دانلود کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت

  • از: علی نیکویی
  • ناشر: انتشارات افراز
  • ۲۹ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت

زَرتُشت یا زَردُشت یا اشوزَرتُشت(۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰سال پیش از میلاد مسیح)، پیامبر ایران باستان است که مزدیسنا را بنیان گذاشت.

زرتشت چون بسیاری از بزرگان پاک‌دامن در هاله‌ای از اسطوره فرو رفته است و گویا زمان‌ها و مکان‌های گوناگون برای تصاحب کردنش با هم به رقابت پرداخته‌اند و بر ما پوشیده گردیده زمان و مکان دقیق میلاد او.

اما چیزی که از زمان زرتشت بسیار مهم‌تر جلوه می‌کند شخصیت وی می‌باشد که هر زمانی و هر مکانی خواستار به آغوش کشیدنش می‌باشد.

چیزی که پر واضح است آن می‌باشد که زرتشت اولین آریایی پاک‌نژادی بود که سایرهم‌نژادان را به ستایش در مقابل یک خدا دعوت نمود.

تفکرات نژادگان آریایی مقیم فلات ایران قبل از زرتشت آغشته‌ای بود از پرستش تمام نیروهای طبیعی که در زندگی آنان تأثیرگذار بود چون آفتاب و رعد وبرق و هزاران خدای ذهنی دیگر که تجسم بیرونی و سنگی نداشتند.

زرتشت تمام این خدایان را از مقام تقدیس به زیر کشید و به آنان لقب دیو (به معنی خدای دروغین) داد و در مقابل تمام آن خدایگان دروغین از یک خدای نام برد و وی را «اهورامزدا» نام نهاد (به معنی خدای توانا و دانا).

کتاب مقدس زرتشت اوستا بود که به‌مرور زمان اضافاتی به آن شد که این کتاب را شاید، از حالت اولیه خود خارج نمود؛ اما بر تمام اوستاشناسان یک نکته پر واضح است که تنها یک قسمت از اوستا دستخوش تغییرات نگردید و آن بابی بود به نام «گات‌ها» که سروده‌های خود زرتشت می‌بود.

گات‌ها دارای فرازهای بسیار عمیق فلسفی در باب یکتاپرستی می‌باشد، اما در این دفتر کوشش بر آن شد که از قسمت‌هایی از گات‌ها یادداشت‌برداری شود که تنها در مورد تفکرات عمیق و سرودهای زیبای زرتشت که در باب یکتاپرستی می‌باشد سخن نرود و علاوه بر آن بیشتر چشم ما جملاتی را مد نظر گرفت که حاوی پیام‌های کوتاه اما پر مغز از روش‌های زندگی و عشق ورزیدن و پاک زیدن می‌بود تا این جملات بتواند هم معرف فرهنگ والا و کهن‌سال ایرانی باشد و هم حوصله‌ی مخاطب مد نظر قرار گیرد و هم این دفتر قابلیت استفاده برای غشر عظیمی از جامعه که تخصص اصلی آنان تارخ یا زبان‌شناسی نمی‌باشد اما تشنه‌ی فرهنگ پویای ایرانی می‌باشند نیز واقع گردد.

 ۶۴ صفحه، ۶۰۴ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-243-1243 

چاپ ۱۳۸۹، قیمت الکترونیکی: ۴۴۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت

برای دانلود کتاب سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سروده‌هایی از پیامبر ایرانی زرتشت
زهرا اقبال
۱۳۹۶/۱۰/۱۰
حضرت زرتشت و کوروش پدر بهترین اسطوره و افتخاره ایران زمین است و سروده هایش وفق با ایین انسانیت است مرحبا بر این نویسنده
farid farnood
۱۳۹۷/۷/۷
واقعٱ یک مکان مجازی با ارزش است ممنون تان
سپیده نصیری
۱۳۹۷/۱/۴
عالی بود👌🏼❤️
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۹)