دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی واحدهای حذف فیزیکی تصفیه خانه فاضلاب

  • از: سایه مهری چمبلی
  • ناشر: نشر عطران
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی واحدهای حذف فیزیکی تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی واحدهای حذف فیزیکی تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی واحدهای حذف فیزیکی تصفیه خانه فاضلاب

کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی واحدهای حذف فیزیکی تصفیه خانه فاضلاب نوشته‌ی سایه مهری، به بیان تمامی جزئیات روش‌های آشغال‌گیری و دانه‌گیری جهت حذف میکروارگانیسم‌های فاضلاب می‌پردازد.

هدف از آشغال‌گیری چیست؟

هدف از آشغال‌گیرها از بین بردن اشیا بزرگ می‌باشد که قادرند به تجهیزات، نازل‌ها، خطوط لوله، شیرهای انسداد آسیب برسانند و در تعمیرات تصفیه‌ خانه مشکلاتی را ایجاد کنند. آشغال‌گیرهای ریز به عنوان یک جایگزین برای تصفیه مقدماتی و اولیه برای نابودی مواد جامد که معلقند و BODها، از محبوبیت بیشتری برخوردارند. همچنین کاربرد آشغالگیرهای ریز برای شفاف‌سازی پساب دوم یا تصفیه سوم گسترش پیدا کرده است.

انواع دستگاه های آشغالگیری:

دستگاه‌های آشغال‌گیری به طور وسیعی برای تصفیه فاضلاب به کار گرفته می‌شوند. آن‌ها به مدل‌های مختلفی تحت عنوان آشغال‌گیرهای میله‌ای دهانه فراخ، میکرو آشغال‌گیرها و آشغال‌گیرهای ریز دسته‌بندی شده‌اند. کاربرد آشغال‌گیرهای میله‌ای دهانه فراخ این است که فقط اشیای بزرگ را برای تصفیه اولیه از بین می‌برد و حذف می‌کند. آشغال‌گیرهای ریز برای تصفیه اولیه یا مقدماتی کاربرد دارند. میکرو آشغال‌گیرها در واقع دستگاه‌های فیلتراسیون می‌باشند که برای تصفیه اولیه یا سوم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در بخشی از کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی واحدهای حذف فیزیکی تصفیه خانه فاضلاب می‌خوانیم:

محفظه آشغالگیر برای جلوگیری از انباشت شن و سایر مواد سنگین طراحی شده است. این کانال مستطیلی دارای یک شیب صاف (افقی) با ملایم است. که باید یک رویکرد مستقیم، عمود بر روی آشغالگیر برای توزیع یکنواخت جریان و آشغال در سراسر سطح آشغالگیر تهیه کند. حداقل دو آشغالگیر میله‌ای، هر کدام برای هدایت حداکثر جریان، باید برای حفاظت مداوم در صورت عدم استفاده از یک واحد ارائه شود. تنظیمات برای توقف جریان و تخلیه کانال باید برای تعمیر و نگهداری روزمره انجام شود. ساختار ورودی باید تغییرات صاف یا واگرایی داشته باشد تا افت‌های ورودی به حداقل برسد.

ساختار ورودی پساب باید دارای انتقال صاف باشد. از سرریز مستطیلی برای کنترل عمق کانال به علت اینکه مواد سنگین در کانال ته‌نشین می‌شوند، باید اجتناب شود. اگر آشغالگیر قبل از حوضچه شن‌گیر قرار گرفته باشد، عمق و سرعت در کانال باید توسط ارتفاع سطح آب در یک حوضچه شن‌گیر کنترل شود. با این وجود لازم است که سرعت ریزش آپ تحت فشار در شرایط عملیاتی عادی توسعه یابد. اگر آشغالگیر پیش از یک چاه مرطوب باشد، یک دستگاه کنترل ارتفاع مانند سر ریز تناسبی با پارشال فلوم باید ارائه شود به طوری که عمق کم و سرعت بالا بر روی آشغالگیر به علت پایین رفتن سطح آب ناشی از سقوط آزاد رخ ندهد.

 ۲۰۴ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-703771-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۷۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل 1: آشغال‌گیری
اهداف فصل
دستگاه‌های آشغال‌گیری
آشغال‌گیرهای میله‌ای دهانه فراخ
ملاحظات طراحی آشغال‌گیرهای میله‌ای دهانه فراخ و تاسیسات
آشغال‌گیرهای ریز
طراحی آشغال‌گیرهای ریز
آشغال‌گیرهای ویژه
کمیت، مشخصات، و دفع آشغال
تعداد و مشخصات
پردازش و دفع آشغال
فصل 2: دانه‌گیری
اهداف فصل
نیاز و موقعیت تاسیسات دانه‌گیری
ته‌نشینی وزنی
ته‌نشینی مجزا
انواع تاسیسات حذف شن
حوضچه شن‌گیر جریان افقی
طراحی شن‌گیر پساب
محفظه شنی هوادهی
محفظه شنی نوع گردابی
تخلیه لجن
جمع آوری و حذف شن
کیفیت و ویژگی‌های شن
پردازش، استفاده مجدد و دفع شن

راهنمای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی واحدهای حذف فیزیکی تصفیه خانه فاضلاب

برای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی واحدهای حذف فیزیکی تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زودآموز آب و فاضلاب: طراحی واحدهای حذف فیزیکی تصفیه خانه فاضلاب