دانلود کتاب ریاضت اقتصادی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب ریاضت اقتصادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب ریاضت اقتصادی

یانیس واروفاکیس در کتاب ریاضت اقتصادی، مخالفت خود را با این ریاضت بیان کرده و پیامدهای جبران‌ناپذیر آن را شرح می‌دهد.

یانیس واروفاکیس (Yanis Varoufakis) در این کتاب مفاهیم پوچی را که اساس درخواست ریاضت اقتصادی را بنیان می‌نهد در اختیار شما قرار می‌دهد. او کاملا رک و راست و متفاوت از دیگران، هماهنگ با صدای ستمدیدگان، راهنمایی برای اقتصاد مدرن و رفتار آن بادموکراسی پیشنهاد می‌کند.

کتاب ریاضت اقتصادی (Austerity) منتخبی است از کتاب‌های "و ضعیفان از چیزی که باید رنج می‌کشند" و "بزرگان در اتاق" که در سال‌های 2015 و 2016 جزء پرفروش‌ترین آثار بوده‌اند.

یانیس واروفاکیس را بیشتر بشناسیم:

یانیس واروفاکیس متولد سال 1961 در آتن است. او سال‌ها در بریتانیا، استرالیا و ایالات متحده استاد اقتصاد بوده و در نهایت در سال 2015 به عنوان شناخته شده‌ترین مخالف ریاضت اقتصادی شناخته شد، به عبارت دیگر هنگامی که در مقام وزیر اقتصاد یونان بود، شرایط توافق وامی که از سوی رهبران حوزه‌ی یورو به کشور ورشکسته‌اش دیکته شده بود را نپذیرفت.

از زمانی که واروفاکیس، سمتش در وزارت اقتصاد را ترک کرد چندین کتاب پرفروش درباره‌ی زمان همکاری‌اش با حوزه‌ی یورو چاپ کرده است. آخرین کتاب او صحبت با دخترم درمورد اقتصاد بر این اساس است تا به این پاسخ سرگردان کننده و آسان کسینیا پاسخ دهد: «چرا این‌قدر نابرابری وجود دارد؟»

او در حال حاضر استاد اقتصاد در دانشگاه آتن و همچنین بنیانگذار دموکراسی در حرکت اروپایی با هزاران مخاطب از تمام جهان است. احتمالاً یانیس واروفاکیس تنها سیاستمدار موتورسوار اروپا است.

در بخشی از کتاب ریاضت اقتصادی می‌خوانیم:

چند سال پیش، خیلی پیش از آنکه شغل سیاسی داشته باشم، در بروکسل با یکی از کشیشان عالی رتبه‌ی کمیسیون اروپا درباره‌ی آخرین پیچ و خم‌های این بحران صحبت می‌کردم. این اولین بحث من با فردی این‌قدر بالا مرتبه و قدرتمند در تکنوکراسی خودمحور بروکسل بود و من چند سؤال تقریباً‌ گستاخانه پرسیدم و در کمال تعجب پاسخ صادقانه‌ای برایشان گرفتم.

«چرا کمیسیون پرتغال را مجبور کرد که مالیات‌های غیرمستقیم را در زمان پایین آمدن تقاضا افزایش دهد؟» (آیا چنین مالیاتی فروش و در مقیاسی وسیع‌تر فروش مالیات بردرآمد کشور را پایین نمی‌آورد؟ همین‌طور با دو برابر کردن مالیات بر سوخت گرمایشی در یونان) پرسیدم: «چرا اصرار به این کار دارید؟ آیا نمی‌بینید که مردم نمی‌توانند خانه‌هایشان را گرم کنند و درآمد دولت از مالیات بر سوخت پایین می‌آید؟»

«البته. اما ما فقط برای فروش‌های بالاتر و مالیات بر سوخت در مقام یک بازدارنده فشار می‌آوریم. نکته این است که به رم نشان دهیم که اگر از تقاضای ما برای ریاضت اقتصادی بیشتر در این‌جا تبعیت نکنند چه بر سر راهشان قرار می‌گیرد.» اخیراً‌ وقتی داشتم از طرف دولت یونان با کمیسیون، بانک مرکزی اروپا و صندوق بین‌المللی پول مذاکره می‌کردم دقیقاً ‌با همین دلیل منطقی مواجه شدم. وقتی از مخاطبم پرسیدم که آیا او می‌داند که مالیات بر فروش گزافی که با آن پایش را روی گلویم گذاشته درآمد بر مالیات کشور ما را بالا می‌برد، او به راحتی تأیید کرد که این اتفاق نمی‌افتد. پرسیدم: «پس چرا اصرار به آن دارید؟» جواب او؟ «کسی که نظرش در این‌جا مهم است می‌خواهد به پاریس نشان دهد که اگر از اعمال اصلاحات ساختاری امتناع کنند چه اتفاقی برایشان می‌افتد.»

 ۱۶۸ صفحه، ۳۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8957-55-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۳۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

یادداشت سرپرست مجموعه
قهرمان ریاضت اقتصادی
کیمیاگران وارونه
خساست در مقابل ریاضت
بازگشت به آینده
یادداشت‌ها
درباره‌ی نویسنده

راهنمای دانلود کتاب ریاضت اقتصادی

برای دانلود کتاب ریاضت اقتصادی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  ریاضت اقتصادی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.