دانلود کتاب رهایی از غم جدایی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب رهایی از غم جدایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب رهایی از غم جدایی

کتاب رهایی از غم جدایی نوشته‌ی سوزان اندرسون، با ارائه راهکارهایی مفید و اثرگذار به همه‌ی قربانیان جدایی‌های عاطفی کمک می‌کند تا از درد تنهایی و طرد شدگی رها شوند و بتوانند عشق جدیدی را در سطحی بهتر و عمیق‌تر از گذشته خود تجربه کنند.

طرد‌ شدگی برای همه افراد معانی مختلفی دارد و این احساس کاملا درونی و خاص هر فرد است. گاهی طرد‌ شدگی، احساس ناراحتی و اندوهی است که از گذشته به جا مانده و گاهی احساسی شبیه ترس می‌باشد.

طرد‌ شدگی، یک فرآیند روانی‌ زیستی است. سوزان اندرسون (Susan Anderson) در جای جای کتاب رهایی از غم جدایی (The Journey from Abandonment to Healing)، یافته‌های تحقیقات اخیر در عرصه علوم مغزی را با شما در میان خواهد گذاشت که فرآیندهای بیولوژیکی و شیمیایی تازه کشف شده‌ای را تبیین می‌کند که نشانگر زیربنای واکنش‌های عاطفی شما به غم و اندوه از دست دادن است.

افرادی که دچار شکست عاطفی سنگین می‌شوند، اغلب اوقات فکر می‌کنند زندگی‌شان برای همیشه تغییر کرده است و دیگر نمی‌توانند عاشق شوند. سوزان اندرسون در این کتاب به شما اطمینان می‌دهد که با وجود اینکه حس طرد شدگی دارید اما یأس و ناامیدی در شما موقتی است و از بین خواهد رفت. در واقع، تنها با دست و پنجه نرم کردن با این احساس، که زندگی‌تان به تعبیری پایان یافته است، می‌توانید زندگی‌تان را احیاء کرده و از نو بسازید.

هر کسی که این درد و رنج را احساس می‌کند، درگیر یک بحران شدید عاطفی کاملاً مشروع و قابل‌ درک است. خیلی‌ها ممکن است احساس کنند که آن قدر ضربات چاقو به قلب‌شان وارد شده است که نمی‌دانند ابتدا باید جلوی کدام سوراخ را بگیرند تا مانع از خونریزی بیشتر شوند. اما این احساسات عظیم و سنگین به هیچ وجه بدین معنا نیستند که شما ضعیف و وابسته هستید یا اینکه فرد شایسته‌ای نیستید. با وجود شدت احساسات فعلی‌تان، شما هنوز همان فرد توانمند و مسئولیت‌پذیری هستید که همیشه فکر می‌کردید، هستید.

بدون راهنمایی، بسیاری از افراد هرگز به طور کامل از تجربه دردناک و غم از دست دادن عشق بهبود نمی‌یابند. ترس‌ها و تردیدهای آن‌ها همچنان باقی می‌ماند. بهبود واقعی به معنی رویارویی با احساسات ناخوشایند، درک ماهیت این احساسات و از همه مهم‌تر، یاد گرفتن نحوه کنار آمدن با این احساسات است.

«طرد‌ شدگی» مقوله پیچیده‌ای است و زخم عاطفیِ ناشی از آن ممکن است عمیقاً‌ ریشه‌دار شود. آنچه مهم می‌باشد، دانستن این نکته است که بفهمید احساسات شما (هر قدر شدید یا سنگین باشند)، نشان دهنده بی‌ارادگی یا ضعف شخصیت شما نیستند. این احساسات عادی بوده و بخشی از فرآیندی است که به بازسازی و تحول منجر می‌شود.

سوزان اندرسون فرآیند التیامی که در این کتاب توضیح می‌دهد به «شکست عاطفی» فعلی شما محدود نمی‌شود. این فرآیند به ریشه زخم‌های عاطفی شما می‌پردازد که طی سالیان درازی روی هم انباشته شده است. این زخم‌های عاطفی، شامل تمام ناکامی‌ها و دل‌شکستگی‌هایی است که احتمالاً از زمان کودکی تاکنون در سطح زیرین زندگی‌تان، گاه و بی‌گاه آن را تجربه کرده‌اید.

