دانلود کتاب زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی

کتاب زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی اثر سحر شریف نیک از 14 قصه تشکیل شده است که همه داستان‌ها فضای طنز دارند.

تمام کتاب‌های دنیا توی دلشان قصه‌های نانوشتنی دارند؛ قصه‌هایی از بالا و پایین‌ها، کم‌آوردن‌ها، جنگیدن‌ها و یا ندیده شدن‌های آن‌هایی می‌نویسندشان.

کتاب زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی، بعد تمام آن حرف‌ها قصه‌ی کسی را توی دلش دارد که وقتی کلاس پنجم بود از انشا بیست گرفت، و بعد از آن دلش خواست فقط بنویسد، بنویسد و بنویسد.

این کتاب رویای شب و روز همان شاگرد پنجمی است که حالا دارد توی دست‌های شما ورق می‌خورد.

لا‌به‌لای خط‌هایی که می‌خوانید خنده را کمی نوشته‌ام اگر یک جاهایی هم مزه‌اش کم بود عیب ندارد؛ قند و نمک زیادی برای سلامتی کلیه‌ی ابنا بشر مضر است.

سحر شریف‌ نیک در مقدمه این کتاب آورده است:

از نظر خیلی‌ها بچه‌های دهه‌ی شصت، و حتی آخرهای پنجاه، نسلی‌اند سوخته، روی خوشبختی‌ندیده و پُر از اعتراض‌های خاموش.

از نظر خیلی‌های دیگر، بچه‌های دهه‌ی شصت و باز یک کمی عقب‌تر، نسلی‌اند نیست‌درجهان، پر از خاطرات گل‌کوچیک‌های ته بن‌بست، دفتر نقاشیِ فیلی و کارتون خانواده‌ی دکتر اِرنست، که دیگر هیچ‌وقت هم تکرار نخواهند شد. اما از نظر من، ما دهه شصتی‌ها و یک کمی عقب‌ترهایمان، نه آن‌قدر سوخته‌ایم که بوی ته‌دیگ‌مان دربیاید، و نه آن‌قدر خاطرات‌مان دلبر است که بتواند جای این تبلت‌ها و موبایل‌های امروزی را بگیرد. این‌ها را گفتم که اگر قصه‌ها را خواندید، نگارنده را به سینه‌سوختگی و یا خصومت با قوم و قبیله و محله و سال و ماه خاصی متهم نفرمایید.

قصه‌های این کتاب، پر از آدم‌هایی‌ست که هستند، ولی من نمی‌شناسم‌شان. آدم‌هایی که حتماً توی کوچه‌ها و خیابان‌هایی همان اطراف و یا کمی این‌طرف و آن‌طرف‌تر بوده‌اند، بزرگ شده‌اند و حتماً هم حالا برای خودشان در یک جای دور و نزدیکی دارند زندگی می کنند.

و در آخر، قصه‌های کتاب زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی، پر از نام‌ها و نام‌های خانوادگی است که باز هم هستند، ولی من نمی‌شناسم‌شان. فلذا، هیچ‌یک از تشابه‌های موجود را نه به خود و نه به فک‌وفامیل‌های خود نگرفته، و بی‌خیال به تعصبات موجود، چند ورقی خودتان را مهمان لبخندهای زیبایتان کنید.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

روزی که فریبا، دختر عمه‌سعیده‌ام عاشق شد، مطمئن بودم که همه‌چیز خیلی سریع‌تر از آنچه فکرش را بکنم تمام می‌شود.

در خانواده‌ی ما رسم بر این بود که همیشه یک نفر به‌صورت غیرمستقیم انتخاب می‌شد و الباقی مسئول رسیدگی به امورات عاطفی او می‌شدند، مثلاً همین چند سال پیش، موقع خواستگاری دختر عمه‌فریده، عروس فقط فرصت پیدا کرد چهارده دقیقه تنهایی و البته بدون دخالت دست، با داماد ارتباط برقرار کند.

از آنجا به‌بعدش نقش مستقیم عروس خاتمه می‌یافت و تیم مذاکره‌کننده‌ی مورد صلاحیت فامیل، مشتمل بر خانم‌جان‌سلطنت؛ زن‌عموصدیقه و پروین‌خانم، همسایه‌ی سر نبش خانم‌جان‌این‌ها؛ و همچنین دو نفر از دختران عزب فامیل به‌عنوان کارآموز وارد عمل می‌شدند.

وظیفه‌ی این گروه، موشکافی خواهر داماد، بررسی کیفیت جنس پارچه‌ی چادری مادر داماد و همین‌طور برآورد ضخامت سبیل و صلابت احتمالی خود داماد بود.

 ۱۶۰ صفحه، ۸۵۰ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8211-74-7 

چاپ ۱۳۹۵: ۱۳۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
من شاگرد اولم، پس هستم
آقازاده‌ای به نام پسردایی
چشم‌هایی برای درآوردن
فرخ، مردی برای تمام فصول
دوتاونصفی تفنگدار
زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی
وقتی فریبا عاشق شد
تیر عشقی به نام ویدئو
رفیق خوب کیلویی چند
بشیر ماست‌بند
باباهدایت غیرت دارد
داریوش خوش‌بوی من
برخورد با خارج، از نوع سوم
پذیرایی در خوابگاه

راهنمای دانلود کتاب زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی

برای دانلود کتاب زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زمانی برای انقراض خاندان فخر ملکی
مرضیه خلیلی
۱۳۹۶/۹/۱
خییییلی عالی... به حدی خندیدم که هم اتاقیام شاکی شدن نصفه شبی! داستان خوابگاه فوق العاده بود و بسیار شبیه به وقایع واقعی زندگی خوابگاهی😂. خلاصه که حتما بخونید ارزش داره. قلم طنز نویسنده و تواناییشون در وصف شرایط و ویژگی‌ها بسیار قوی و عالی ست.
Pouya Mana
۱۳۹۶/۷/۱۷
حتما لبخند رو به لب هاتون میاره 😂
نکته دوستداشتنی این اثر نوع نوشتارش بود که یه حس خودمونی شیرین به وجود آورده بود
فاطمه وفاعلی
۱۳۹۹/۵/۳۱
خیلی باحال تو عمرم هیچ وقت کتابی نخونده بودم که اینقدر بخندونم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۱)