دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه بی‌هوازی فاضلاب

  • از: سایه مهری چمبلی
  • ناشر: نشر عطران
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه بی‌هوازی فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه بی‌هوازی فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه بی‌هوازی فاضلاب

کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه بی‌هوازی فاضلاب نوشته سایه مهری چمبلی، در مورد چگونگی تصفیه بی‌هوازی فاضلاب توضیحاتی را ارائه می‌دهد و شما را راهنمایی می‌کند.

یکی از قدیمی‌ترین شیوه‌های تصفیه فاضلاب شهری فرآیند بی‌هوازی است. لاگون بی‌هوازی، مخزن ایمهاف، مخزن سپتیک، مخزن فاضلاب و هضم لجن اولین نمونه‌های فرآیندهای تصفیه بی‌هوازی محسوب می‌شوند.

در دهه‌های کنونی، پیشرفت‌های تکنولوژی تصفیه بی‌هوازی، موجب افزایش مزایا و جذابیت‌های فرآیندهای بی‌هوازی شده است. پسماندها با سرعت قابل اعتمادتر و بسیار بیشتری در راکتورهای بی‌هوازی تصفیه می‌شوند که به تازگی توسعه پیدا کرده و در آن تولید خالص متان به مقدار فراوانی افزایش پیدا کرده است.

در فرآیند بی‌هوازی، اکسیژن موجود نیست یا مصرف می‌شود. ترکیبات آلی غنی از انرژی اکسید می‌شوند و بسیاری دیگر از ترکیبات آلی و دی اکسید کربن به عنوان گیرنده‌های الکترون (هیدروژن) استفاده می‌شوند. انتقال الکترون‌ها، مقادیر کم انرژی پیوند شیمیایی (کاهش انرژی آزاد) را آزاد می‌کند. این انرژی توسط بی‌هوازی‌ها استفاده می‌شود.

خواندن کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه بی‌هوازی فاضلاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب برای متقاضیان کنکور استخدامی، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان رشته‌های مهندسی عمران، آب و فاضلاب و ... منبع مناسبی به شمار می‌رود.

در بخشی از کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه بی‌هوازی فاضلاب می‌خوانیم:

عملکرد زیست توده در تصفیه بی‌هوازی بسیار کوچک است. در فاضلاب با مقاومت کم تا متوسط، رشد زیست توده اغلب کمتر از مقدار جامداتی است که در پساب دفع می‌شود. به همین دلیل ممکن است حفظ SRT مناسب مشکل باشد. جذب خوب جامدات و بازگشت آن بخش مهمی از تصفیه بی‌هوازی است. برای کاهش افت بیوسالید در پساب روش‌های زیر ممکن است استفاده شود: (1) اضافه کردن یک لجن‌گیر برای جداکردن جامدات و اضافه کردن آن‌ها به رآکتور؛ (2) استفاده از فیلم ثابت برای حفظ زیست توده در رآکتور؛ (3) ایجاد پتوی لجن متراکم برای تجمع زیست توده در رآکتور؛ (4) فراهم کردن فیلتراسیون یا جداسازی غشای جامدات؛ و (5) فراهم کردن HRT طولانی برای ته‌نشینی جامدات در رآکتور

 ۶۸ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-703777-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1- فرآیند تصفیه بی‌هوازی
1-1 توانایی‌های فرآیندهای تصفیه بی‌هوازی
1-2 اصول فرآیند بی‌هوازی
1-3 عوامل محیطی
1-4 آنالیز فرآیند
مثال 1: ضرایب تبدیل نظری COD به متان
مثال 2: تولید بیوگاز از پسماندهای صنعتی
مثال 3: تولید متان از بارگذاری جرمی COD
مثال 4: تولید بیوگاز از ترکیبات پسماند
مثال 5: تولید متان از مصرف سوبسترا
مثال 6: استنتاج معادلات سرعت رشد زیست توده و مصرف سوبسترا
مثال 7: برآورد نیاز قلیائیت در فرآیند بی‌هوازی
1-5 فرآیندهای رشد معلق بی‌هوازی
مثال 8: اندازه‌گیری راکتور فرآیند تماس بی‌هوازی
مثال 9: ویژگی‌های دانه‌ها
مثال 10: طراحی رآکتور UASB
1-6 فرآیندهای رشد چسبنده بی‌هوازی
مثال 11: طراحی رآکتور بستر سیال بی‌هوازی (AnFBR)

راهنمای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه بی‌هوازی فاضلاب

برای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه بی‌هوازی فاضلاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه بی‌هوازی فاضلاب