دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی حوض ته نشینی اولیه در تصفیه خانه فاضلاب

  • از: سایه مهری چمبلی
  • ناشر: نشر عطران
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی حوض ته نشینی اولیه در تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی حوض ته نشینی اولیه در تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی حوض ته نشینی اولیه در تصفیه خانه فاضلاب

کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی حوض ته نشینی اولیه در تصفیه خانه فاضلاب نوشته سایه مهری چمبلی، شما را برای طراحی تصفیه‌خانه‌های فاضلاب در ساختمان‌های شهری و همچنین دیگر وسایل و تجهیزات لازمه آن راهنمایی می‌کند.

هدف حوضچه رسوب اولیه، حذف مواد جامد آلی قابل حل است. این امر در حوضه‌های بزرگ در شرایط نسبتاً آرام امکان‌پذیر است. مواد جامد ته‌نشین شده به وسیله لجن‌روب مکانیکی به خزینه لجن‌گیر انتقال داده شده و از آنجا به یک منطقه پردازش لجن پمپ می‌شود. روغن، گاز و سایر مواد شناور از سطح پاک می‌شوند. پساب حاصل نیز بعد از عبور از سرریز به محفظه‌ای تخلیه می‌شود.

غالباً مواد شیمیایی برای افزایش بازدهی زدایش ته‌نشینی ساده اضافه می‌شود. ذرات کلوئیدی لخته شده و با توده‌های در حال ته‌نشین پاک می‌شوند. در غیر این صورت این ذرات در ته‌نشینی ساده از بین نخواهند رفت. ممکن است مواد شیمیایی نیز به رسوب آلی محلول، فسفر و فلزات سنگین اضافه شود.

هدف این کتاب ارائه طرح اولیه و معیارهای انتخابی برای رسوب اولیه و افزایش رسوبات اولیه است.

در بخشی از کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی حوض ته‌نشینی اولیه در تصفیه‌خانه فاضلاب می‌خوانیم:

عملکرد حوضچه ته‌نشینی عمدتاً به مکان و عملیات سازه خروجی بستگی دارد. خروجی باید به‌طور یکنواخت برای جلوگیری از شیب‌های پرسرعت واقع‌شده و جریان میان‌بر خارج شود. حداقل فاصله میان ساختارهای ورودی و خروجی باید 3 متر (ft 10) باشد به استثنای حوضچه‌ای که تمهیدات ویژه‌ای برای جریان میان‌بر اتخاذ شده است. اگر این سرعت رویکردی به‌سرعت سایش برسد، ذرات ته‌نشین شده ممکن است در جریان خروجی ظاهر شوند. شیب چگالی ممکن است سبب حمل جامدات شود.

سازه‌های خروجی عبارت‌اند از (a) نوع سرریز ریزشی (بار) یا (b) نوع دریچه زیرآب. سازه خروجی سرریز از یک دیواره آرام کننده درجلوی سرریز ریزشی، ناودان یا کانال پساب و یک جعبه خروجی تشکیل می‌شود. دیواره آرام‌کننده مواد شناور را از گریز به پساب متوقف می‌سازد. سرریز ریزشی ممکن است از لبه راست یا شکاف V شکل باشد. اگر سرریز لبه راست باشد، محاسبات رأس با استفاده از معادله سرریز کلاسیک رأس خیلی کوچک را روی سرریز (mm 2-1) به دست می‌آید.

در چنین رأس کوچکی، اثرات چسبندگی مویرگی در تاج سرریز مهم است و استفاده از فرمول‌های سرریز کلاسیک محاسبات سر مطلوبی را ارائه نمی‌دهد. در سرهای کوچک، جامدات و لجن اطراف تاج سرریز جمع می‌شوند. همچنین در شرایط آب و هوایی در سر ممکن است یخ تشکیل شود. علاوه بر این، اگر سرریز به‌طور خیلی مناسب سطح‌بندی نشود، بار سرریز ممکن است غیریکنواخت باشد. به همین خاطر، طراحان سرریز شکاف V شکل 90 درجه را ترجیح می‌دهند. کانال خروجی جریان مازاد را از سرریز جمع‌آوری کرده و آن را به محفظه خروجی منتقل می‌کند. سازه خروجی سرریز رایج‌ترین سازه مورد استفاده در حوضچه‌های مستطیلی شکل و دایره‌ای است.

 ۹۸ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-703774-6 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

رسوب‌گذاری اولیه و افزایش‌یافته
1-1- اهداف
1-2- رسوب مواد لخته شده (نوع II)
1-3- کیفیت اولیه رسوب حوضچه فاضلاب تصفیه‌خانه
1-4- انواع حوضچه‌های رسوب اولیه
1-4-1- حوضچه مستطیلی
1-4-2- حوضچه‌های مدور
1-4-3- حوضچه‌های مربعی
1-4-4- حوضچه‌های انباشته، چندسطحی یا چند طبقه
1-4-5- ضوابط پایه طراحی و عملکرد

راهنمای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی حوض ته نشینی اولیه در تصفیه خانه فاضلاب

برای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی حوض ته نشینی اولیه در تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زودآموز آب و فاضلاب: طراحی حوض ته نشینی اولیه در تصفیه خانه فاضلاب