دانلود کتاب رمان بریت ماری اینجا بود


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رمان بریت ماری اینجا بود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رمان بریت ماری اینجا بود

بریت ماری اینجا بود اثری از فردریک بکمن سومین نویسنده پرآوازه سوئدی و وبلاگ نویس است. باید گفت ایران جزو اولین کشورهایی است که ترجمه این اثر هیجان انگیز و شاهکار را منتشر کرده است.

فردریک بکمن (Fredrik Backman) برای روزنامه‌های مختلف مقاله می‌نوشت. او پیش‌تر به واسطه رمان محبوب و پرفروش "مردی به نام اُوه" که بیش از ۶۰۰۰۰۰ نسخه از آن فروش رفت، در ایران شناخته شده است. کتاب‌های او رتبه اول پرفروش‌های سوئد و نیویورک تایمز را از آن خود کرده‌اند. کتاب "بریت ماری اینجا بود" (Britt marie was here) نیز مثل سایر آثار بکمن با استقبال بی‌سابقه‌ی مخاطبین همراه بوده است.

در بریت ماری اینجا بود با ورق زدن صفحه‌های کتاب، رفته رفته شخصیت بریت ماری به بهترین نحو نمایان می‌شود تا جایی که عاشقش می شوید و سرگذشت او گاه منجر به خنده و گاه منجر به اشک ریختن می‌شود.

بریت ماری زنی خوش قلب و دوست داشتنی است که به شهر کوچک و ورشکسته‌ای به نام بورگ وارد می‌شود. او بعد از چهل سال به دنبال اولین شغل خود می‌گردد چرا که از چندی پیش زندگی روی جدیدی را به او نشان داده است. بورگ شهری نیمه‌تعطیل است که اکثرا ساکنین آنجا را ترک کرده‌اند و باقی‌مانده‌ها که با خلوص و مهربانی در کنار هم زندگی می‌کنند، افرادی مانند کودکان یتیم، یک خلافکار، یک ستاره سابق تیم فوتبال محلی که اکنون نابیناست و مالک تنها کسب و کار شهر که ویلچرنشین و الکلی است هستند. داستان بریت ماری در این شهر بسیار جذاب و آمیزه ای از عشق و فوتبال است.

بریت ماری، رمانی طنزآمیز، مفرح و در عین حال عمیق و فراموش‌ نشدنی است.

در توضیحات پشت جلد، قسمتی از رمان آمده است:

هر مرگی ناعادلانه است. و هر کسی‌که در عزاست، دنبال مقصر می‌گردد. اما خشم ما تقریباً همیشه با این بینشِ بی‌رحمانه مواجه می‌شود که هیچ‌کس مسئول مرگ کسی نیست. ولی اگر کسی مسئول باشد چه؟ اگر می‌دانستی چه کسی، شخصی را که عاشقش بوده‌ای از تو ربوده، چه؟ آن‌وقت چه کار می‌کردی؟

این رمان را حسین تهرانی به فارسی ترجمه نموده و توسط انتشارات کوله پشتی منتشر شده است.

 ۳۹۲ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8211-90-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۲۴۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب رمان بریت ماری اینجا بود

برای دانلود کتاب رمان بریت ماری اینجا بود و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رمان بریت ماری اینجا بود

نظرات کتاب رمان بریت ماری اینجا بود

مهدیه مطهری
۱۳۹۹/۱/۱۱
با بریت ماری در کتاب "مادربزرگ سلام رساند و گفت متاسف است" آشنایی مختصری داشتیم... دوستانی که کتاب بالا رو خونده باشن شاید با من هم نظر باشن که در اون کتاب ما شخصیت بریت ماری رو زنی منزوی، مردم ستیز، خشک و غیر منعطف دیدیم که در کل باعث شد تبدیل به فردی غیر قابل تحمل بشه... بطوریکه در جاهایی از کتاب برای من این سوال پیش میومد که این حجم از مردم ستیزی از کجا میاد و اصلا این زن قلبی در سینه داره؟!.. تا اینکه در صفحات پایانی کتاب نویسنده کنجکاوی ما رو در مورد این شخصیت به غایت برانگیخته میکنه تا کتاب بعدی رو با عنوان "بریت ماری اینجا بود" دنبال کنیم و علت ناهنجاری‌های شخصیت بریت ماری رو درک کنیم... و در نهایت خوانندگان متوجه میشن که بله... این زن هم قلبی در سینه داره که بدرد میاد اما.. قلبی مجروح که حاصل زخمی احساسی و عمیقه و او در طی سالیان این قلب رنجور رو با خودش حمل کرده و از دردش به کسی چیزی نگفته... من در نهایت شیفته‌ی شخصیت بریت ماری شدم...
Ashraf Aaseyedbagher
۱۴۰۰/۲/۱۸
خیلی خوب بود، نکته‌های خیلی عمیقی از روابط انسانی توش بود، خیلی هاش را خودم تجربه کرده بودم. بشدت با داستان ارتباط برقرار کردم انگار خودم اونجا حضور داشتم
اما کاش مترجم محترم یک نگاهی به گوگل می‌انداختند و بجای پودر کیک ترجمهٔ درست Baking soda (جوش شیرین) را مینوشتند. تمام مدت تو فکر بودم این چه جور پودر کیکی است که میشه ریخت روی تخت. نوترون را هم آخرش نفهمیدم چیه، شاید سفید کننده؟
damavandiz damavandiz
۱۳۹۷/۷/۷
کتاب روان و جالبی بود و قهرمان آن مانند کتاب اوه از قشریه که سربار کسی نیستن، مشهور نیستن، خاص نیستن ولی خوش قلبن و صد البته حساس و منظم. مسیر داستان از تاریکی به سمت نور میرود و من بار دیگر مانند کتاب ملت عشق دیدم، زنانی مانند بریت ماری و آلات روبینشتاین که کودکی و جوانی آرامی داشته‌اند و هیچ گاه ریسکی نکرده‌اند در پیری انقلابی خواهند کرد... کتاب زیبایی ست
مشاهد همه نظرات (۳۳)