دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب

  • از: عادل علاف صالحی
  • ناشر: نشر عطران
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب

کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب نوشته عادل علاف صالحی، به بررسی الگوهای ریاضی تصفیه فاضلاب و تصفیه زیستی فاضلاب می‌پردازد.

در غلظت‌­های بالای جامدات، نیروهای بین ذرات قابل توجه می‌­شوند. به­ علت مقاومت اضافی در برابر حرکت ناشی از ذرات اطراف، از ته‌­نشینی جلوگیری می‌­شود. تعلیق تمایل دارد که به­ صورت یک پتو ته‌­نشین شود. یک سطح مشترک توسعه می‌یابد که منطقه تصفیه شده در بخش بالایی لجن­‌گیر را باقی می­‌گذارد. در زیر سطح مشترک، در حالی­ که لجن به آرامی فشرده می­‌شود، تعلیق به­ سمت پایین تغلیظ، به ­سمت لایه پایینی حرکت می­‌کند.

داده­‌های ته­‌نشینی منطقه­‌ای به ­طور معمول از تست ستون ته­‌نشینی ناپیوسته جمع­‌آوری می­‌شود. ممکن است یک استوانه مدرج یک یا دو لیتری استفاده شود، اگرچه دومی ترجیح داده می­‌شود تا تأثیرات دیوار را به حداقل برساند و از اتصال جلوگیری کند. هم زدن ملایم با سرعت حدود 1 دور در دقیقه توصیه می­‌شود.

در بخشی از کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب می‌خوانیم:

استفاده از مدل‌های پیشرفته دینامیکی سیالات محاسباتی (CFD) در سال‌های اخیر محبوب بوده است. بسته‌های نرم‌افزاری CFD قدرتمند دو یا سه بعدی (D2 یا D3) در حال حاضر برای کمک به مهندسان در طراحی لجن‌گیر به ‌صورت تجاری در دسترس هستند. برنامه‌های کاربردی بالقوه استفاده از مدل‌های CFD در (الف) اعتبارسنجی معیارهای طراحی یک بعدی (SOR و SLR) و (ب) ارزیابی گزینه‌های آرایش چاه ورودی / تغذیه برای پراکندگی کارآمد انرژی، توزیع یکنواخت جریان و لخته شدن ایده‌آل، (ج) کمک به توسعه آرایش بافل مناسب برای کاهش اتصال کوتاه به‌دلیل جریان‌های متراکم، و (د) مطالعه تعادل بین لجن پسماند و موجودی مواد جامد گزارش شده است. بسیاری از تولیدکنندگان تجهیزات نیز ممکن است پکیج اختصاصی سیستم‌های لجن‌گیر را برای تصفیه بهینه ارائه دهند. به‌عنوان مثال، پکیج لجن‌گیر بهینه (COPTM) با پارامترهای طراحی کلیدی ایجاد شده توسط تولیدکننده، بر اساس شرایط خاص محل توزیع می‌شود. به‌طور معمول، تست آزمایشی برای تأیید ادعاها و اثربخشی این سیستم‌ها مورد نیاز است.

 ۴۷ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-7037-78-4 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۳۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1- تصفیه ثانویه
1-2- ملاحظات طراحی برای لجن‌گیر ثانویه
1-3- ته‌نشینی تعویقی یا منطقه‌ای (نوع III)
1-3-1- تست ستون ته‌نشینی ناپیوسته مجزا
1-3-2- معادلات طراحی بر اساس داده‌های تست ستون ته‌نشینی ناپیوسته مجزا
1-3-3- طراحی بر اساس آنالیز شار مواد جامد
1-3-4- طراحی بر اساس آنالیز نقطه شرایط
1-4- طراحی لجن‌گیرهای ثانویه

راهنمای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب

برای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب

نظرات کتاب زودآموز آب و فاضلاب: تصفیه ثانویه فاضلاب

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.