دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب - تصفیه پیشرفته و بهسازی تصفیه ثانویه

  • از: عباس علاف صالحی
  • ناشر: نشر عطران
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب - تصفیه پیشرفته و بهسازی تصفیه ثانویه  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب - تصفیه پیشرفته و بهسازی تصفیه ثانویه  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زودآموز آب و فاضلاب - تصفیه پیشرفته و بهسازی تصفیه ثانویه

کتاب زودآموز آب و فاضلاب - تصفیه پیشرفته و بهسازی تصفیه ثانویه نوشته عباس علاف صالحی، به چگونگی تصفیه فاضلاب و انواع سیستم‌های تصفیه می‌پردازد.

اهداف این کتاب بحث درباره‌ی روند تصفیه مورد استفاده برای بهبود مرکز تصفیه ثانویه متعارف موجود و دست یافتن به تصفیه فاضلاب پیشرفته است. این فرآیندهای تصفیه عبارت‌اند از: سیستم‌های طبیعی، سلب هوا برای دفع گازهای محلول، تصفیه، جذب و تبادل یونی، رسوب شیمیایی، کلرزنی نقطه انفصال برای از بین بردن آمونیاک، تقطیر و سابر فرآیندهای کانی‌زدایی، غشاها و بیورآکتورهای غشایی و تصفیه و دفع آب نمک غلیظ.

در محیط طبیعی، فرآیندهای فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی در هنگام تعامل آب، خاک، گیاهان، میکروارگانیسم‌ها و جو رخ می‌دهد. فرآیندهای تصفیه در سیستم‌های طبیعی شامل رسوب‌گذاری، تصفیه، انتقال گاز، جذب، تبادل یونی، رسوب شیمیایی، اکسیداسیون و احیای شیمیایی و تبدیل بیولوژیکی است.

در بخشی از کتاب زودآموز آب و فاضلاب - تصفیه پیشرفته و بهسازی تصفیه ثانویه می‌خوانیم:

در مرحله پیشا ته‌نشینی، مواد شیمیایی پیش از کلاریفایر اولیه خورانده می‌شوند و رسوب فسفرها به طور عمده در کلاریفایر اولیه حذف می‌شوند. مرحله هم‌ته‌نشینی شامل تغذیه مواد شیمایی قبل و یا بعد از بیورآکتور زیستی می‌شود. فسفرهای ته‌نشین شده در مایع ترکیبی قرار می‌گیرند و در کلاریفایر نهایی جدا می‌شوند. هنگامی که مرحله پساته‌نشینی انجام می‌شود، مواد شیمیایی به کلاریفایر نهایی فاضلاب اضافه می‌شوند و فسفرهای ته‌نشین شده به وسیله تصفیه ثالثه که مرکب از پالایش با یا بدون پساشفاف‌سازی است حذف می‌شوند. مرحله پساته‌نشینی همچنین در یک مرحله EBPR برای صیقل فاضلاب و به عنوان یک سیستم پشتیبان هنگامی که مرحله EBPR محدودیت فاضلاب را برطرف نمی‌کند ادغام شده است.

در مرحله چندته‌نشینی، مواد شیمیایی می‌توانند در هر ترکیبی در موقعیت‌های متناوب برای انعطاف عملیاتی اضافه شوند. مقدار مواد شیمیایی معمولاً به وسیله آزمایش جار برای کرکینه دلخواه به منظور بهبود حذف TSS ،BOD و فسفرها بهینه‌سازی می‌شود. پلیمر می‌تواند در پیوند با انعقادگر‌ها استفاده شود. مقدار تقریبی زاج و کلرید آهن برای حذف فسفر از فاضلاب شهری به ترتیب 170 و 80 میلی‌گرم / لیتر است. افزایش انعقادگر‌ها در فرآیند تصفیه زیستی تأثیرگذاری بر جانداران را نشان داده است. جمعیت تک‌یاختگان و حیوانات بالاتر به طور نامساعدی تأثیر می‌پذیرند. با این وجود، حذف BOD ،TSS و فسفرها بهبود یافته است.

استفاده بیش از حد مواد شیمیایی ممکن است باعث سمیت میکروارگانیسم‌ها شود. اختلاط سریع انعقادگر تابع لخته‌سازی برای اثربخشی حداکثری فرآیند ضروری است. انعقادگرها به قلیاها واکنش نشان می‌دهند تا هیدروکسید فلز غیرمحلول را برای آرایش کرکینه تولید کنند. مقادیر بزرگی لجن از ته‌نشینی مواد شیمیایی به وجود می‌آیند. لجن‌های شیمیایی می‌توانند موجب فرآیندهای جامد وخیم و مشکلات دسترسی بشوند.

 ۲۸۸ صفحه، ۱۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-7037-83-8 

چاپ ۱۳۹۹: ۹۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1 مقدمه
2 کاربرد فنآوری‌های پیشرفته تصفیه و بهسازی پساب ثانویه
3 سیستم‌های تصفیه طبیعی
3-1 سیستم‌های تصفیه خاکی
3-2 سیستم‌های تصفیه آبی
4 فرآیند تصفیه فاضلاب پیشرفته
4-1 مراحل حذف زیستی مواد مغذی (BNR)
4-2 انقعاد شیمیایی و ته‌نشینی فسفر
4-3 ته‌نشینی آهک
4-4 نقطه شکست کلرزنی برای حذف آمونیاک
4-5 سلب هوا برای حذف گازهای محلول و VOCs
4-6 پالایش دانه‌ای
4-7 تصفیه سطحی
4-8 جذب کربن
4-9 تبادل یون
4-10 فرآیندهای غشایی

راهنمای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب - تصفیه پیشرفته و بهسازی تصفیه ثانویه

برای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب - تصفیه پیشرفته و بهسازی تصفیه ثانویه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زودآموز آب و فاضلاب - تصفیه پیشرفته و بهسازی تصفیه ثانویه