دانلود کتاب رعشه شاعران: رعشه در آثار شاعران ایرانی و نقاشی‌های آلکس گری

  • از: پدرام حکیم زاده
  • ناشر: انتشارات شهر پدرام
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب رعشه شاعران: رعشه در آثار شاعران ایرانی و نقاشی‌های آلکس گری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رعشه شاعران: رعشه در آثار شاعران ایرانی و نقاشی‌های آلکس گری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رعشه شاعران: رعشه در آثار شاعران ایرانی و نقاشی‌های آلکس گری

پدرام حکیم زاده در کتاب رعشه شاعران: رعشه در آثار شاعران ایرانی و نقاشی‌های آلکس گری، اشعار زیبایی از شاعران ایرانی را در کنار نقاشی‌های هنرمند توانمند امریکایی، آلکس گری به رشته‌ی تحریر در آورده است.

دنیای پیجیده و چند وجهی امروز از یک سو نشانه گرایشات مادی انسان و از سوی دیگر نشانه گرایشات معنوی اوست. از ابتدای قرن بیست و یکم گرایشات معنوی و روحانی در متفکران و به ویژه هنرمندان جهان رو به فزونی گذاشته است. یکی از این هنرمندان شاخص الکس گری است.

وی از یک سو در عالم نقاشی و به زبان تصویر در جستجوی نشان دادن انسان معنوی و روحانی است که با همه وجود با جهان و هستی در ارتباط است و از طرفی این ارتباط با حرکت و ارتعاش همراه است. او با مطالعات چند ساله در دین و عرفان و پزشکی به این زبان دست یافته است.

در بررسی تجربیات نزدیک به مرگ انسان‌ها از دید شفاف و ترانسپارانت به محیط بسیار سخن گفته شده است یعنی زمانی که روح این انسان‌ها از بدن جدا شده، انسان‌ها و اماکن را به شکلی شفاف مشاهده می‌کردند. شبیه این موضوع در نقاشی کودکان زیر شش سال که روح پاک و بی‌آلایشی دارند به روشنی دیده می‌شود. در فلسفه اسلامی نظریه حرکت جوهری که سال‌ها قبل توسط ملاصدرا مطرح شده است به این دیدگاه شباهت دارد.

در بخشی از کتاب رعشه شاعران می‌خوانیم:

سری منحصر به فرد گری از 21 نقاشی با ابعاد زندگی، آینه‌های مقدس، گری با بررسی دقیق بدن، ذهن و روح بیننده را در سفری به سمت ذات الهی خود می‌برد. آینه‌های مقدس، آناتومی جسمی و لطیف یک فرد را در زمینه تکامل کیهانی، بیولوژیکی و فناوری ارائه می‌دهد.

این سریال که از سال 1979 آغاز شد، ده سال زمان برد. در این دوره بود که الکس تصویری از بدن انسان ایجاد کرد که چندین لایه از واقعیت را مانند"اشعه ایکس" شفاف می‌کند و تاثیر گذاری نیروهای آناتومیکی و معنوی را آشکار می‌کند. وی پس از نقاشی آینه‌های مقدس، این دیدگاه چند بعدی را در تجربیات انسانی باستانی مانند دعا، مدیتیشن، بارداری، تولد پرستاری و مردن بکار برد.

کارهای اخیر گری، موضوع آگاهی را از منظر "موجودات جهانی" که اجساد آن‌ها شبکه‌های آتش، چشم و چرخش کهکشانی نامحدود است، بررسی می کند. شفا دهنده‌های مشهور اولگا ورال و روزالین برویایر با ابراز قدردانی از تصویربرداری ماهرانه از دید شفاف، نقاشی‌های وی را از بدن‌های درخشان شفاف می‌کنند. معلمان و رهبران بیشمار روحانی، از جمله دیپاک چوپرا، هنر الکس را در نمایش‌های قدرت خود گنجانیده‌اند.

نقاشی‌های گری در سالن‌های متنوع به عنوان آلبوم هنر TOOL، SCI، مجله‌های Beastie Boys و نیروانا، مجلات Time و Newsweek، کانال Discovery، کانال‌های پرواز و دیافراگم اسید blotter نمایش داده شده است.

 ۵۸ صفحه، ۶ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-7395-96-9 

چاپ ۱۳۹۹: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش گفتار
مقدمه
مفهوم رعشه
زندگی نامه و ویژگی‌های آثار نقاشی آلکس گری
رعشه در آثار شاعران ایرانی و نقاشی‌های آلکس گری
ضمیمه - حرکت جوهری

راهنمای دانلود کتاب رعشه شاعران: رعشه در آثار شاعران ایرانی و نقاشی‌های آلکس گری

برای دانلود کتاب رعشه شاعران: رعشه در آثار شاعران ایرانی و نقاشی‌های آلکس گری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رعشه شاعران: رعشه در آثار شاعران ایرانی و نقاشی‌های آلکس گری