دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: نکات طرح و اجرای تصفیه خانه فاضلاب

  • از: سایه مهری چمبلی
  • ناشر: نشر عطران
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: نکات طرح و اجرای تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: نکات طرح و اجرای تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: نکات طرح و اجرای تصفیه خانه فاضلاب

کتاب زودآموز آب و فاضلاب: نکات طرح و اجرای تصفیه خانه فاضلاب نوشته سایه مهری چمبلی، به چگونگی طراحی و ساخت تصفیه‌خانه‌های فاضلاب و وسایل و تجهیزات مورد نیاز آن برای ساختمان‌ها می‌پردازد.

برای عملیات و تعمیر و نگهداری روزانه کارخانه و توسعه آینده طرح‌بندی مناسب واحدهای تصفیه، کانال‌های رابط، جاده‌ها و پارکینگ‌ها، ساختمان‌های اداری و مراکز اداری و مراکز تعمیر و نگهداری مهم است. همچنین لوله‌کشی‌ها و ارتفاعات واحدهای تصفیه به خوبی تنظیم می‌شود، تا گرادیان هیدرولیکی مناسب جهت جریان ثقلی و جلوگیری از غرق شدن در جریان‌های پیک آماده شود. استفاده درست از ابزار دقیق و کنترل اتوماتیک، نیازهای کارگر، کاربردهای شیمیایی و مصرف انرژی را کم کی‌کند، عملکرد و قابلیت اطمینان فرآیند تصفیه بهبود پیدا می‌کند و کسب و ثبت داده‌های مناسب را ایجاد می‌کند.

ارائه اصول طراحی لوله‌کشی محوطه و تهیه پروفیل هیدرولیکی، ارائه ملاحظات اساسی برای طرح‌بندی کارخانه و به خصوص یک مفهوم طراحی فشرده و مدولار، ارائه دستورالعمل‌هایی برای انتخاب لوازم جانبی و لوله‌های رابط بین واحدهای تصفیه و همچنین ارائه راهکارهای اساسی کنترل فرآیند برای عناصر و ابزار اندازه‌گیری فیزیکی و شیمیایی و سیستم‌های کنترل اتوماتیک از اهداف این کتاب هستند.

در بخشی از کتاب زودآموز آب و فاضلاب: نکات طرح و اجرای تصفیه خانه فاضلاب می‌خوانیم:

پروفیل هیدرولیکی، نمایش نموداری خط پیزومتری از طریق تصفیه‌خانه است. این شامل افت‌های هد از طریق هر واحد تصفیه و لوله رابط است. اگر سطح بالای آب در آب دریافتی شناخته شده باشد، محاسبات افت هد به روش غیرمعمول از طریق کارخانه با استفاده از این سطح شناخته شده به عنوان یک نقطه کنترل انجام می‌شود. گاهی اوقات محاسبات در جهت جریان با استفاده از سطح آب به عنوان نقطه مرجع، از مجرای دریافت کننده شروع می‌شود. در بعضی از کارخانجات، محاسبات هیدرولیکی در جایی از وسط با استفاده از معیار یا ارتفاع دلخواه آغاز می‌شود. در پایان، ارتفاع سطح آب در هر دو جهت تنظیم می‌شود.

کل هد موجود در کارخانه، تفاوت بین ارتفاع سطح آب در جعبه تقسیم مجرای دریافت‌کننده و سطح سیلابی بالا در آب دریافتی است (به طور معمول در سیلاب 100 ساله). اگر کل هد موجود کمتر از افت هد از طریق کارخانه باشد، جریان با جاذبه قابل دستیابی نیست. در چنین شرایطی، پمپاژ پیش از کارخانه، برای افزایش هد جهت رسیدن به جریان گرانشی از طریق کارخانه ضرورت دارد.

پروفیل هیدرولیکی بخش مهمی از طراحی کارخانه است. ارتفاعات کف و پی تمام واحدهای تصفیه و لوازم جانبی با توجه به سطح آب آزاد توسعه‌یافته در پروفیل هیدرولیکی مشخص شده است. به همین علت، پروفیل هیدرولیکی در جریان‌های پیک و متوسط طراحی، هم‌چنین در حداقل جریان اولیه تهیه می‌شود. هم‌چنین پروفیل هیدرولیکی برای تمام مسیرهای اصلی جریان از طریق کارخانه آماده می‌شود.

نمایش نموداری پروفیل هیدرولیکی نیز در نشان دادن موقعیت نسبی واحدهای مختلف تصفیه با توجه به خط پیزومتری از طریق کارخانه مفید است. در تهیه خط پیزومتری، مقیاس‌های افقی و عمودی به طور عمدی کج شده‌اند تا محل واحدهای تصفیه و ارتفاعات مهم مربوط به سطح آب را نشان دهند. سطح زمین نیز نشان داده شده است تا ارتفاعات بهینه سازه‌های کارخانه و کنترل‌های هیدرولیکی را تعیین کند.

 ۸۱ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-7037-82-1 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1- مقدمه
2- طرح‌بندی کارخانه
2-1 عوامل مؤثر بر طرح‌بندی کارخانه و توسعه محل
2-2 نیازهای ساخت و ساز
2-3 توسعه محل فشرده و مدولار
2-4 تأسیسات کارخانه
2-5 ملاحظات و ایمنی زیست‌محیطی
2-6 سلامت و ایمنی شغلی
2-7 توسعه آینده
3- فرآیندهای تصفیه
3-1 طرح‌بندی مدولار و قطارهای فرآیند
3-2 آرایش واحدهای تصفیه
3-3 ساختمان‌ها، سازه‌ها و محل‌های کاربردی
3-4 ملاحظات محیطی
3-5 توسعه و بهبود آینده
3-6 جاده‌ها و پارکینگ
3-7 دریچه‌های دسترسی و امنیت کارخانه
4- لوله کشی محوطه
4-1 سازمان‌دهی لوله کشی محوطه
4-2 گالری‌های لوله
4-3 ملاحظاتی برای ارتقاء کارخانه
5- هیدرولیک‌های کارخانه
5-1 پروفیل هیدرولیکی
5-2 افت هد از طریق واحدهای تصفیه
5-3 افت هدها توسط لوله‌های رابط
6- ابزار دقیق و کنترل‌ها
6-1 مزایای سیستم‌های کنترل و ابزار دقیق
6-2 اجزای سیستم‌های کنترل

راهنمای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: نکات طرح و اجرای تصفیه خانه فاضلاب

برای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: نکات طرح و اجرای تصفیه خانه فاضلاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زودآموز آب و فاضلاب: نکات طرح و اجرای تصفیه خانه فاضلاب