کتاب رهایی از غم جدایی به گونه‌ای طراحی شده است تا به عنوان همراه و راهنمای شما در خدمت شما باشد و در این راستا به دشوارترین احساسات‌تان می‌پردازد، با بهره‌گیری از پژوهش‌ها در زمینه‌های علمی مرتبط، به تجربه شما اعتبار می‌بخشد و ابزاری را در اختیار شما قرار می‌دهد که در سفرتان، در راه رسیدن به یک دیدگاه جدید و یک عشق جدید نیاز خواهید داشت.

در بخشی از کتاب رهایی از غم جدایی می‌خوانیم:

طرد‌کننده‌ها اندازه‌، شکل، سایه، سن، جنسیت و تیپ‌های شخصیتی متفاوتی دارند. گفتن این‌که چه کسی می‌تواند در یک رابطه عاطفی مسئولیت‌پذیر باشد و چه کسی نمی‌تواند، این‌که چه کسی شایستگی اعتماد ما را دارد و چه کسی این شایستگی را ندارد، و این‌که چه کسی احتمالاً یک طرد‌کننده خواهد بود، دشوار است.

چیزی که این درک یا تصور را باز هم دشوارتر می‌کند این است: شخصی که برای فردی یک طرد‌ کننده است، ممکن است برای فرد دیگری یک شریک مادام‌العمر باشد. شرایط پیرامون روابط، آن‌قدر پیچیده و متغیر است که قضاوت کردن اخلاقی، مقصر دانستن‌ها و تعمیم دادن‌ها نه‌تنها عاقلانه بلکه منصفانه هم نیست.

فقط این را بدانید که بسیاری از طرد‌کنندگان از همان ابتدا با این نیت آغاز نمی‌کنند که عمداً به کسی صدمه بزنند. بسیاری از آن‌ها انسان‌هایی هستند که همراه با فرد دیگر در جستجوی پاسخ سؤالات‌شان به چالش‌های دشوار زندگی هستند. اما طرد‌کنندگان سریالی نیز وجود دارند؛ آن‌هایی که از وارد کردن لطمه عاطفی به کسانی که عاشق‌شان هستند انرژی می‌گیرند. برای این افراد، خانه خراب کردن دیگران، روش آن‌ها برای به نمایش گذاشتن قدرت‌شان است.

حتی کسانی که از چنین نیازی انگیزه نمی‌گیرند، ممکن است وقتی شخصی که پشت سر گذاشته‌اند ظاهراً بیش از حد بیچاره و درمانده شده و شدیداً می‌خواهد که آن‌ها برگردند، با این حال، این افراد حس خوبی درباره اهمیت خودشان تجربه کنند. البته به خاطر درد و رنجی که طرف مقابل‌شان تجربه می‌کند، این افراد معمولاً احساس پیروزی هم نمی‌کنند. در عوض، آن‌ها فروتنانه ابراز می‌کنند که مثلاً‌ به خاطر این‌که باعث رنج و محنت شما شده‌اند احساس گناه می‌کنند. این افراد اغلب وقتی با شور و شعف بیش‌تری درگیر زندگی (و رابطه) جدیدشان می‌شوند به راحتی حواس‌شان از این احساس گناهی که دارند پرت می‌شود.

 ۴۳۹ صفحه، ۴۸۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6268-21-7 

چاپ ۱۳۹۷: ۸۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دیباچه
مقدمه: طردشدگی چیست؟
فصل 1: پنج مرحله‌ی طردشدگی
فصل 2: مرحله‌ی اول: در‌هم‌شکستن
فصل 3: مرحله‌ی دوم: ترک عادت
فصل 4: مرحله‌ی سوم: درونی کردن طردشدگی
فصل 5: مرحله‌ی چهارم: خشم
فصل 6: مرحله‌ی پنجم: بلند شدن
فصل 7: برقراری ارتباط جدید
کودا: نمایش عجیب و غریب
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب رهایی از غم جدایی

برای دانلود کتاب رهایی از غم جدایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  رهایی از غم جدایی
نادره طالبی
۱۳۹۹/۱/۵
عالی عالی عالی، روان و بسیار واقعی
مهدی عبدالهی
۱۳۹۹/۱/۱۳
اگر به بن بنست رابطه رسیده باشی و رابطه عاطفی عمیقی رو از دست داده باشی خوندن این کتاب میتونه خیلی بهت کمک کنهاین کتاب به تو میگه که قراره با چه چیزایی روبرو بشی و باید چطور به اونها واکنش نشون بدی
Massoud Jafarian
۱۳۹۹/۱/۳
فوق العاده جالب و مفید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۸)