای دانلود کتاب رتوش عکس در فتوشاپ

برای دانلود کتاب رتوش عکس در فتوشاپ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رتوش عکس در فتوشاپ
Mozhgan rastegari
۱۳۹۸/۹/۴
خیلی کلی بود و فونتش هم چشم اذیت میکرد
ولی در کل کتاب مفیدی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)