دانلود کتاب رفیقان دوزخی

  • از: سید تقی نوری
  • ناشر: انتشارات مرسل
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب رفیقان دوزخی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رفیقان دوزخی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رفیقان دوزخی

کتاب رفیقان دوزخی نوشته‌ی سید تقی نوری، شرح مجموعه‌‌ی آیات دوزخ سوره‌ی مبارکه‌ی بقره است که خداوند متعال به طور کلّی و مجمل برای کسانی که به خاطر ارتکاب یک سری گناهان کبیره مستحقّ عذاب گردیده‌اند نازل فرمود. در این مجموعه وضعیت حال آنان در روز قیامت با استفاده از آیات و روایات نبوی و اهل بیت (ع) بیان شده است.

در بخشی از کتاب رفیقان دوزخی می‌خوانیم:

متأسّفانه در برخی از مساجد دیده می‌شود که با کودکان و جوانان رفتار غیراسلامی می‌شود؛ آن‌ها را از مسجد بیرون کرده یا به‌گونه‌ای با آن‌ها برخورد می‌شود که دیگر کودک یا جوان به خاطر ترس از افراد بداخلاق، یا نسبت به مسجد بی‌رغبت می‌شوند و یا وارد مسجد نمی‌شوند و حتّی به آن‌ها احیانا بی‌احترامی می‌شود و اگر مواد غذایی کم بیاید می‌گویند برای کودکان کم گذاشته شود یا ابتدا به بزرگ‌ترها بعد در صورت اضافه آمدن به کودکان داده شود؛ این بزرگ‌ترین ظلمی است که در حق مسجد و کودک یا جوان می‌شود.

«وَ سَعَى فِی خَرَابِهَا»
آباد کردن مسجد به اقامه‌ی نماز، دعا و تلاوت قرآن، جذب جوانان جهت شرکت در جلسات آموزشی قرآن و احکام شرعیه و کار فرهنگی خواهد بود و خرابی آن به اهمّیت بیش از اندازه به آرایش کردن ظاهر مساجد و آن‌ها را به رنگ کاخ‌های سلاطین در آوردن و همچنین بودن افراد رباخوار، رشوه‌دهنده و گیرنده، کلاه‌بردار، دروغگو و مُدَلِّس و البتّه یکی دیگر از مصادیق تخریب مسجد، رفتار مسیحیان با مسجد بیت‌المقدّس بود که اسباب آزار و اذیت را در مسجد قرار می‌دادند و مانع نماز خواندن مردم می‌شدند.

«لَهُمْ فِی الدُّنْیَا خِزْیٌ»
خدا حافظ و مدافع مساجد است. این بخش از آیه، عاقبت کسانی را که در خرابی مساجد تلاش می‌کنند و از ورود مردم به آن‌ها جلوگیری می‌کنند، همانند عاقبت همه‌ی کسانی که علیه مساجد الله «مسجدالحرام و بیت‌المقدّس و یا مساجد دیگر» قیام کردند و خواستند با ویرانی و هتک حرمت اثری از مساجد نماند، می‌داند ولی خداوند با محفوظ نگه داشتن خانه‌های خود، آن‌ها را رسوا کرد به‌گونه‌ای که نامی از آن اشقیاء نمانده است.

«وَ لَهُمْ فِی الْآخِرَۀِ عَذَابٌ عَظِیمٌ»
عذاب آن‌ها عظیم است و بزرگ بودن آن به علّت محروم گرداندن مردم از ارتباط با پروردگارشان است که آن‌ها را از مساجد طرد می‌کردند.

 ۹۲ صفحه، ۶۵۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-972-511-6 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدّمه
هم انکار و هم تکذیب!
هاله‌ی سیاه
جحیم
از تو می‌پرسند!
تاریکی‌ها
برنگرد!
عذاب مسخره
عذاب اضطراری
عذاب لعنتی
عذاب پنهانی
انسان هیزم است!
شدیدترین عذاب
مقطوع است تخفیف نمی‌دهیم
چرا بد فروختی؟
خوارکنندگان اسلام
ستمگرترین شخص
خیلی دوستت دارم
تابع و متبوع
چگونه می‌توانند؟
قصاص قاتل
جهنّم برای او کافی است!
برو بپرس!
کتابنامه

راهنمای دانلود کتاب رفیقان دوزخی

برای دانلود کتاب رفیقان دوزخی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رفیقان دوزخی
محسن حسنی
۱۳۹۸/۳/۳
عالی بود
خیلی خوب بود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)