دانلود کتاب رقص مردگان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رقص مردگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رقص مردگان

کتاب رقص مردگان، مجموعه داستان‌های جذاب کوتاه است که توسط راینر ماریا ریلکه نوشته شده و ترجمه‌ی فرخ شهریاری است. بسیاری از منتقدین اشعار ریلکه را از حیث ادبی جز غنی‌ترین آثار آلمانی زبان به حساب آورده‌اند. کتاب رقصِ مردگان شامل یازده داستان کوتاه از ریلکه است.

راینر ماریا ریلکه (Rainer Maria Rillke) در شهر پراگ در زایمانی زودرس در هفت‌ماهگی متولد شد؛ موضوعی که باعث توجه بیش از حد والدین به او بود. از طرفی نیز یک ‌سال پیش از تولد، خواهرش پس از چند هفته فوت کرده بود. این توجه بیش از اندازه پس از جدایی والدین او، هم از سویِ مادرش ادامه یافت؛ به‌طوری که بازتاب زندگی دوران کودکی‌اش را در یکی از داستان‌هایش با عنوان «داستانی بی‌اتفاق» به‌تصویر کشید.

در بخشی از داستان رقص مردگان می‌خوانیم:
در خانه‌ی نامزدم در آخرین روزهای آوریل مهمانی برپا شده بود، در خلال آن، حرف‌ها به درازا کشیده بود و مهمانی تا پاسی از شب ادامه داشت. دقیقاً در همان شب هدویگ را دوست‌داشتنی و خوب‌تر از همیشه یافتم. در سالن سبز کوچک با او مفصل حرف می‌زدم، و با علاقه‌ی تمام به او گوش می‌دادم: چطور او به شوخی اما کاملاً کودکانه و با سادگی درونی طرح و تصویر خانه‌ی آینده‌ی ما را می‌ریخت، چطور تمامی شادی‌ها و غم‌های کوچک را با رنگ‌های روشن نقاشی می‌کرد! از خوشبختی ما شاد می‌شد، درست مثل بچه‌ای روی درخت کریسمس. احساس رضایت‌خاطر، مثل گرمای خوش‌آیند آغوش مرا روشنی و گرما می‌بخشید. حتی هدویگ هم بعد‌ها اعتراف کرد، تا آن زمان مرا هیچ‌وقت چنین سرحال و بشاش ندیده بود. همین احساس را تمام افراد دیگر در مهمانی داشتند و گیلاس پشت گیلاس بالا می‌زدند. آن‌قدر خوش گذشت که ساعت سه صبح هم دلمان نمی‌آمد از هم جدا شویم.

 ۹۶ صفحه، ۴۹۲ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2837-09-0 

چاپ ۱۳۸۶، قیمت الکترونیکی: ۶۷۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب رقص مردگان

برای دانلود کتاب رقص مردگان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رقص مردگان

نظرات کتاب رقص مردگان

Javan Javan
۱۳۹۷/۴/۲۳
قشنگ بود مررررررسی
مشاهد همه نظرات (۱)