دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: اصول و مبانی طراحی تصفیه خانه فاضلاب

  • از: سایه مهری چمبلی
  • ناشر: نشر عطران
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: اصول و مبانی طراحی تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: اصول و مبانی طراحی تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: اصول و مبانی طراحی تصفیه خانه فاضلاب

کتاب زودآموز آب و فاضلاب: اصول و مبانی طراحی تصفیه خانه فاضلاب نوشته‌ی سایه مهری چمبلی، به شما دلایل و راه و روش‌های اصول تصفیه فاضلاب را آموزش می‌دهد و به بررسی مراحل مختلف طراحی تصفیه خانه می‌پردازد.

آب خالص چیست؟

فرمول شیمیایی آب (H2O) است؛ یعنی از دو قسمت هیدروژن و یک قسمت اکسیژن تشکیل می‌شود. این حالت آب فقط در سیستم‌های تصفیه شده آزمایشگاهی موجود است که به آن آب خالص گفته می‌شود. حتی آب مقطری که از مغازه‌ها تهیه می‌کنید، علاوه بر اکسیژن از مواد زائد مختلف دیگری نیز تشکیل شده است.

آیا تمام میکروب‌های آب فاضلاب برای سلامتی انسان مضر است؟

همانطور که می‌دانید فاضلاب تصفیه نشده دارای میلیاردها باکتری و میکروارگانیسم در هر لیتر است، اما نه تنها همه‌ی آن‌ها برای سلامتی انسان مضر نیست، بلکه بعضی از آن‌ها برای سلامتی بدن لازم و ضروری می‌باشد. بنابراین در سیستم‌های تصفیه نیازی به از بین بردن کل میکروارگانیسم‌های آب فاضلاب نیست!

در بخشی از کتاب زودآموز آب و فاضلاب: اصول و مبانی طراحی تصفیه خانه فاضلاب می‌خوانیم:

بعضی از زائدات باعث ایجاد کدورت و رنگ در آب‌های پذیرنده شده و جلوه زشت و ناپسندی ایجاد می‌نماید. بسیاری از زائدات صنعتی دارای اسیدیته" یا "قلیائیت" بالایی بوده که هر یک از این حالات می‌تواند در حیات آبزیان، مصارف خانگی و دیگر موارد استفاده، تداخل نماید. قبل از تخلیه زائدات pH آن‌ها بایستی مشابه آب رودخانه شود.

زائدات ممکن است حاوی مواد سمی نظیر فلزات سنگین (سرب، جیوه، کادمیم وکرم) یا سیانور باشند که بر نوع مصرف خانگی یا در حیات آبزیان تأثیر سوء می‌گذارد، پساب کلر زده شده بایستی قبل از تخلیه به آب‌های سطحی، جهت جلوگیری از ورود مواد سمی کلر زدایی شود.

میزان مواد ایجاد کننده طعم و بو در مجاری آبی ممکن است به حدی برسد که به سادگی در آب آشامیدنی یا در گوشت ماهی‌ها قابل تشخیص باشد.

فاضلاب‌های تصفیه شده، حاوی مواد مغذی هستند که باعث رشد بیش از حد جلبک‌ها و گیاهان، در آب‌های سطحی می‌شوند. این گونه رشد نا موزون بر مصارف خانگی، صنعتی، یا تفریحی این آب‌ها اثر نامطلوبی می‌گذارد. تصفیه‌خانه‌های فاضلاب متعارف، درصد زیادی از مواد مغذی "نیتروژنی" و "فسفر" را حذف نمی‌کنند.

 ۱۳۵ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-703764-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۷۰۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: لزوم تصفیه فاضلاب
فصل دوم: ملاحظات طراحی تصفیه‌خانه فاضلاب
فصل سوم: طراحی فرآیندی

راهنمای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: اصول و مبانی طراحی تصفیه خانه فاضلاب

برای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: اصول و مبانی طراحی تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زودآموز آب و فاضلاب: اصول و مبانی طراحی تصفیه خانه فاضلاب

نظرات کتاب زودآموز آب و فاضلاب: اصول و مبانی طراحی تصفیه خانه فاضلاب

خداداد نظری
۱۳۹۹/۴/۳۰
بسیار عالی بود تشکر از کتاب‌های معتبر شما واقعا لزت بردم از مطالعه اش
مشاهد همه نظرات (۱)