دانلود کتاب سرگذشت کامل عروج

  • از: بابک وزیری
  • ۵۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سرگذشت کامل عروج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب سرگذشت کامل عروج و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سرگذشت کامل عروج

کتاب سرگذشت کامل عروج نوشته‌ی بابک وزیری، داستانی تخیلی از زندگی پسری است که ناخواسته در راه دنیای عجیب ماورا قرار می‌گیرد و در این مسیر اتفاقاتی باور نکردنی برایش رخ می‌دهد.

در بخشی از کتاب سرگذشت کامل عروج می‌خوانیم:

یک روز از سیاوش پرسیدم که تا کنون بارها در رابطه با کنفوسیوس و لائوتسه صحبت کرده‌ای اما من دقیقا این افراد را نمی‌شناسم؟ پس اگر می‌شود یک مقدار در این مورد برایم توضیح بده. سیاوش بسیار خوشحال شد و بعد توضیح مختصری در این رابطه به من داد که تا آنجایی که یادم مانده به صورت زیر بود:

مشهورترین فیلسوف، نظریه‌پرداز سیاسی و معلم چینی است که در چین باستان زندگی می‌کرد. وی در 55 پیش از میلاد در ایالت کوچک لو که امروزه بخشی از شهرستان جدید شاندونگ است متولد شد و در 479 پیش از میلاد درگذشت. والدینش، که در زمان کودکی او زندگی را بدرود گفتند، او را کونگ - کویی نامیدند. کنفوسیوس از کلمه‌ی کونگ فوزی، به معنای «استاد بزرگ، کونگ» گرفته شده‌است.

اسم «کنفوسیوس» «کنوگ چیو» بود و «کنفوسیوس» نامی است که مردم به صورت احترام برای او برگزیدند. خانواده‌ای که کنفوسیوس در آن به دنیا آمد، خانواده‌ای پرجمعیت بود. پدرِ کنفوسیوس، شولیانگ هو، افسری بازنشسته بود که با شرکت در جبهه‌های نبرد موفق شده بود رضایت پادشاه را به دست آورده و زمین‌هایی را به تملّک خود درآورد. شولیانگ سه همسر داشت که هیچ کدام از آن‌ها نتوانسته بودند برایش پسری بزایند؛ نُه دختر او نیز همه ازدواج کرده و به خانواده‌های دیگر پیوسته بودند. به همین دلیل، در سال 555 قبل از میلاد، شولیانگ هو، در حالی که شصت و چهار سال سن داشت، دختری پانزده ساله به نام یان چنگ تسای را به عنوانِ همسر متعه خود اختیار کرد. چنگ تسای نیز تا مدّتی نمی‌توانست باردار شود؛ به همین دلیل – چنان که از روایات سنتی آیین کنفوسیوس برمی آید – از تپّه نی چی ئو بالا رفت و بر فرازِ آن به دعا و نماز مشغول شد؛ تا این که سرانجام به کنفوسیوس حامله شد؛ به همین سبب، یکی از نام‌های کنفوسیوس "چیو" به معنی تپّه است.

 ۳۹۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7608-79-4 

چاپ ۱۳۹۴: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب سرگذشت کامل عروج

برای دانلود کتاب سرگذشت کامل عروج و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سرگذشت کامل عروج

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
بابک وزیری
۱۳۹۸/۲/۱۴
هر نظری که شما عزیزان بدهید به این معنا هستش که انسان ارزشمندی خودتان هستید چون وقت گذاشته اید تا نظر بدهید احسنت به تک تک شما
Mani Mim
۱۳۹۷/۹/۱۲
_از نویسنده و همچنین کتابراه تشکر میکنم.
و میخاستم بدونم راه ارتباطی با ایشون (اقای وزیری) برای تشکر و قدردانی از زحماتشون هست؟!
سید مصطفی عابدی
۱۳۹۷/۹/۱۱
کتاب خوبی است تلاش نویسنده قابل تقدیر است
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴۲)