معرفی و دانلود کتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن

عکس جلد کتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن
قیمت:
۵۰,۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن

دیوید باس در کتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن، رفتار انسانی را از دیدگاه تکاملی بررسی می‌کند و محققان را با ابزارهای مفهومی مورد نیاز برای مطالعه روانشناسی تکاملی (فرگشتی) و اعمال آن‌ها به تحقیقات تجربی در ذهن انسان آشنا می‌کند.

درباره‌ی کتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن:

کتاب حاضر پوشش گسترده‌ای از نحوه‌ی تکامل فرهنگی، با بخش جدیدی در زمینه‌ی تکامل فرهنگ و ژنتیک ارائه می‌کند و همچنین مطالعات بیشتری درباره درهم آمیختن میان انسان‌های مدرن و نئاندرتال‌ها، بحث‌های رد شده از فرضیه‌های تکاملی و ... را بررسی می‌کند.

در این برهه از تاریخ علم بسیار هیجان انگیز است که یک روانشناس فرگشتی باشید. با این که اکثر دانشمندان در الگویی مشغول به کارند که از مدّت‌ها قبل وجود داشته، امّا روانشناسی فرگشتی، یک علم جدید انقلابی است؛ یک ترکیب اصیل جدید از روانشناسی و زیست‌شناسی تکاملی است. امید است کتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن (Evolutionary Psychology: The New Science Of The Mind) با بهره‌گیری از این رشته، به نوعی اقدامات مؤثری را در تحقق یک انقلاب علمی انجام دهد، انقلابی که در آینده بنیان علم روانشناسی را متحول خواهد کرد.

از زمان انتشار اولین نسخه این کتاب، کاوش جدید در ذهن‌ها، سبب انفجار تحقیقات در این زمینه شد. مجلات شروع به چاپ مقالات روانشناسی فرگشتی کردند و حجم نشریات تکاملی در مجلات روانشناسی به طور روز افزون افزایش یافت. دوره‌های جدید روانشناسی فرگشتی در کالج‌ها و دانشگاه‌ها در سراسر جهان تدریس می‌شود. البتّه شکی نیست شکاف‌های علمی بسیاری باقی مانده است و هر کشف تازه با خود مسائل جدید و عرصه‌های نوینی را برای پژوهش به همراه می‌آورد. شاخه‌ی روانشناسی فرگشتی پرطراوت، مهیج و سرشار از کشفیات تجربی و نوآوری‌های نظری است. در واقع، همان طور که استیون پینکر پروفسور دانشگاه هاروارد بیان کرده: «در عرصه شناخت انسان، حوزه‌های متعددی از تجربه انسانی وجود دارد که تنها روانشناسی فرگشتی قادر است در موردشان نظریه‌ای منسجم ارائه کند. از این بین می‌توان به مباحثی نظیر زیبایی، مراقبت مادری، خویشاوندی، اخلاقی، همکاری، مسائل جنسی و خشونت اشاره کرد.»

چارلز داروین را باید به دلیل جمله‌ای که در انتهای کتاب منشأ انواع (1859) آورده است، نخستین روانشناس فرگشتی به حساب آورد. آن جا می‌گوید: «در آینده‌ای دور را می‌بینم که شاخه‌ی علمی نوینی پا به عرصه می‌گذارد و پژوهش‌های بسیار مهمی صورت می‌گیرد. روانشناسی بر بنیان جدیدی پایه‌ریزی خواهد شد.» پس از گذشت 150 سال، بعد از برخی آغاز‌های اشتباه و گام‌های جسته و گریخته، سرانجام علم روانشناسی فرگشتی پدیدار می‌شود. هدف کتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن نشان دادن مبانی این علم جدید و اکتشافات جالبی است که دانشمندان این حوزه به دست آورده‌اند.

دیوید باس (David Buss) را بیشتر بشناسیم:

او دکترای خود را از دانشگاه کالیفرنیا در برکلی دریافت کرد و کار خود را از دانشگاه هاروارد آغاز کرد و بعد از پذیرش او به عنوان استاد روانشناسی دانشگاه تگزاس به دانشگاه میشیگان رفت. پژوهش‌های اصلی باس در زمینه جنسیت، استراتژی‌های درگیری، اختلاف بین جنس، قتل، قاچاق و قربانی شدن جنسی است.

وی نویسنده بیش از 300 مقاله علمی و شش کتاب، جایزه‌های متعددی را از جمله انجمن روانشناسی آمریکا (APA) جایزه علمی برجسته برای کمک‌های اولیه در زمینه روانشناسی، APA G. Stanley Hall Lectureship، APA جایزه دانشیار برجسته دانشمند APA، و یک جایزه کتاب رابرت وات هامیلتون برای اولین نسخه از روانشناسی تکاملی: دانش نوین در کاووش ذهن. او همچنین سردبیر اولین کتاب جامع روانشناسی فرگشتی (Wiley) و سردبیر همراه (Patricia Hawley) از تکامل شخصیت و تفاوت‌های فردی است. در سال 2013، باس به عنوان یکی از 30 روانشناس معروف و زنده جهان معرفی شد. او از همکاری‌های گسترده بین فرهنگی و سخنرانی‌های گسترده‌ای در ایالات متحده و خارج از کشور برخوردار است. سرگرمی او شامل تنیس، اسکواش و گلف دیسکو است و همچنین او یک فیلمساز باهوش نیز محسوب می‌شود.

کتاب روانشناسی فرگشتی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب یک منبع ارزشمند برای دانشجویان کارشناسی ارشد روانشناسی، زیست شناسی و انسان شناسی است.

در بخشی از کتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن می‌خوانیم:

داروین کلید معمای انطباق را در مقاله‌ای از توماس مادوس با عنوان سنجش اصل جمعیت (منتشر شده در 1798)، کشف کرد که داروین را به این فکر فرو برد که موجودات موجود در تعداد بسیار بیشتری از زنده ماندن و تولید مثل وجود دارند. نتایج آن باید "جنگ برای بقا" باشد که در آن تغییرات مطلوب تمایل به حفظ و تغییرات نامطلوب تمایل به حذف دارند. وقتی این فرآیند نسل به نسل تکرار می‌شود، نتیجه نهایی آن تشکیل یک تطابق جدید است.

به طور رسمی‌تر، پاسخ داروین به تمام این معماهای زندگی، نظریه انتخاب طبیعی و سه جزء اساسی آن است: تغییر، وراثت و نابرابری باروری موفق. اوّل، موجودات تقریباً از هر نظر متفاوت اند، از جمله طول بال، نیروی خرطوم، توده استخوان، ساختار سلولی، توانایی مبارزه، توانایی دفاعی و مهارت اجتماعی. تغییر برای عملکرد فرآیند فرگشتی ضروری است، همچنین برای فرگشت "ماده خام" محسوب می‌شود. دوم، فقط بعضی از این تغییرات وراثتی هستند، که به طور مطمئنی از والدین به فرزندانشان می‌رسد، و سپس، آن‌ها این تغییرات را به فرزندان نسل خود منتقل می‌کنند. سایر تغییرات مانند ناهنجاری بال که ناشی از تصادف محیطی، توسط فرزندان به ارث نمی‌رسد. فقط این تغییراتی که وراثتی هستند در فرآیند فرگشتی موثرند.

فهرست مطالب کتاب

دیوید ام. باس
این کتاب تقدیم می‌شود به
بخش 1: بنیان‌های روانشناسی فرگشتی
فصل 1: جنبش‌های علمی منجر به روانشناسی فرگشتی
فصل 2: علم جدید روانشناسی فرگشتی
بخش 2: مسائل بقا
فصل 3: مبارزه با نیرو‌های خصومت آمیز طبیعت
بخش 3: چالش‌های رابطه جنسی و همسریابی
فصل 4: مبارزه با نیرو‌های خصومت آمیز طبیعت
فصل 5: استراتژی‌های بلند مدّت جفت گیری مردان
فصل 6: استراتژی‌های جنسی کوتاه مدت
بخش 4: چالش‌های والدین (تربیت فرزند) و خویشاوندی
فصل 7: مشکلات تربیت فرزند (والدین)
فصل 8: مسئله (مشکل) خویشاوندی
بخش 5: مسائل زندگی گروهی
فصل 9: اتحاد مشارکتی
فصل 10: تهاجم (حمله) و جنگ
فصل 11: اختلاف بین جنسیت‌ها
فصل 12: موقعیت، پرستیژ و حوزه اجتماعی (تسلّط اجتماعی)
فصل 13: به سمت یک روانشناسی فرگشتی یکپارچه
منابع

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن
نویسنده
مترجمسروش نجف زاده، علیرضا نجف زاده
ناشر چاپینشر چشم انداز قطب
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات862
زبانفارسی
شابک978-600-493280-6
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی بزرگسالان، کتاب‌های مسائل جنسی و زناشویی
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن

داود محمدی
۱۴۰۰/۱/۱۳
موضوع کتاب و خود کتاب و مطالب آن بسیار مورد نیاز جامعه روانشناسی و علاقمندان به روانشناسی هست اما بر اساس ارزیابی از چند صفحه که تا اینجا مطالعه کرده‌ام، متاسفانه متن در بعضی جاها روان و براحتی قابل فهم نیست
Kamran Hatami
۱۴۰۰/۶/۳۰
آقا کتاب خیلی خوب شد راضیم از مترجم:) اولاش بد بود واقعا حوصله کنید خوب میشه
Hadi Kh
۱۴۰۱/۴/۱۰
کتاب علمی هست ولی همش گزافه گوییه میتونس تو ده صفحه همشو بنویسه
امین بشیری
۱۴۰۱/۳/۱۶
هرچی گشتم کتاپ چاپیش نبود خوشحالم که اینجا هست
sami ahmady
۱۴۰۲/۸/۱۹
فوق العاده است اینجور کتاب‌ها منو مشتاااق علم آموزی میکنه
هاتف یزدانی
۱۴۰۲/۱۱/۱۹
ترجمش بر خلاف گفته‌ها خوبه
Kamran Hatami
۱۴۰۰/۶/۲۶
واقعا این ترجمه توهین به شعور مخاطبه
Afk Kfa
۱۴۰۰/۳/۱۹
ترجمه واقعا بد بود
مشاهده همه نظرات 8

راهنمای مطالعه کتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن

برای دریافت کتاب روانشناسی فرگشتی دانش نوین در ذهن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.